Dovolená v České republice vs. dovolená zahraničí – co vyjde levněji?

Léto se blíží mílovými kroky! Není tak divu, že jste začali uvažovat nad dovolenou a nad tím, na kolik peněz vás vyjde. My pro vás máme unikátní srovnání pobytových dovolených u nás, v České republice a u moře. Víte, která varianta vyjde levněji? Poradíme vám!

Jaký pobyt hledáme?

Než se pustíme do porovnávání, je nutné si prvně sdělit, pro kolikačlennou rodinu dovolenou hledáme a jaké máme požadavky. Jedině tak totiž budeme moci být objektivní. Hledáme tedy minimálně tříhvězdičkový hotel pro čtyřčlennou rodinu (dva dospělí, jedno dítě šest let, druhé dítě jeden rok), s bazénem (nebo jinou možností koupání) a minimálně s plnou penzí. Délka pobytu by pak měla být sedm dní (šest nocí). Termín pobytu hledáme v hlavní sezóně – tedy červenec až srpen.

Dovolená v České republice

Dovolená v České republice má řadu výhod. Všude se dostanete autem, nebo vlakem a v případě potřeby můžete dovolenou kdykoliv ukončit a jet domu. Nicméně je dovolená v Českých hotelech opravdu levnější než v zahraničí? Pokud bychom hledali nabídky dle našich zvolených kritérií, nejlevnější pobyt pro celou rodinu najdeme přibližně za 25 tisíc korun. Nevýhodou Českých hotelů však je, že málo kdy nabízí all inclusive stravu. Dokonce i pobytových nabídek s plnou penzí je jen omezené množství. Pokud vyhledávání rozšíříte i o nabídky s polopenzi, výběr hotelů bude již podstatně širší. Zajímavou variantou jsou i hotelové pobytové balíčky, které hotely nabízí. Díky nim můžete koupit cenově výhodný pobyt pro celou rodinu.

Dovolená u moře

Stejně tak jako dovolená v Česku, má i dovolená u moře své kladné i záporné stránky. Mezi hlavní nevýhody patří složitější doprava. Cestovat musíte buď letadlem, nebo vlakem. Pokud chcete ušetřit, můžete zvolit dopravu vlastní, například autem. Dovolenou u moře se stejnými kritériemi a vlastní dopravou pak můžete sehnat už od 15 tisíc za celou rodinu. Pokud zvolíte dopravu letecky, ceny startují přibližně na 40 tisících za celou rodinu. Nicméně tento druh dovolených je již považován za luxusní a samozřejmostí jsou all inclusive služby.

Jaká dovolená je levnější?

Pokud bychom měli oba způsoby cestování porovnat, stojíme před těžkou otázkou, kterou nelze jednoznačně rozseknout. Záleží především na tom, jak moc nároční jste, jak velký luxus si chcete dopřát a jaké služby od hotelu požadujete. Faktem však zůstává, že v mnohých případech můžete dovolenou v zahraničí sehnat levněji, nežli v Česku. Záleží mimo jiné i na tom, kdy si pobyt zakoupíte. Pokud využijete speciálních first minute, nebo last minute nabídek, může vás dovolená u moře vyjít ještě levněji.

Sdílejte nás!
fb-share-icon