Základní výbava na hokej, aneb co musíte koupit, když chcete mít doma hokejistu?

Hokej je bezpochyby nejoblíbenější týmový sport, který se odehrává na ledě. Získal si oblibu po celém světě a věnují se mu hráči všech pohlaví a věkových kategorií. Jedná se sice o náročný, ale zábavný sport, který se hraje jak na venkovských kluzištích, tak na obrovských stadionech. Pokud se tedy i vy (nebo vaše děti), chystáte do tohoto sportu pustit, jistě byste měli vědět, jakou výstroj si potřebujete pořídit. Pojďme se tedy na to společně podívat.

7 věcí, které si musíte pořídit, pokud chcete hrát hokej

Mezi základní hokejovou výbavu bezpochyby patří brusle, helma, hokejka, chrániče, rukavice, kalhoty a ribano. Pokud se chystáte rozjet hokejovou kariéru coby brankař, jistě byste si také měli pořídit brankářskou vestu, betony, masku, vyrážečku a lapačku.

Brusle

Lední brusle jsou jednoznačně tou nejdůležitější částí. Bez bruslí se prostě nerozjedete. Vybírejte je ve specializovaných prodejnách a dbejte na to, aby vás nikde netlačili, či nesvědili. Určitě si ověřte i to, že jsou dobře nabroušené.

Hokejka

Hokejka je druhou nezbytnou součástí. Zde si pohlídejte kvalitní a pevný materiál. Myslete také na to, že hokejka by měla po nazutí bruslí dosahovat k nosu. Každá jiná délka, je špatná.

Helma

Kromě věcí nezbytně nutných, je potřeba dbát i na bezpečnost. Určitě byste se do hry neměli pouštět bez kvalitní helmy, brankáři pak bez brankářské masky. Myslete na to, že zásah pukem do hlavy, může být smrtelný. Určitě tak na této část výstroje nešetřete (stejně tak jako na ostatních chráničích).

výbava na hokej

Ribano, rukavice, kalhoty, hokejový dres

Kromě již zmíněných věcí, musíte myslet i na pohodlí. Rukavice vybírejte z kvalitního a nepromokavého materiálu, opravdu není nic horšího, než omrzliny. Obdobně je to s kalhotami. Ribano pak musí být jako druhá kůže, nesmí nikde tlačit, stahovat, nebo škrtit. Určitě by vám neměl chybět ani hokejový dres. Díky němu je totiž hned všem jasné, za jaký tým hrajete. Navíc se jedná i o chloubu hráčů. Často si je personalizují například svým jménem, nebo číslem.

 • Způsobuje vaping hubnutí?
  Vaping, (inhalace páry) z elektronických cigaret, se stává stále populárnější alternativou ke kouření. Způsobuje vaping skutečně hubnutí?
 • Kde dát koberce a kde nechat podlahu
  Víte, jaké výhody získáte pořízením koberce a proč jsou koberce tak oblíbené? Dnes si představíme kam je dobré umístit koberce a kde nechat podlahu.
 • Nástroje pro truhláře
  Už dlouho hledáte kvalitní nářadí pro svojí dřevařskou dílnu, ale stále bez úspěchu? Zkuste společnost, která dodává kvalitu více jak 29 let.
 • Narozeninový dárek
  Sháníte vhodný dárek k narozeninám, ale nic vás nenapadá? Pokud si nevíte rady, tak zkuste dárkovou bednu, která potěší jak muže, tak vaše ženy.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *