COVID-19, jak bude postupovat v České republice

Jak se dále bude COVID-19 šířit a co přinese v následujících dnech? Společně si řekneme, kam to nezastavitelně míří a co nejspíše přinesou další dny.

Česká republika se pomalu ale jistě blíží k největšímu vyvrcholení viru COVID-19. Ten je momentálně v rozkvětu, tak jako v sousedících státech – mimo Čínu, Itálii, Irán a Španělsko. Tyto státy už jsou spíše ovládány virem samotným, než-li lidmi a nespíš v nejbližších dnech to nebude lepší, o čemž také mluví statistiky nakažených za den!

Nárůst nakažených lidí!

Pokud odborníci, vláda, nebo i jednotlivec tvrdí, že se tento virus zastaví v rámci týdnů, je na omylu! Stačí si, jak se laicky říká, „spočítat jedna plus jedna“ a hned víme, že takové hypotézy, jsou směšné a hlavně nepravdivé. Vezměte si v úvahu, že Itálie, jako nejvíce nakažený stát Evropy, překročil počet 32 000 nakažených a jejich počet vzrostl z pondělí 16. 3. 2020 na úterý o necelé 3 000 lidí. Tato zpráva je až k neuvěření a pokud se šíření nezastaví, je dost pravděpodobné, že v Itálii dojde k naprostému kolapsu, kterému se nejspíše nevyhne ani Česká republika, která uměla na celou situaci zareagovat sice lépe, ale tento vir bude stejně dále postupovat.

COVID-19 v ČR – podobný scénář jako v Itálii, v rámci týdnů

Každý z nás má svůj názor a všude kolem je spousta spekulací a nemluví se o ničem jiném než o tomto viru. Zprávy se na nás valí ze všech stran a verdikty vlády se mění ze dne na den, nebo z hodiny na hodinu. Ať už si každý myslí co chce, vláda dělá vše proto, aby zajistila, vše potřebné pro naší ochranu a i když podcenil Vojtěch Adam (ministr zdravotnictví) věc, ohledně roušek, stále se snaží tuto nepříjemnou situaci řešit.

Nicméně počet nakažených stoupá. Ať už chceme nebo ne, bude se šířit rychleji a rychleji a my postupem času pravděpodobně, dopadneme, jako Itálie či Španělsko. Všemi těmito opatřeními se sice celá situace šíření alespoň trošku zmírní (stále bude stoupat, ne však tak rychle jak kdybychom na nic nedbali), ale určitě se nezastaví. Vezměte si kalkulačku a počítejte se mnou, přes 7600 testovaných lidí a z toho 464 nakažených to je přes 16% nakažených ze všech testovaných.

covid-19 v České republice

Teď už zbývá si jenom dopočítat, kolik lidí čeká na testování (deseti tisíce), myslíte si, že jsme stále na čísle 464?… Ať už uděláme cokoliv a budeme se viru bránit jakýmkoliv způsobem, do týdne jsme na bezesporu na počtu přes 1000 lidí, na kterém to určitě neskončí!

Nicméně i přes tyto neblahé vyhlídky neztrácejte chladnou hlavu. Nezapomínejte, že vir nemá vysokou úmrtnost a v naprosté většině má nemoc lehký až mírný průběh. Proto dodržujte pravidla vydaná vládou a raději prozatím nevycházejte z domu. Pokud se takto zodpovědně budou chovat všichni, jistě bude krize brzy zažehnána.

 • Způsobuje vaping hubnutí?
  Vaping, (inhalace páry) z elektronických cigaret, se stává stále populárnější alternativou ke kouření. Způsobuje vaping skutečně hubnutí?
 • Kde dát koberce a kde nechat podlahu
  Víte, jaké výhody získáte pořízením koberce a proč jsou koberce tak oblíbené? Dnes si představíme kam je dobré umístit koberce a kde nechat podlahu.
 • Nástroje pro truhláře
  Už dlouho hledáte kvalitní nářadí pro svojí dřevařskou dílnu, ale stále bez úspěchu? Zkuste společnost, která dodává kvalitu více jak 29 let.
 • Narozeninový dárek
  Sháníte vhodný dárek k narozeninám, ale nic vás nenapadá? Pokud si nevíte rady, tak zkuste dárkovou bednu, která potěší jak muže, tak vaše ženy.
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *