Základní výbava na hokej, aneb co musíte koupit, když chcete mít doma hokejistu?

Hokej je bezpochyby nejoblíbenější týmový sport, který se odehrává na ledě. Získal si oblibu po celém světě a věnují se mu hráči všech pohlaví a věkových kategorií. Jedná se sice o náročný, ale zábavný sport, který se hraje jak na venkovských kluzištích, tak na obrovských stadionech. Pokud se tedy i vy (nebo vaše děti), chystáte do tohoto sportu pustit, jistě byste měli vědět, jakou výstroj si potřebujete pořídit. Pojďme se tedy na to společně podívat.

7 věcí, které si musíte pořídit, pokud chcete hrát hokej

Mezi základní hokejovou výbavu bezpochyby patří brusle, helma, hokejka, chrániče, rukavice, kalhoty a ribano. Pokud se chystáte rozjet hokejovou kariéru coby brankař, jistě byste si také měli pořídit brankářskou vestu, betony, masku, vyrážečku a lapačku.

Brusle

Lední brusle jsou jednoznačně tou nejdůležitější částí. Bez bruslí se prostě nerozjedete. Vybírejte je ve specializovaných prodejnách a dbejte na to, aby vás nikde netlačili, či nesvědili. Určitě si ověřte i to, že jsou dobře nabroušené.

Hokejka

Hokejka je druhou nezbytnou součástí. Zde si pohlídejte kvalitní a pevný materiál. Myslete také na to, že hokejka by měla po nazutí bruslí dosahovat k nosu. Každá jiná délka, je špatná.

Helma

Kromě věcí nezbytně nutných, je potřeba dbát i na bezpečnost. Určitě byste se do hry neměli pouštět bez kvalitní helmy, brankáři pak bez brankářské masky. Myslete na to, že zásah pukem do hlavy, může být smrtelný. Určitě tak na této část výstroje nešetřete (stejně tak jako na ostatních chráničích).

výbava na hokej

Ribano, rukavice, kalhoty, hokejový dres

Kromě již zmíněných věcí, musíte myslet i na pohodlí. Rukavice vybírejte z kvalitního a nepromokavého materiálu, opravdu není nic horšího, než omrzliny. Obdobně je to s kalhotami. Ribano pak musí být jako druhá kůže, nesmí nikde tlačit, stahovat, nebo škrtit. Určitě by vám neměl chybět ani hokejový dres. Díky němu je totiž hned všem jasné, za jaký tým hrajete. Navíc se jedná i o chloubu hráčů. Často si je personalizují například svým jménem, nebo číslem.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *