Nejlepší deskové hry pro děti od 3 let

Nejlepší deskové hry pro děti od 3 let jsou takové, které jsou jak bytelné tak vzdělávací. U takto malých dětí je vhodné dbát na vzdělávací charakter hry, neboť v takto raném věku je dětský mozek jako houba a je zapotřebí jej řádně procvičovat.

Deskové hry pro děti od 3 let nejčastěji rozvíjí dětskou motoriku, či základní vědomosti jako jsou například barvy, jména zvířat, počty či základní slova. To jakou hru zvolíte, záleží především na vašem očekávání. Rozhodujte se i podle predispozic dítěte. Nezapomeňte, že desková hra má dítě především bavit.

Tyto deskové hry jsou typické i svým použitým materiálem. Nejčastěji jsou vyrobeny z tvrdého kartonu a neobsahují žádné malé součástky, které by dítě mohlo spolknout či vdechnout.

Nejlepší deskové hry pro děti od 3 let

Mezi nejlepší společenské deskové hry pro děti od 3 let bez pochyby patří tyto produkty:

BrainBox – První čísla, První barvy, První písmena, První zvířata

Všechny tyto hry pochází z řady BrainBox. Jedná se o vzdělávací společenské hry, které mají za úkol děti naučit barvy, čísla a písmena. Výrobky jsou typické i svými jednoduchými pravidly a hezkým a precizním designem. Jedná se o pevné kartičky, které dítě jen tak neponičí. Pomocí obrázků, které jsou na obrázcích uvedené, se dítě vzdělává a procvičuje paměť.

deskové hry pro děti od 3 let

Věž 3v1

Věž 3v1 kombinuje tři klasické hry – věž, domino a pexeso. Všechny části jsou vyrobeny ze dřeva a jsou barevně a krásně potištěné. S dítětem tak můžete hrát tři různé hry, dle jeho nálady. Jedná se o perfektní deskovou hru a to především proto, že všechny díly jsou vyrobeny z kvalitního a odolného materiálu. Snadno tak vydrží i hrubé zacházení. Plusovým bodem je, že si dítě procvičuje motoriku, barvy a počty.

Kloboučku hop

Pokud nechcete své dítě trápit vzdělávacími hrami, určitě byste měli vyzkoušet klasickou deskovou hru kloboučku hop. Hra se vyrábí již dlouhou řadu let a je to nestárnoucí klasika. Výhodou jsou velice lehká pravidla a zábavný charakter.

 • Jak zefektivnit práci sociálních pracovníků? Nechte je absolvovat kurz
  Sociální pracovníci vykonávají náročnou práci, což vyžaduje od institucí, pod jejichž záštitou tito lidé působí, adekvátní podporu. Jak by měla vypadat?
 • Duševní zdraví dětí musí být prioritou. Jak k němu přispějí pedagogové?
  Děti a mladiství se během svého dospívání mohou potýkats mnoha náročnýmisituacemi, s nimiž se nedokáží vypořádat tak jednoduše jako dospělí. Chybí-li jim adekvátní podpora, mohou mít tyto problémy negativní vliv na jejich duševní zdraví. Bojovat mohou s depresemi a úzkostmi, panickými atakami nebo dokonce se sebepoškozováním a sebevražednými myšlenkami. O jejich potížích přitom nemusí mít tušení ani jejich nejbližší.
 • Kdy zvolit pronájem dodávky?
  Pronájem dodávky se dá využít na nejrůznější příležitosti, a to pro úsporu času a také práce. Víte, kdy se pronájem opravu vyplatí a proč?
 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
Sdílejte nás!
fb-share-icon

2 komentáře: „Nejlepší deskové hry pro děti od 3 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *