Koronavirus – vše zlé je i k něčemu dobré

Pokud si myslíte, že koronavirus je pouze škodlivý, není to pravda, v následujícím článku se podíváme, co pozitivního dokázal přece jenom přinést.

Na všem zlém lze najít i něco dobrého. Jinak tomu ani není s nemocí koronavirus (COVID-19). Celá nemoc a s ní spojená neaktivita lidí má velmi pozitivní dopad na životní prostředí.

Určitě jste si všimli, už z dřívějších satelitních snímků, že podíl emisí oxidu uhličitého klesá a to hlavně ve velkých čínských městech. Není ani divu, díky šířícímu se viru, byla nucena Čína zavřít skoro všechny továrny a vyhlásit karanténu.

Koronavirus – pozitivní dopad na ovzduší v Číně

To se samozřejmě začalo hned projevovat na ovzduší v Číně, kdy se mezi únorem a březnem snížili emise oxidu uhličitého o skoro 25 %, což je naprosto úžasná zpráva. Čína je totiž největším znečišťovatelem naší planety a připadá na ní podíl z celosvětového znečištění až 30 %. Čína je největším producentem a zároveň také spotřebitelem černého uhlí a používá na svojí výrobu až 59 % této energie.

Koronavirus – pozitivní dopad na kvalitu vody v Benátkách

Samozřejmostí je, že emise oxidu uhličitého se snižují i ve všech ostatních státech, co vyhlásili karanténu, nebo zavření nějakých podniků. O tom svědčí Itálie, kde se díky šířícímu koronu viru pozastavilo naprosto všechno a příroda se začíná znovu vracet do měst. V Benátkách se prohání delfíni, k vidění jsou malé rybky, které plují mezi gondolami. Dokonce ani průzračnost vody nebyla již hodně dlouhou dobu lepší. Jen si sami řekněte, ti kdo navštívil Benátky, určitě velmi dobře ví, že vidět mezi proplouvajícími gondolami na dno, určitě nebylo možné.

Koronavirus delfíni v Benátkách

Podobný pozitivní efekt zaznamenaly všechny státy v karanténě, kde stále více zvířat navštěvují prázdné města a hledají potravu, kterou jim tamní turisté poskytovali a s nadšením je krmili.

Samozřejmostí je, že COVID – 19 je celosvětovou apokalypsou, ale aspoň kousek světla v této tmě nám přece jen přinesl. Ať už se to týká emisí oxidu uhličitého tak navrácení přírody do měst. Proto nevnímejte všechno černě a zkuste se v tomto čase alespoň trošku pousmát a podívat se na naší zemi z jiné stránky.

Otázkou pak zůstává, jak se státy po této epidemii zachovají a zda naváží na svoji práci ve stejných kolejích a ke zlepšení ovzduší zkrátka nedojde, nebo se po této apokalypse chytnou za nos a konečně učiní změnu, jak pro nás, tak pro naší planetu!

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *