COVID – 19, ohlédnutí za tím, co dobrého přinesl

I když je COVID – 19 jedna z nejhorších věcí, co lidstvo v poslední době potkalo, má to i své světlé stránky, ať už ty, důležitější, nebo ty méně podstatné.

Negativní zprávy se na nás hrnou ze všech stran a je potřeba být i trošku pozitivní a nebrat tenhle virus tak hrozně, ale ba naopak se nad tím trošku povznést. Ač je to v tuto dobu těžké, jsou i věci, které jsou pro něco dobré.

COVID – 19 zmírňuje znečištění planety

Určitě jste si všimli, že znečišťování planety se razantně zmírnilo a to díky právě COVIDU – 19. Ten má za následek, omezení automobilů na silnicích, omezení letecké i lodní dopravy a celkové omezení všech provozu. Mnoho společností tuto situaci určitě nevnímá dobře a to z důvodu toho, že nevydělávají jejich denní miliony a přichází tak o velké peníze, o kterých se nám ani nesní. Když se však nad tím pozastavíme, jsou to právě tyto velké firmy, které způsobují velké znečistění naší planety a jsou to oni, kdo celou dobu naší planetě škodí, bez ohledu na to, jak moc to je důležité. Možná právě proto, se děje teď to co se děje a možná právě teď jsme my a naše planeta dostali poslední možnost začít znovu a lépe, abychom se mohli v budoucnu společně nadechnout.

Levnější pohonné hmoty

Pokles pohonných hmot – jedna z věcí, kterou také změnil tento virus, je cena nafty a benzínu. Ty razantně klesají dolů a půjdou stále níž. Vrátili jsme se tedy do roku 2009, kdy průměrná cena naturalu dělala 23,20 Kč. Ano, přesně taková průměrná cena byla před 11 lety, světe div se, ale i v této nelehké době se dějí zázraky. To si ovšem nemyslí majitelé čerpacích stanic, kteří si stěžují na malé výdělky, ba i na ztráty, které v posledních dnech utrpěli. Díky omezenému provozu, klesá odbyt a zároveň i cena díky rychlému šíření viru. Ať už si každý udělá obrázek sám, zda je klesající cena dobře, či nikoliv. Ovšem, otázka zní, kde jsou tedy jejich finanční rezervy, když jsme platili 38,20 Kč za litr a doprava fungovala na plno? To je samozřejmě záhadou, co by pak měli říkat lidé, co jsou nyní doma jako kadeřníci, číšníci, vlastníci restaurací a majitelé hotelů.

COVID - 19

Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré, a možná tento virus nás přiměje se chovat k naší planetě lépe a třeba světový magnáti změní svůj postoj ke znečišťování a začnou dávat planetě to, co ona dala nám a to je život samotný.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *