Dovolená na jižní Moravě, aneb co určitě musíte vidět?

Jižní Morava je kraj, který je naprosto specifický nejen svoji krajinou, ale i kulturou. Je to oblast plná vinic, vinných sklepů a příjemných lidí. Pokud jste jako svoji cílovou destinaci pro dovolenou zvolili právě jižní Moravu, máme pro vás velmi dobrou zprávu – lépe jste udělat nemohli. Jedná se totiž o oblast, která je k rekreaci přímo stvořená. Pojďme se tady společně podívat na to, co zde určitě musíte navštívit a vidět.

Vinný sklep

Pokud pojedete na jižní Moravu a nenavštívíte žádný vinný sklep, jako byste tu nebyli. Jsou to totiž právě vinné sklepy, kde opravdu nasajete pravou zdejší atmosféru. Zadáte-li do vyhledávače klíčová slova „vinný sklípek s ubytováním Pálava“, dostanete řadu odpovědí. Potom už je jen na vás, zvolíte-li malý sklípek v rodinném prostředí, nebo velký luxusní komplex. Jisté je však jedno, víno zde mají dobré všude. Pakliže byste po nás chtěli malé doporučení, za návštěvu jistě stojí Vinařský dvůr na faře.

Pálava

Chráněné krajinné území Pálava je obrovské a je zde mnoho míst k vidění. Kdybychom měli vyjmenovat všechny, stačilo by to na celou knihu, takže to vezmeme jen ve zkratce. Krásná romantická procházka je k zřícenině hradu Děvičky. Pokud celou vycházku navíc naplánujete během západu slunce a spojíte ji s procházkou mezi vinohrady, jedná se opravdu o kouzelný a nezapomenutelný zážitek.

Mušov

Už jste slyšeli o zaniklé vesnici Mušov? Jedná se o malý ostrůvek, ze kterého zbyl jen kostel svatého Linharta. Zatopená vesnice je poblíž Pasohlávek a určitě stojí za zhlédnutí. Pokud navíc máte loďku, můžete si ke kostelíku udělat třeba celodenní a nezapomenutelný výlet.

jižní morava

Rosa Coeli

Pokud budete mít cestu i kolem Dolních Kounic, za návštěvu jistě stojí i světoznámí klášter Roca Coeli. Ačkoliv je tato památka trochu opomíjená, jedná se o bývalý klášter celosvětového významu s kouzelnou atmosférou a mystickou energií.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *