Jak bojovat proti koronaviru? Máme se bát?

O koronaviru slyšel snad už každý. Jedná se o zmutovaný vir, který sužuje již téměř celý svět. Z důvodu nakažení tímto virem zemřelo už mnoho lidí a jsou zavřeny mnohé letiště, či kulturní památky a instituce v postižených místech. Poslední zprávy mluví a zásadním zhoršení stavu v Itálii, kde během posledních několika dnů onemocnělo touto nemocí mnoho lidí. Někteří z nich dokonce nemoci již podlehli. Máme se ale my zde v České republice bát? Je nějaká šance jak se viru vyhnout?

Bezpečnostní zásady, které vydalo České ministerstvo zdravotnictví proti koronaviru:

 • Dodržování základních hygienických zásad – pravidelné a poctivé umývání rukou, zakrývání si úst při kašlání, používaní jednorázových kapesníků, dezinfekci a podobně
 • Vyhýbat se nemocným – je na místě vyhýbat se všem nemocným, aby nedošlo k oslabení imunity
 • Vyhýbat se většímu poštu osob – pokud se chystáte na nákup do místní samoobsluhy, nemusíte se ničeho bát, nicméně pozor byste si měli dát v místech, kde se setkává mnoho cizích lidí nejrůznějších kultur – nádraží, letiště, významné památky a podobně
léky proti koronaviru

Další všeobecné doporučení v boji proti koronaviru

 • Vitamíny – podporujte svůj imunitní systém vitamíny. Pravděpodobnost nakažení jakýmkoliv virem se snižuje až o několik procent.
 • Oblékejte se – nepodceňte střídavé počasí a poctivě a teple se oblékejte. Nedejte příležitost virům, aby napadli váš imunitní systém.
 • Zdravá strava – podpořit imunitní systém můžete i zdravou stravou bohatou na vitamíny a další tělu prospěšné látky.

Na závěr

Koronavir děsí lidi po celém světě. Podlehlo mu už několik tisíc lidí, nicméně je nutné říct, že naprosté většině lidí bylo před 60 let, nebo měli nějaké jiné zdravotní problémy, které zmutovaný vir jen umocnil. Pokud tedy nejste v rizikové věkové skupině, nemáte žádné větší zdravotní problémy, máte zdravou a dobře fungující imunitu, nemáte se čeho bát. I za předpokladu, že byste se nakazili, váš organizmus by měl být schopný se s nemocí sám vypořádat.

Další zdroje:

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

2 komentáře: „Jak bojovat proti koronaviru? Máme se bát?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *