Jak ušetřit místo při vybavování koupelny

Mnoho lidí řeší v bytech, ale i v domech problémy s nedostatkem místa. Nejhorší místností je koupelna, kde potřebujete vměstnat hodně věcí do malého prostoru.

Praktický tip, který vám ušetří trápení

Mnoho mladých lidí má radost z nového bytu a nemohou se dočkat, až se nastěhují a začnou společný život. Ovšem po nastěhování vás může zaskočit nedostatek místa v koupelně, kam potřebujete vměstnat mnoho věcí. Jedná se především o sušičku s pračkou, které jsou prostorově největší.

Dnešní moderní doba však nabízí velmi efektivní řešení, které ocení každý, kdo má menší koupelnu. Tímto řešením je postavit pračku se sušičkou na sebe. Díky tomu ušetříte dostatek místa a také budete mít pohodlné předělávání prádla z pračky do sušičky. Dejte si však pozor, mezi pračkou a sušičkou musí být takzvaný mezikus.

Mezikus

Ačkoliv se to nezdá, tak mezikus je velice důležitý. Díky mezikusu nedojde k pádu sušičky a také eliminuje vibrace. Jedná se o bezpečnostní prvek z plastu, díky kterému se sušička pevně zafixuje a nedojde tak jejímu pádu. Další výhodou je fakt, že mezikus obsahuje šuplík, na který si můžete odložit prádlo před vložením do sušičky.

Před samotnou koupi mezikusu je dobré se poradit s prodejcem, zda daný model pračky a sušičky pasuje k mezikusu a naopak. Je tedy dobré volit mezikus stejné značky, jako jsou spotřebiče. Předejdete tím problémům a navíc dohromady vytvoří esteticky hezký celek.

Výběr nejlepších praček se sušičkou

Jestliže v koupelně nemůžete dát pračku se sušičkou na sebe, tak zvolte tyto dvě věci v jednom. Ačkoliv tuto kombinaci mnoho lidí odsuzuje, tak někdy není zkrátka zbití. Nicméně sušička má v tomto podání menší efektivitu než samostatná sušička. Vždy je však potřeba brát v potaz, jaké funkce vám pračka se sušičkou nabídnou a jak moc efektivní jsou. Mezi standartní funkce patří dětská pojistka, displej či časovač. Nadstandartními funkcemi pak jsou čistící funkce, vnitřní osvětlení bubnu či parní funkce. Pro představu se podívejte na srovnání modelů pračky se sušičkou.

koupelna

Koupelnová podlaha

Dnešní moderní doba nabídne nejrůznější druhy podlah a bude jen na vás, jakou si vyberete. Koupelna nemusí tak být nutně jenom v dlažbě, ale můžete zvolit i jiné materiály. Vždy je potřeba dbát na to, aby ladil kompletní interiér a také byla podlaha pohodlná a příjemně působila na došlápnutí. Další věcí je pak jednoduchá údržba, kterou každý z nás ocení. Mějte také na paměti, že tmavší podlahy zmenšují prostor a světlejší ho zvětšují.

Jaké můžete volit podlahy

  1. Dlažba – Dlažba je přelomová klasika, která se dělá roky. Tyto podlahy mají dlouholetou životnost, a to bez známek stárnutí. Hodí se do všech místností a můžete vybírat z mnoha druhů. Počítat však musíte s tvrdým a studeným povrchem podlahy. Do podlahy však můžete nechat udělat podlahové vytápění, které je velice příjemné.
  2. Dřevo – Dřevěné podlahy se dělaly už dlouhou dobu před námi a jejich designe snad nikdy neomrzí. Hodí se do všech interiérů a mohou být z masivu či z parket. Tyto podlahy se však nehodí do vlhčích místností, kde se působením vlhka může snižovat jejich životnost. Podlaha z masivu vydrží z pravidla déle než podlaha z parket. Do koupelny jsou tak nevhodné.
  3. Vinyl – Tento druh podlahy je velice oblíbený a dá se říct, že je následníkem linolea. Jeho pokládka je velice jednoduchá a zvládne jí snad každý. Musíte však počítat s tím, že v případě poškození je potřeba podlahu vyměnit. Vybírat však můžete z mnoha motivů a barev.
  4. Koberec – Koberce jsou již na ústupu, ale jejich vzhled je přesto dokonalý. Velkou nevýhodou však je, že koberec na sebe váže hodně nečistot, alergenů a také prachu. Je potřeba se o něho neustále starat a čistit ho. Na druhou stranu je však velice pohodlný na došlap, zmírňuje hluk a má hřejivý účinek. Vybírat můžete z mnoha motivů a barev. Nicméně vzhledem k tomu, že v koupelně je mokro, nedoporučujeme je.

Další rady a tipy, jak ušetřit další místo v koupelně

Kromě toho, že byste v malých koupelnách měli volit pračku kombinovanou se sušičkou a světlé podlahy, které provzdušní interiér, mohli by se vám hodit i další rady.

  • Vrstvěte – pokud je to alespoň trochu možné, dejte na sebe so nejvíce skříněk a polic. V ideální řešení je nábytek do koupelny na míru. Šikovný stolař efektivně využije celý prostor a budete mít krásný nábytek sahající například až ke stropu.
  • Prosvětlete – dostatek světla dokáže opticky nafouknout prostor. Jak již bylo zmíněno, vyhněte se tmavým podlahám, ale také tmavému nábytku. Ideální barva do malých koupelen je bílá. Samozřejmostí by mělo být i kvalitní osvětlení.
  • Vytřiďte – opravdu v koupelně potřebujete mít tolik věcí? Co takhle udělat čistku a nechat v ní jen základní vybavení. Přece jen v koupelně můžete mít pouze ručníky, které aktuálně používáte, nebo rozdělanou kosmetiku. Veškeré zásoby můžete mít uskladněné kdekoliv jinde.
  • Zrcadlo – stejně tak jako bílá barva, dokáže i velké zrcadlo opticky zvětšit prostor. V malé koupelně se tak nemusíte bát experimentovat jak s velikostí, tak tvarem zrcadla.
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *