Koronavirus – vše zlé je i k něčemu dobré

Pokud si myslíte, že koronavirus je pouze škodlivý, není to pravda, v následujícím článku se podíváme, co pozitivního dokázal přece jenom přinést.

Na všem zlém lze najít i něco dobrého. Jinak tomu ani není s nemocí koronavirus (COVID-19). Celá nemoc a s ní spojená neaktivita lidí má velmi pozitivní dopad na životní prostředí.

Určitě jste si všimli, už z dřívějších satelitních snímků, že podíl emisí oxidu uhličitého klesá a to hlavně ve velkých čínských městech. Není ani divu, díky šířícímu se viru, byla nucena Čína zavřít skoro všechny továrny a vyhlásit karanténu.

Koronavirus – pozitivní dopad na ovzduší v Číně

To se samozřejmě začalo hned projevovat na ovzduší v Číně, kdy se mezi únorem a březnem snížili emise oxidu uhličitého o skoro 25 %, což je naprosto úžasná zpráva. Čína je totiž největším znečišťovatelem naší planety a připadá na ní podíl z celosvětového znečištění až 30 %. Čína je největším producentem a zároveň také spotřebitelem černého uhlí a používá na svojí výrobu až 59 % této energie.

Koronavirus – pozitivní dopad na kvalitu vody v Benátkách

Samozřejmostí je, že emise oxidu uhličitého se snižují i ve všech ostatních státech, co vyhlásili karanténu, nebo zavření nějakých podniků. O tom svědčí Itálie, kde se díky šířícímu koronu viru pozastavilo naprosto všechno a příroda se začíná znovu vracet do měst. V Benátkách se prohání delfíni, k vidění jsou malé rybky, které plují mezi gondolami. Dokonce ani průzračnost vody nebyla již hodně dlouhou dobu lepší. Jen si sami řekněte, ti kdo navštívil Benátky, určitě velmi dobře ví, že vidět mezi proplouvajícími gondolami na dno, určitě nebylo možné.

Koronavirus delfíni v Benátkách

Podobný pozitivní efekt zaznamenaly všechny státy v karanténě, kde stále více zvířat navštěvují prázdné města a hledají potravu, kterou jim tamní turisté poskytovali a s nadšením je krmili.

Samozřejmostí je, že COVID – 19 je celosvětovou apokalypsou, ale aspoň kousek světla v této tmě nám přece jen přinesl. Ať už se to týká emisí oxidu uhličitého tak navrácení přírody do měst. Proto nevnímejte všechno černě a zkuste se v tomto čase alespoň trošku pousmát a podívat se na naší zemi z jiné stránky.

Otázkou pak zůstává, jak se státy po této epidemii zachovají a zda naváží na svoji práci ve stejných kolejích a ke zlepšení ovzduší zkrátka nedojde, nebo se po této apokalypse chytnou za nos a konečně učiní změnu, jak pro nás, tak pro naší planetu!

  • Co je to strom života a proč by jeden neměl chybět na zdi ve vaší domácnosti?
    Strom života je symbol, který se objevuje v mnoha kulturách a náboženstvích po celém světě. Tento symbol představuje růst, sílu, propojení a kontinuitu života.
  • Co je informační fond a jaké je jeho dělení?
    Informační fond je soubor informací, který je systematicky shromažďován, uchováván a spravován, aby byl dostupný pro uživatele, kteří hledají specifické informace. Tento koncept je klíčový v knihovnách, archívech, databázích a dalších informačních institucích. Informační fondy jsou často rozděleny na základě typu informací, které obsahují, a způsobu jejich organizace.
  • Proč si na zahraniční dovolenou nezapomenout sjednat cestovní pojištění?
    Blíží se vaše vysněná dovolená a vy už se nemůžete dočkat? Aby vám nic nepokazilo zážitek, je dobré být připraven na všechny eventuality. I na dovolené se totiž mohou stát nemoci a úrazy. V takových případech je dobré mít kvalitní cestovní pojištění.
  • Radioaktivní odpad: výzva pro budoucnost
    Radioaktivní odpad je vedlejším produktem jaderných procesů, které zahrnují energetiku, lékařství a průmysl. Tento odpad může obsahovat různé radioaktivní materiály, které vyzařují ionizující záření, což může být nebezpečné pro živé organismy a životní prostředí. Správné nakládání s radioaktivním odpadem je proto zásadní otázkou nejen pro současné generace, ale i pro ty budoucí.
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *