4 tipy, jak ušetřit na dovolené v Chorvatsku

Léto se blíží mílovými kroky! Není tak divu, že jste se už začali zabývat dovolenou. Pojďme se společně podívat na 4 tipy, díky kterým můžete na dovolené v Chorvatsku ušetřit pár korun.

Ubytování

Asi největší položkou ve finančním rozpočtu dovolené je ubytování. Bydlet můžete v pětihvězdičkovém hotelu na pláži, apartmánu, mobilheimu či stanu. Všechny varianty bydlení mají své kladné i záporné stránky. Pokud však hledáte levné ubytování, volit byste měli především mezi apartmány a kempy. Pokud do internetového vyhledávače napíšete například slovní spojení Chorvatsko aprtment, dostanete celou řadu odpovědí. K nalezení toho nejlepšího ubytování můžete využít i web https://www.hrvaska.net/cz/apartmany/. Během okamžiku tak budete mít na výběr ze široké škály ubytování. Vybírat můžete jak podle ceny za pobyt, tak lokality.

dovolená v Chorvatsku

Jídlo

Objednáte-li si dovolenkový pobyt bez stravy a dovezete si jídlo vlastní, můžete ušetřit opravdu hodně peněz. Ano, je to sice více starostí a práce, ale pokud máte hluboko do kapsy, je konzumace jídla a pití dovezeného z České republiky opravdu skvělou variantou.

Doprava

Dalším způsobem, jak můžete na dovolené v Chorvatsku ušetřit, je doprava. Je sice pravda, že let letadlem je nejpohodlnější, nicméně ne nejlevnější varianta. Obdobně je tomu s cestou autem. Pokud jede celá rodina, můžete využít hromadné dopravy. V současné době jezdí z České republiky přímé spoje do řady destinací v Chorvatsku, takže cestování je pohodlné a rychlé. Hromadnou dopravou až do cílové destinace můžete cestovat buď vlakem, nebo autobusem. V obou případech se během cesty můžete vyspat a odpočnout si – což ocení především rodiče.

Zábava

Je sice pravda, že na dovolené si chcete odpočnout a užít si spoustu zábavy. Nicméně pokud chcete opravdu ušetřit, zvažte, zda opravdu musíte navštívit všechny atrakce, které potkáte. Vlastní hry a zábavu si můžete vzít z domova.

Sdílejte nás!
fb-share-icon