Dámský holicí strojek, víte jak ho správně vybrat?

Asi každá žena touží po perfektně oholených nohou. Dámský holicí strojek je nezbytností, která nesmí chybět v žádné domácnosti. Pokud tedy i vy přemýšlíte, že investujete nějaké finanční prostředky do lepšího strojku, stojíte před těžkou volbou. Na trhu je celá řada dámských holicích strojků a navzájem se od sebe liší především:

 • způsobem, kterým odstraňují chloupky,
 • cenou,
 • přidanými funkcemi,
 • a způsobem napájení.

Způsob odstraňování chloupků

Nežli se tedy pro nějaký rozhodnete, měli byste mít jasno v tom, zda si chcete pořídit depilátor, nebo epilátor. Epilátor je dámský holicí strojek, který má za úkol chloupky odstraňovat i s kořínky. Tento způsob holení je sice bolestivý, ale zato dlouhotrvající. Depilátor je dámský holicí strojek, který naopak chloupky nevytrhává, jen pouze usekává na hranici pokožky. Depilování je sice bezbolestné, ale celý proces musíte několikrát týdně opakovat.

Zajímavý kompromis mezi bezbolestnou procedurou a dlouhotrvajícím výsledkem je IPL epilátor. Jedná se o dámský holicí strojek, který epiluje pomocí laseru. Pomocí laseru jsou chloupky spáleny od kořínků, což zabraňuje jejich opětovnému růstu. Ovšem než se rozhodnete pro tento typ, měli byste vědět, že IPL epilátor není vhodný pro všechny typy a odstíny pleti. To, zda je IPL epilátor vhodný právě pro vás, si ověřte u své kosmetičky. Nevýhodou je i vcelku vysoká pořizovací cena.

Přidané funkce

Každý holicí strojek je jiný. Mnohé z nich tak mohou mít několik přidaných funkcí. Nejčastěji se můžete setkat s:

 • Wet & Dry – neboli funkce suchého i mokrého holení. Dámský holicí strojek s touto funkcí můžete používat dokonce i ve sprše.
 • Samočisticí funkce – holicí strojek s touto funkcí je opatřen speciálním pouzdrem, které samo provede celou údržbu strojku.
 • Indikátor typu pleti – některé IPL epilátory mají schopnost rozeznat barvu pleti. Díky tomu je generované laserové záření k pokožce šetrnější.

Napájení

Některé strojky je možné používat pouze s kabelem připojeným k elektrickému proudu. V zásadě platí, že tento typ nesmí přijít do kontaktu s vodou. Pokud je pro vás důležitá funkce suchého i mokrého holení, vždy si vybírejte raději strojky na baterie.

perfektně oholené nohy

Další informace

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *