Útulná zahrada je snem snad všech. Poradíme vám jak na to!

Zútulnit zahradu a udělat z ní místo ideální k odpočinku není jednoduché. Přinášíme vám par rad, jak ze své zahrady uděláte to nejútulnější místo na celém světě!

Kvalitní posezení

Základem každého kvalitního posezení jsou kvalitní židle a stůl. Na tom se opravdu nevyplatí šetřit. V ideálním případě investujte do masivního nábytku, který hravě zvládne výkyvy počasí a neodfoukne ho žádný vítr. Tyto kvalitní kousky jsou velmi pohodlné a přitom vydrží řadu let. Pokud máte rádi pohodlí, vybírejte takové zahradní křesla, která mají polohovatelou a vypolstrovanou opěrku .

Pokud byste chtěli přeci jen něco speciálního, můžete zvolit nábytek s pryskyřicí. Pokud si takovýto nábytek necháte vyrobit na zakázku, můžete si ke všemu vybrat i množství a barvu použité pryskyřice. Jedná se o velmi designové kusy nábytku, které vám budou závidět sousedi ze širokého okolí.

stůl s pryskyřicí

Pergola

Co by to bylo za útulnou zahradu, kdybyste na ní neměli pergolu? Věřte nebo ne, ale právě tohle „mini stavení“ zapříčiní to, že se budete moci schovat jak před sluníčkem tak deštěm.  A pokud se právě zde chcete cítit opravdu výjimečně, měli byste si nechat pergolu porůst vinnou révou nebo jinou popínavou rostlinkou. Celý prostor pak bude působit více romanticky. Pokud si nepřejete mít právě zde popínavé rostliny, vysaďte si alespoň kolem dokola vysoké tuje. Díky nim do vašeho koutku nikdo neprohlédne a budete mít naprosté soukromí.

Jezírko

Máte pergolu s kvalitním nábytkem a stále tomu něco chybí? Nechte si vykopat malé jezírko a nasaďte si do nich pár okrasných rybek. Nic neuklidní lidskou mysl tak jako šumění vody. Věřte, že lepší zaháněč stresu neseženete!

Zvíře

Co by to bylo za moderní zahradu bez domácího mazlíčka? Nemusíte se bát, že by váš pejsek nebo kočička zničili vámi pracně zvelebené místečko. Pokud si zvíře dobře vycvičíte, můžete se spolehnout na to, že všechny vaše rostliny zůstanou na svém místě – a dokonce i neobčůrané. Poté, co překonáte tohle vycvičování, můžete si už jen užívat házení balonků a přátelského tulení.

útulná zahrada

Světélka

Už jste si pořídili kvalitní nábytek, pergolu i zvířátko, ale stále jakoby tomu něco chybělo?  Obmotejte pergolu i některé rostliny LED světýlky. Za tuto mravenčí práci budete odměněni nepředstavitelně krásným zážitkem. Jakmile se setmí a vy rozsvítíte světélka, rázem na vás dýchne příjemná atmosféra domova.

útulná zahrada
 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Útulná zahrada je snem snad všech. Poradíme vám jak na to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *