Sociální sítě: velký přehled těch nejznámějších

Sociální sítě hýbou dnešním světem. Znáte ty největší a nejznámější z nich? Pokud ne, přinášíme vám velký přehled, díky kterému si uděláte základní přehled!

Sociální sítě hýbou světem a pokud nejste zrovna v teenagerovském věku, není divu, že vám může dělat problém se v jednotlivých sítích a pojmech vyznat. Přitom základní přehled v těchto sítích v současné době patří již k téměř základním znalostem, které by měl znát každý. Pojďme si spolu tedy pár základních představit a vysvětlit si, k čemu vlastně slouží a proč že jsou tak známé.

Sociální síť Facebook

Odkaz: www.facebook.cz
Typ: sociální síť
Charakteristika: Světoznámá sociální síť, založená především na kontaktu s kamarády. Platforma umožňuje přidávání statusů (textu), fotografií i videí. Výhodou je i přidávání „příběhů“, což znamená publikace obrázku, který během jednoho dne zmizí. Platforma je učená jak pro soukromé, tak právnické osoby. Jedná se o perfektní způsob propagace podniku, či firmy.

Sociální síť Google+

Odkaz: www.plus.google.com
Typ: sociální síť
Charakteristika: Google+ je sociální síť, která byla velmi podobná Facebooku. O síti mluvíme v minulém časně, neboť byla zrušena. Nicméně všechny její další služby (jako třeba Google Disk, Gmail, Fotky Google a další) zůstaly v provozu. O síti tak můžete slyšet i v současné době.

Sociální síť Twitter

Odkaz: www.twitter.com
Typ: sociální síť
Charakteristika: Sociální síť, která má ve znaku malého ptáčka. Jedná se o sociální síť, která v českém prostředí nemá tak pevnou základnu jako Facebook, ale celosvětově je taktéž velice úspěšná. Uživatelé mají svůj prostor, na který mohou publikovat své veřejné příspěvky. Obvykle se jedná o krátké texty, nebo popřípadě i obrázky, či krátká videa. Síť používá i řada známých osobností, či politiků, pro uveřejnění oficiálních prohlášení.

Sociální síť Ask

Odkaz: www.ask.fm
Typ: sociální síť
Charakteristika: Máte na svého kamaráda nějakou otázku, kterou se mu bojíte položit z očí do očí? Použijte Ask.fm! Síť je přímo stvořena k pokládání anonymních otázek a k jejich následnému odpovídání.

Sociální síť MySpace

Odkaz: www.myspace.com
Typ: sociální síť

Kariérní síť LinkedIn

Odkaz: www.linkedin.com
Typ: kariérní síť
Charakteristika: LinkedIn je sociální síť, která spojuje zaměstnavatele a jejich potencionální zaměstnance. Každá firma i zaměstnanec, mají svůj prostor, na kterém se mohou prezentovat. Firmy obvykle prezentují své záměry a volné pracovní pozice. Soukromé osoby pak mají vytvořený profil, který připomíná jejich životopis. Střetává se zde nabídka a poptávka pracovních pozic.

Kariérní síť Behance

Odkaz: www.behance.net
Typ: kariérní síť
Charakteristika: Kariérní síť, která je zaměřená především na umělce. Podobně jako LinkedIn spojuje nabídku a poptávku práce, akorát s tím rozdílem, že web je zaměřen na umělecké pracovní pozice. Naleznete zde nabídky především pro malíře, fotografy, ilustrátory, designéry, grafiky, web designéry a podobně.

Fotografická síť Instagram

Odkaz: www.instagram.com
Typ: fotografická síť
Charakteristika: Jedná z nejznámějších fotografických sociálních sítí. Uživatelé publikují své fotografie, či videa. Svým publikovaným příspěvkům přidávají hashtag (= heš tegy), kterými vyznačují základní myšlenku příspěvku. Pomocí těchto hashtagu lez příspěvky vyhledávat. Každý příspěvek lez taktéž ohodnotit, či okomentovat. Jedná se o jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších sítí, kterou používá i řada světoznámých osobností.

Fotografická síť Pinterest

Odkaz: www.pinterest.com
Typ: fotografická síť
Charakteristika: Pinterest je mladší sourozenec Instagramu. Síť taktéž umožňuje publikaci obrázků. Všechny příspěvky lze taktéž komentovat a hodnotit. Na našem území tato síť není příliš rozšířená, nicméně v celosvětovém měřítku se těší velké oblibě. Naleznete zde spoustu inspirace, rad a postupů především na home made výrobky.

Video síť YouTube

Odkaz: www.youtube.com
Typ: video síť
Charakteristika: YouTube je největší zásobárna videí na celém světě. Videa jsou přidávána tak často, že není v silách jednoho člověka, je všechny za celý život shlédnout. Přidávány jsou videa ze všech kategorií – zábavné, vzdělávací, filmy, hudební… Zkrátka každý si najde svoje. Zejména díky přidávání vtipných videí, že proslavili youtuběři – ti jsou oblíbení především u dnešní mládeže. Díky přidávání videí je možná vydělat i mnoho peněz.

Video síť TikTok

Odkaz: www.tiktok.com
Typ: video síť
Charakteristika: TikTok je novodobá síť, která byla vytvořena v Číně především pro přidávání videí. Uživatelé si vytvoří svůj profil a následně mohou videa jak sami přidávat, sdílet tak hodnotit. Síť je oblíbená především mezi mladými lidmi. Každý vytvořený profil je veřejný a lze jej libovolně procházet a prohlížet.

Video síť Stream

Odkaz: www.stream.cz
Typ: video síť
Charakteristika: Stream je česká síť přinášející řadu českých videí. Videa jsou rozčleněna do několika základních kategorií. Naleznete zde videa pro děti, pohádky, vzdělávání, historické, cizojazyčné a mnohé další pořady.

Hudební síť Spotify

Odkaz: www.spotify.com
Typ: hudební síť
Charakteristika:  Hudební síť Spotify přináší mnoho písniček, které uživatelé mohou poslouchat. Písničky jsou rozčleněny do několika kategorií, lze tak snadno objevovat nové písničky dle vkusu uživatele. Aplikace sama předvídá hudební vkus a nabízí písničky, které se budou posluchači s největší pravděpodobností líbit.

sociální sítě
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Sociální sítě: velký přehled těch nejznámějších

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *