Vyberte zvíře do bytu, které bude přesně dle vašich představ!


Děti stále otravují, že by chtěly mít doma nějakého domácího mazlíčka, ale vy stále nevíte, jaké zvíře do bytu si pořídit? Vybrat zvíře do bytu je vážné rozhodnutí, a pokud se i vám pes či kočička zdají příliš nároční, poradíme vám pár netradičních parťáků, se kterými budete určitě spokojeni!

Kolik času denně na zvířátko budete mít?

Každé zvíře vyžaduje denně jiný čas, který se mu musíte věnovat. Za nejnáročnější zvíře jdete pravděpodobně označit psa. Vyžaduje venčení, česání, hraní a podobně. Pokud víte, že máte jen pár minut denně a hledáte spíše něco pro potěšení oka a myslí, kupte si raději křečka nebo morče.

Chcete se zvířetem chodit i ven?

Ne všechna zvířata jsou vhodná na to, abyste s nimi trávili čas i mimo byt. Mezi zvířata, která s vámi mohou jít téměř kamkoliv patří nejen typický pes, ale na vodítku můžete vzít například i kočku či fretku. Do kapsy nebo batůžku pak můžete klidně vzít i ježka, veverku nebo krysu.

Máte alergie?

Ne všechna zvířata jsou vhodná pro alergiky. Pečlivě zvažte nejen jejich srst, ale například i podestýlku. Sice nemusíte být alergičtí na srst morčat, ale vadit vám mohou piliny nebo jakákoliv jiná podestýlka.

Kolik peněz jste měsíčně ochotni za zvíře utratit?

Jak již bylo zmíněno, všechna zvířata nejsou stejné, je tedy logické, že i náklady na jejich veterinární péči, jídlo a hračky nebudou taktéž stejné. Některé zvířata mohou stát i několik tisíc korun měsíčně! Pečlivě si tak před koupí prostudujte i jejich nároky na péči.

Jaká jsou vhodná zvířata pro alergiky?

Skinny kočka, skinny morče, skinny křeček, pes se srstí typu vlasy, ježek, agama, želva, leguán

Která zvířata nejsou náročná na čas?

Morče, křeček, želva, rybičky, vodní dráček, šnek obří, osmák a podobně.

Které zvíře do bytu je neobvyklé, ale přitom přítulné?

Mezi neobvyklá, ale zato přítulná zvířata do bytu patří ježci, fretky a veverky. Sice jejich chov není nejjednodušší, ale určitě se vyplatí!

Ježek

Všichni znají klasického divokého ježka, kterého potkáte na ulici a mnohdy se ho štítíte dotknout, protože je plný blech. Znáte ale i ježka jako domácího mazlíčka? Věřte, že ježci v domácnosti jsou velice přítulní a hodní. Pokud se o ně navíc budete dobře starat, budou zdraví a zcela určitě bez blech! Jejich velkou výhodou je, že jsou téměř bez zápachu a nepouští chlupy. Pokud tedy zvolíte vhodnou podestýlku, mohou ježka mít doma i alergici. Plusovým bodem je i to, že ježek je masožravec. Velice rád vám tak pomůže s likvidací obtěžujícího hmyzu v domácnosti.

Více o chovu ježků zde:

ježek ideální zvíře do bytu

Fretka

Druhým rozkošným zvířátkem, které bychom vám chtěli představit, je fretka. Jedná se o svéhlavé zvířátko, které jen tak nechce být samo v kleci a velice rádo se přitulí. Nicméně mluvíme o perfektní variantě zvířete do bytu, pokud se vám pes i kočka zdají moc, ale děti chtějí zvířátko vyloženě na tulení. Pokud bude potřeba, snadno ji zavřete do klece. Naopak budou-li vaše děti chtít parťáka na dětské hřiště, není problém si fretku vzít sebou! Stačí obléknout popruhy a můžete vyrazit ihned na procházku!

Fretka je ideální zvíře do bytu

Veverka

Ideálním mazlíčkem je i veverka. Je malá, ale zato čiperná! Pokud si ji řádně rozmazlíte, bude se zcela určitě jednat o nejroztomilejšího člena vaší domácnosti. Nicméně v případě veverky je třeba myslet na to, že se opravdu jedná o hodně aktivní a čiperné zvířátko. Zcela určitě byste ji tak neměli chovat v kleci. Máte-li možnost venkovní voliéry, bude u vás jistě šťastná.

veverka zvíře do bytu
Sdílejte nás!
fb-share-icon

4 komentáře: „Vyberte zvíře do bytu, které bude přesně dle vašich představ!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *