Koronavirus – vše zlé je i k něčemu dobré

Pokud si myslíte, že koronavirus je pouze škodlivý, není to pravda, v následujícím článku se podíváme, co pozitivního dokázal přece jenom přinést.

Na všem zlém lze najít i něco dobrého. Jinak tomu ani není s nemocí koronavirus (COVID-19). Celá nemoc a s ní spojená neaktivita lidí má velmi pozitivní dopad na životní prostředí.

Určitě jste si všimli, už z dřívějších satelitních snímků, že podíl emisí oxidu uhličitého klesá a to hlavně ve velkých čínských městech. Není ani divu, díky šířícímu se viru, byla nucena Čína zavřít skoro všechny továrny a vyhlásit karanténu.

Koronavirus – pozitivní dopad na ovzduší v Číně

To se samozřejmě začalo hned projevovat na ovzduší v Číně, kdy se mezi únorem a březnem snížili emise oxidu uhličitého o skoro 25 %, což je naprosto úžasná zpráva. Čína je totiž největším znečišťovatelem naší planety a připadá na ní podíl z celosvětového znečištění až 30 %. Čína je největším producentem a zároveň také spotřebitelem černého uhlí a používá na svojí výrobu až 59 % této energie.

Koronavirus – pozitivní dopad na kvalitu vody v Benátkách

Samozřejmostí je, že emise oxidu uhličitého se snižují i ve všech ostatních státech, co vyhlásili karanténu, nebo zavření nějakých podniků. O tom svědčí Itálie, kde se díky šířícímu koronu viru pozastavilo naprosto všechno a příroda se začíná znovu vracet do měst. V Benátkách se prohání delfíni, k vidění jsou malé rybky, které plují mezi gondolami. Dokonce ani průzračnost vody nebyla již hodně dlouhou dobu lepší. Jen si sami řekněte, ti kdo navštívil Benátky, určitě velmi dobře ví, že vidět mezi proplouvajícími gondolami na dno, určitě nebylo možné.

Koronavirus delfíni v Benátkách

Podobný pozitivní efekt zaznamenaly všechny státy v karanténě, kde stále více zvířat navštěvují prázdné města a hledají potravu, kterou jim tamní turisté poskytovali a s nadšením je krmili.

Samozřejmostí je, že COVID – 19 je celosvětovou apokalypsou, ale aspoň kousek světla v této tmě nám přece jen přinesl. Ať už se to týká emisí oxidu uhličitého tak navrácení přírody do měst. Proto nevnímejte všechno černě a zkuste se v tomto čase alespoň trošku pousmát a podívat se na naší zemi z jiné stránky.

Otázkou pak zůstává, jak se státy po této epidemii zachovají a zda naváží na svoji práci ve stejných kolejích a ke zlepšení ovzduší zkrátka nedojde, nebo se po této apokalypse chytnou za nos a konečně učiní změnu, jak pro nás, tak pro naší planetu!

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *