Jak zlikvidovat vozidlo

Máte starý automobil, který už dlouho plánujete zlikvidovat, ale ještě jste se k tomu nedostali? Dnes si představíme, jak likvidace vozu probíhá.

Každý automobil jednou doslouží, a pokud už se nevyplatí oprava, tak je potřeba ho zlikvidovat nebo prodat na díly. Prodej na díly je však velice složitý, a pokud nemáte rodinný dům s dílnou, tak jen těžko něco rozeberete. Navíc nemáte záruku, že díly někdo koupí. Likvidace vozidel je tak mnohem jednoduší a ještě bez práce.

likvidace

Likvidace vozidel stručně

Likvidace vozidel Semily je osvědčená společnost, která se postará o váš nepojízdný vůz a vrak. Teď si představíme jak to udělat krok po kroku.

  • Kontaktujte společnost – Pro likvidaci vozidla stačí jednoduše zavolat nebo napsat email. Firma se vám ozve zpět a domluví se s vámi na dalším postupu.
  • Odvoz vozidla – O nepojízdné vozidlo nebo vrak se nemusíte vůbec starat. Firma si pro vůz sama dojede a na místě s vámi vyřídí veškeré papírování. Nebudete tak muset shánět odtah nebo řešit převoz vozu.
  • Finanční odměna – Za nepojízdný vůz dostane finanční odměnu, a to dle typu vozu a jeho stáří.
likvidace
  • Likvidační protokol – Jedná se o jednu z velice důležitých věcí, na kterou si musíte dát pozor. Ekologická likvidace automobilu je důležitá a doklad o ekologické likvidaci si musíte uschovat. Ten budete potřebovat na příslušném úřadu, kde máte automobil nahlášený. Protokol je vystavován zdarma.
  • Odhlášení z registru – Poté, co máte protokol o ekologické likvidaci, se musí automobil odhlásit z evidence motorových vozidel. Na úřad si můžete zajít sami nebo můžete nechat tuto práci na zlikvidujauto.cz, kteří vyřídí odhlášení vozu za vás.
  • Čistý registr – Po předložení protokolu je automobil vyřazen a vy máte opět registr vozidel čistý. Nemusíte tak mít strach, že by vám hrozily nějaké pokuty.

Věřte, že s vozy, které nemají hodnotu, se nevyplatí kšeftovat, a to proto, že vás mohou lidí podrazit. Je proto dobré zvolit ekologickou likvidaci vozidel, kde je vše správně ošetřené.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *