Nejlepší deskové hry pro děti od 3 let

Nejlepší deskové hry pro děti od 3 let jsou takové, které jsou jak bytelné tak vzdělávací. U takto malých dětí je vhodné dbát na vzdělávací charakter hry, neboť v takto raném věku je dětský mozek jako houba a je zapotřebí jej řádně procvičovat.

Deskové hry pro děti od 3 let nejčastěji rozvíjí dětskou motoriku, či základní vědomosti jako jsou například barvy, jména zvířat, počty či základní slova. To jakou hru zvolíte, záleží především na vašem očekávání. Rozhodujte se i podle predispozic dítěte. Nezapomeňte, že desková hra má dítě především bavit.

Tyto deskové hry jsou typické i svým použitým materiálem. Nejčastěji jsou vyrobeny z tvrdého kartonu a neobsahují žádné malé součástky, které by dítě mohlo spolknout či vdechnout.

Nejlepší deskové hry pro děti od 3 let

Mezi nejlepší společenské deskové hry pro děti od 3 let bez pochyby patří tyto produkty:

BrainBox – První čísla, První barvy, První písmena, První zvířata

Všechny tyto hry pochází z řady BrainBox. Jedná se o vzdělávací společenské hry, které mají za úkol děti naučit barvy, čísla a písmena. Výrobky jsou typické i svými jednoduchými pravidly a hezkým a precizním designem. Jedná se o pevné kartičky, které dítě jen tak neponičí. Pomocí obrázků, které jsou na obrázcích uvedené, se dítě vzdělává a procvičuje paměť.

deskové hry pro děti od 3 let

Věž 3v1

Věž 3v1 kombinuje tři klasické hry – věž, domino a pexeso. Všechny části jsou vyrobeny ze dřeva a jsou barevně a krásně potištěné. S dítětem tak můžete hrát tři různé hry, dle jeho nálady. Jedná se o perfektní deskovou hru a to především proto, že všechny díly jsou vyrobeny z kvalitního a odolného materiálu. Snadno tak vydrží i hrubé zacházení. Plusovým bodem je, že si dítě procvičuje motoriku, barvy a počty.

Kloboučku hop

Pokud nechcete své dítě trápit vzdělávacími hrami, určitě byste měli vyzkoušet klasickou deskovou hru kloboučku hop. Hra se vyrábí již dlouhou řadu let a je to nestárnoucí klasika. Výhodou jsou velice lehká pravidla a zábavný charakter.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

2 komentáře: „Nejlepší deskové hry pro děti od 3 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *