Útulná zahrada je snem snad všech. Poradíme vám jak na to!

Zútulnit zahradu a udělat z ní místo ideální k odpočinku není jednoduché. Přinášíme vám par rad, jak ze své zahrady uděláte to nejútulnější místo na celém světě!

Kvalitní posezení

Základem každého kvalitního posezení jsou kvalitní židle a stůl. Na tom se opravdu nevyplatí šetřit. V ideálním případě investujte do masivního nábytku, který hravě zvládne výkyvy počasí a neodfoukne ho žádný vítr. Tyto kvalitní kousky jsou velmi pohodlné a přitom vydrží řadu let. Pokud máte rádi pohodlí, vybírejte takové zahradní křesla, která mají polohovatelou a vypolstrovanou opěrku .

Pokud byste chtěli přeci jen něco speciálního, můžete zvolit nábytek s pryskyřicí. Pokud si takovýto nábytek necháte vyrobit na zakázku, můžete si ke všemu vybrat i množství a barvu použité pryskyřice. Jedná se o velmi designové kusy nábytku, které vám budou závidět sousedi ze širokého okolí.

stůl s pryskyřicí

Pergola

Co by to bylo za útulnou zahradu, kdybyste na ní neměli pergolu? Věřte nebo ne, ale právě tohle „mini stavení“ zapříčiní to, že se budete moci schovat jak před sluníčkem tak deštěm.  A pokud se právě zde chcete cítit opravdu výjimečně, měli byste si nechat pergolu porůst vinnou révou nebo jinou popínavou rostlinkou. Celý prostor pak bude působit více romanticky. Pokud si nepřejete mít právě zde popínavé rostliny, vysaďte si alespoň kolem dokola vysoké tuje. Díky nim do vašeho koutku nikdo neprohlédne a budete mít naprosté soukromí.

Jezírko

Máte pergolu s kvalitním nábytkem a stále tomu něco chybí? Nechte si vykopat malé jezírko a nasaďte si do nich pár okrasných rybek. Nic neuklidní lidskou mysl tak jako šumění vody. Věřte, že lepší zaháněč stresu neseženete!

Zvíře

Co by to bylo za moderní zahradu bez domácího mazlíčka? Nemusíte se bát, že by váš pejsek nebo kočička zničili vámi pracně zvelebené místečko. Pokud si zvíře dobře vycvičíte, můžete se spolehnout na to, že všechny vaše rostliny zůstanou na svém místě – a dokonce i neobčůrané. Poté, co překonáte tohle vycvičování, můžete si už jen užívat házení balonků a přátelského tulení.

útulná zahrada

Světélka

Už jste si pořídili kvalitní nábytek, pergolu i zvířátko, ale stále jakoby tomu něco chybělo?  Obmotejte pergolu i některé rostliny LED světýlky. Za tuto mravenčí práci budete odměněni nepředstavitelně krásným zážitkem. Jakmile se setmí a vy rozsvítíte světélka, rázem na vás dýchne příjemná atmosféra domova.

útulná zahrada
 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Útulná zahrada je snem snad všech. Poradíme vám jak na to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *