Kuchyňský robot vs. ruční míchání: Která metoda je lepší?

Přemýšlíte, zda je lepší pořídit si kuchyňský robot, nebo těsto míchat ručně? Pokud ano, jste tu na správné adrese. Společně si obě metody probereme a zhodnotíme, která je lepší.

Ruční míchání

Ruční míchání je klasika, kterou používaly pro tvorbu těsta už naše babičky. K vytvoření těsta se pak používají buď ruce samotné, nebo různé vařečky, či metličky. Velkou výhodou ručního míchání je fakt, že k tvorbě těsta téměř nic nepotřebujete. Bohatě si vystačíte s miskou a nějakým míchacím nástrojem, či rukama. Jde tedy o velmi levnou a zároveň efektivní metodu. Nicméně tvorba těsta ručně může být někdy pěkně náročná a namáhavá. Udělat ručně třeba kynut těsto, může být dřina. Navíc si musíte pohlídat, aby se vám povedlo. Špatné hnětení může zapříčinit špatné smíchání surovin, díky čemuž těsto nemusí například vůbec vykynout.

kuchyňský robot

Kuchyňský robot

Oproti ručnímu míchání je hnětení těsta s kuchyňským robotem pohodlné, rychlé a efektivní. S multifunkčním mixérem zvládnete hravě těžká kynutá těsta i lehký našlehaný piškot. Stačí všechny suroviny ve správném pořadí dát do jedné misky, zmáčknout tlačítko a robot se sám postará o zbytek. Nikde nebudete mít žádný nepořádek, a ještě k tomu bude těsto lehké a kvalitně uhnětené. Při výběru kuchyňského robota se však mějte na pozoru, existuje celá řada druhů a tipů, je tak velmi snadné šlápnout vedle. Některé kuchyňské mixéry lze použít pouze k mixování a šlehání. Jiné pak můžete používat například i pro strouhání, drcení, či krájení dalších potravin. Moderní kuchyňské roboty mají řadu funkcí a rozšiřujících komponentů, díky kterým zastanou více spotřebičů. Pokud si s výběrem nevíte rady, stačí do internetového vyhledávače zadat slovní spojení jak vybrat kuchyňský robot a ihned dostanete celou řadu článků, díky kterým bude vybrat vhodný kuchyňský robot hračka.

Sdílejte nás!
fb-share-icon