Sociální sítě jsou továrna na deprese! Nevěřte šťastnému obsahu

Všechny dny nejsou dobré. Zná to každý. Někdy člověk prochází obdobím, které by rozhodně nemohl označit za nejšťastnější období svého života. Celý pocit smutku ještě umocní sociální sítě a příspěvky na nich umístěné. Věřte, že ke zdravému životnímu stylu patří i schopnost rozeznat realitu od fikce.

Ti, kteří nemají peníze, vidí obsah, kde nejbližší kamarádi cestují po exotických destinacích, kupují nemovitosti nebo investují do drahého vybavení bytu. Matky samoživitelky zase šťastně se usmívající se rodiny, milující manžele a dokonalé otce. Zkrátka každý vidí přesně to, čeho má nedostatek, nicméně je tomu opravdu tak? Jedná se o realitu? Na kolik procent můžeme tyto příspěvky na sociálních sítích brát vážně?

Při prohlížení všech příspěvků se člověku až derou slzy do očí a připadá mu, že právě on má život plný problémů, neúspěchů a pádů. Ubránit se tomuto obsahu a těmto myšlenkám je v těch nejtěžších životních situacích velice obtížné. Jak s nimi tedy zatočit?

Vyhněte se sociálním sítím

Pokud právě neprožíváte šťastné období, uděláte nejlíp, pokud vynecháte všechny sociální sítě úplně. Pakliže nebudete sledovat nejnovější příspěvky, nebudete si připadat tak osamělí a zoufalí.

Ovšem na sociálních sítích často vzniká závislost, může tedy být velmi těžké přestat sledovat nejnovější příspěvky. Pokud jste ale pevně rozhodnutí, jistě se vám to povede. Pomoci vám v tom může i to, že si na nějakou dobu u svého operátora zablokujete používání dat. Pak vás alespoň neustálé kontrolování nejnovějších příspěvků nebude tolik lákat.

sociální sítě

Realita nebo fikce?

Nežli se na nějaký příspěvek podíváte, uvědomte si, že se nejedná o realitu. Fotografie jsou uměle vykonstruované a není na nich téměř nic pravdivého. V naprosté většině případů jsou úsměvy vynucené a hashtag „nejlepsiparty“ ve většině případů znamená obrovskou nudu. Kdyby tomu tak nebylo, nikdo nebude trávit ty nejzábavnější okamžiky na párty tím, že něco ťuká na telefonu.

Pár příkladů za vše

Eva (29 let):Byla jsem závislá ne sociálních sítích. Byla jsem posedlá sdílením nejnovějších zážitků z mého života. Vyvrcholilo to tím, že jsem chodila do posilovny jen proto, abych si mohla udělat fotografii v zrcadle, s činkami a ve sportovním oblečení. Následně jsem celou zaplacenou hodinu trávila úpravou fotografie a vytvořením perfektního popisu. Hubená jsem byla díky tomu, že jsem měla problémy s poruchami příjmu potravy – čímž jsem se samozřejmě nikde nechlubila.“

Pavlína (21 let): „Denně jsem sdílela i několik fotografií, na kterých jsme s přítelem byli v těsném objetí nebo při nějaké romantické chvilce. Častokrát se jednalo o uměle vytvořené romantické okamžiky. Žila jsem ve lži a lhala jsem sama sobě, přítelovi i celému svému nejbližšímu okolí. Následně se náš vztah začal rapidně zhoršovat. Denně jsme se hádali. Styděla jsem se veřejně přiznat, že mezi námi není něco v pořádku a tak jsem nadále přidávala zamilované příspěvky. Čím více jsem sdílela příspěvků, tím se situace zhoršovala. Celá situace vyústila v nepěkný rozchod. Od této chvíle jsem se zařekla, že se sociálními sítěmi nechci mít nic společného.“

Romana (31 let): „Od svých 25 let jsem sama bez přítele. Poté, co se se mnou můj snoubenec rozešel jsem již nebyla schopná se zamilovat do někoho jiného. Denně jsem procházela Facebook a u televize popíjela víno. Chvílemi jsem si připadala jako Bridget Jones – třicetiletá, osamělá panna. Strašně jsem záviděla mé nejlepší kamarádce, která si vzala přítele, se kterým byla od 17 let. Pro mne dokonalý pár. Měli vlastní dům (postavený bez hypotéky), 3 děti, 2 psi… prostě dokonalost. FB neustále plný jejich dokonalého štěstí… Až minulý rok vyplulo napovrch, že manžel moji kamarádku i děti mlátil a byl na ně zlý. Své neštěstí se bála světu stvěřit a perfektní a dokonalé příspěvky byly jen přetvářkou, která měla maskovat jedno velké neštěstí. I když jsem kamarádce samozřejmě nic zlého nepřála, tohle zjištění mě do jisté míry potěšilo – uvědomila jsem si, že každý máme svého kostlivce a nic není tak dokonalé, jak se může na první pohled zdát.“

Další informace

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

2 komentáře: „Sociální sítě jsou továrna na deprese! Nevěřte šťastnému obsahu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *