Na co nezapomenout při chystání festivalu

Festivaly jsou v České republice velice populární a během léta se jich pořádá nespočet. Víte, na co nezapomenout při organizaci a co je potřeba zajistit?

Každým rokem se objevují nové festivaly, které lákají mnoho mladých lidí za muzikou a zábavou. Během letního období je jich hned několik a můžete si vybrat podle interpretů, jaký navštívíte. Mezi ty největší patří zaručeně Rock for People, Votvírák nebo Masters of Rock, který se pořádá každoročně ve Vizovicích. Pokud letos budete působit jako organizátoři na nějakém festivalu, tak nezapomeňte na věci, které jsou k festivalu potřeba.

náramky

Na co nezapomenout při pořádání festivalu:

  • Místo akce – Samozřejmostí je, zajistit pronájem prostorů, kde se bude festival pořádat. Je potřeba oslovit nejen pronajímatele pozemku, ale také město, kde akce bude. Vždy je dobré si vše papírově odsouhlasit a podepsat.
  • Občerstvení – Občerstvení patří k hlavním věcem na festivalu a rozhodně by ho neměl nikdo podceňovat. Ať už se myslí jídlo, tak alkohol. Ten v České republice teče proudem a je potřeba mít více výčepních stánků. Samozřejmostí je, že můžete oslovit i externí firmy.
  • Zajištění interpretů – Tato věc je jednou z nejtěžších, a to proto, že mnoho interpretů má program již na celý rok. Je proto dobré vše zajistit s předstihem a podepsat smlouvy dlouho dopředu.
  • Lavičky na sezení – Na mnoha festivalech bývá pravidlem, že není kde sedět a je dobré tak zajistit dostatek sad, na sezení. Ty se dají pronajmout na mnoha místech a můžete tak zvolit pronájem od více poskytovatelů.
  • Náramky – Látkové náramky se dávají na každém festivalu společně se zaplaceným vstupem. Slouží nejen k rozpoznání návštěvníků, ale také jako suvenýr, který si každá odveze domů. Na náramku může být potisk dané akce či jiná grafika. Kromě látkových existují i Tyvek náramky, které však nemají potisk a většinou se hodí na menší akce, jako jsou vesnické zábavy či hody.

Toto je jen malý výčet toho, co byste měli jako organizátoři zajistit pro hladký chod akce. Snad se vám vše vydaří a návštěvníci budou spokojení.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *