Co musíte zažít na jižní Moravě?

Chcete zažít prázdniny, na které jen tak nezapomenete? Vyrazte na jižní Moravu! Jedná se o krásný kus naší země, který má rozhodně co nabídnout. Máme pro vás 4 tipy, co na jižní Moravě určitě musíte zažít (nebo navštívit).

Lednicko-valtický areál

Prvním místem, které jistě stojí za zmínku, je Lednicko-valtický areál. Tip na návštěvu tohoto zámku naleznete snad ve všech průvodních, ale věřte, že to má svůj důvod. Jedná se opravdu o nádhernou a rozsáhlou stavbu, která byla zařazena i na seznam památek UNESCO. Zkrátka, z návštěvy určitě zklamaní nebudete.

Lednicko-valtický areál

Stezka nad vinohrady

Architektonické památky nejsou nic pro vás? Nevadí, máme pro vás další tip na výlety. Mezi rozlehlými vinicemi se nedaleko Břeclavi nachází Stezka nad vinohrady. Jedná se o moderní rozhlednu, která vás opravdu chytne za srdce – a to především pokud tohle místo navštívíte při východu, nebo západu slunce.

Víno, víno a zase víno

Co by to bylo za dovolenou na jižní Moravě, kdybyste vynechali nějaký vinný sklípek, nebo místní vinárnu? Za zmínku jistě stojí restaurace Břeclav. Dočkáte se zde nejen chutného vína, ale i jídla. Plusem jistě je i krásné prostředí moderního vinného sklípku. Ovšem pokud nejste nároční, spoustu tradičních vinných sklípků naleznete poblíž CHKO Pálava.

Mikulov a CHKO Pálava

Jestliže se někdy ocitnete na jižní Moravě, vřele vám doporučujeme navštívit i historické město Mikulov a k němu přilehlé CHKO Pálava. V Mikulově samotném byste jistě neměli vynechat zámek Mikulov, nebo Horní synagoga Mikulov. Pokud máte rádi spíše přírodní památky a túry, určitě byste neměli minout přírodní rezervaci Svatý kopeček, zříceninu Kozí Hrádek a přírodní památku Lom Janičův vrch. V blízkém okolí Mikulova naleznete i CHKO Pálava, ve kterém se nachází nádherná jeskyně Na Turoldu, zřícenina hradu Sirotčí hrádek nebo například zřícenina hradu Děvičky. A plusovým bodem k tomu všemu je nádherný výhled na rozlehlé vinice z každého kopce, nebo vyvýšeného místa.

pálava

Hody

Jižní Morava je typická i svými zvyky. Hody jsou tradiční krojované akce, kterou naleznete téměř v každé zdejší vesnici. K poslechu vám bude hrát dechová, či cimbálová hudba a víno poteče proudem. Termíny hodů jsou v každé vesnici jiné, nicméně pokud budete pátrat, jistě nějaké naleznete nedaleko vašeho ubytování po celé léto.

Levandulová farma z jižní Moravy

Věděli jste, že i na jižní Moravě můžete naleznout levandulovou farmu? Jedná se o lány levandule, které jsou zejména během léta velmi vyhledávanou turistickou atrakcí. Nejenže levandule nádherně voní, ale i krásně vypadá. Zkrátka, pohled na levandulové lány pohladí na duši každého romantika.

levandulová farma

Pokud vás tato lokalita zaujala, ale lámete si hlavu s ubytováním, věřte, že nemusíte. Do vyhledávacího pole stačí zadat ubytování Břeclav a dostanete celou řadu výsledků. Pokud bychom vám měli doporučit jedno ubytování, jistě stojí zato navštívit penzion U Doubků. Penzion je typický svoji příjemnou atmosférou a útulným vzezřením.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Co musíte zažít na jižní Moravě?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *