Sociální sítě: velký přehled těch nejznámějších

Sociální sítě hýbou dnešním světem. Znáte ty největší a nejznámější z nich? Pokud ne, přinášíme vám velký přehled, díky kterému si uděláte základní přehled!

Sociální sítě hýbou světem a pokud nejste zrovna v teenagerovském věku, není divu, že vám může dělat problém se v jednotlivých sítích a pojmech vyznat. Přitom základní přehled v těchto sítích v současné době patří již k téměř základním znalostem, které by měl znát každý. Pojďme si spolu tedy pár základních představit a vysvětlit si, k čemu vlastně slouží a proč že jsou tak známé.

Sociální síť Facebook

Odkaz: www.facebook.cz
Typ: sociální síť
Charakteristika: Světoznámá sociální síť, založená především na kontaktu s kamarády. Platforma umožňuje přidávání statusů (textu), fotografií i videí. Výhodou je i přidávání „příběhů“, což znamená publikace obrázku, který během jednoho dne zmizí. Platforma je učená jak pro soukromé, tak právnické osoby. Jedná se o perfektní způsob propagace podniku, či firmy.

Sociální síť Google+

Odkaz: www.plus.google.com
Typ: sociální síť
Charakteristika: Google+ je sociální síť, která byla velmi podobná Facebooku. O síti mluvíme v minulém časně, neboť byla zrušena. Nicméně všechny její další služby (jako třeba Google Disk, Gmail, Fotky Google a další) zůstaly v provozu. O síti tak můžete slyšet i v současné době.

Sociální síť Twitter

Odkaz: www.twitter.com
Typ: sociální síť
Charakteristika: Sociální síť, která má ve znaku malého ptáčka. Jedná se o sociální síť, která v českém prostředí nemá tak pevnou základnu jako Facebook, ale celosvětově je taktéž velice úspěšná. Uživatelé mají svůj prostor, na který mohou publikovat své veřejné příspěvky. Obvykle se jedná o krátké texty, nebo popřípadě i obrázky, či krátká videa. Síť používá i řada známých osobností, či politiků, pro uveřejnění oficiálních prohlášení.

Sociální síť Ask

Odkaz: www.ask.fm
Typ: sociální síť
Charakteristika: Máte na svého kamaráda nějakou otázku, kterou se mu bojíte položit z očí do očí? Použijte Ask.fm! Síť je přímo stvořena k pokládání anonymních otázek a k jejich následnému odpovídání.

Sociální síť MySpace

Odkaz: www.myspace.com
Typ: sociální síť

Kariérní síť LinkedIn

Odkaz: www.linkedin.com
Typ: kariérní síť
Charakteristika: LinkedIn je sociální síť, která spojuje zaměstnavatele a jejich potencionální zaměstnance. Každá firma i zaměstnanec, mají svůj prostor, na kterém se mohou prezentovat. Firmy obvykle prezentují své záměry a volné pracovní pozice. Soukromé osoby pak mají vytvořený profil, který připomíná jejich životopis. Střetává se zde nabídka a poptávka pracovních pozic.

Kariérní síť Behance

Odkaz: www.behance.net
Typ: kariérní síť
Charakteristika: Kariérní síť, která je zaměřená především na umělce. Podobně jako LinkedIn spojuje nabídku a poptávku práce, akorát s tím rozdílem, že web je zaměřen na umělecké pracovní pozice. Naleznete zde nabídky především pro malíře, fotografy, ilustrátory, designéry, grafiky, web designéry a podobně.

Fotografická síť Instagram

Odkaz: www.instagram.com
Typ: fotografická síť
Charakteristika: Jedná z nejznámějších fotografických sociálních sítí. Uživatelé publikují své fotografie, či videa. Svým publikovaným příspěvkům přidávají hashtag (= heš tegy), kterými vyznačují základní myšlenku příspěvku. Pomocí těchto hashtagu lez příspěvky vyhledávat. Každý příspěvek lez taktéž ohodnotit, či okomentovat. Jedná se o jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších sítí, kterou používá i řada světoznámých osobností.

Fotografická síť Pinterest

Odkaz: www.pinterest.com
Typ: fotografická síť
Charakteristika: Pinterest je mladší sourozenec Instagramu. Síť taktéž umožňuje publikaci obrázků. Všechny příspěvky lze taktéž komentovat a hodnotit. Na našem území tato síť není příliš rozšířená, nicméně v celosvětovém měřítku se těší velké oblibě. Naleznete zde spoustu inspirace, rad a postupů především na home made výrobky.

Video síť YouTube

Odkaz: www.youtube.com
Typ: video síť
Charakteristika: YouTube je největší zásobárna videí na celém světě. Videa jsou přidávána tak často, že není v silách jednoho člověka, je všechny za celý život shlédnout. Přidávány jsou videa ze všech kategorií – zábavné, vzdělávací, filmy, hudební… Zkrátka každý si najde svoje. Zejména díky přidávání vtipných videí, že proslavili youtuběři – ti jsou oblíbení především u dnešní mládeže. Díky přidávání videí je možná vydělat i mnoho peněz.

Video síť TikTok

Odkaz: www.tiktok.com
Typ: video síť
Charakteristika: TikTok je novodobá síť, která byla vytvořena v Číně především pro přidávání videí. Uživatelé si vytvoří svůj profil a následně mohou videa jak sami přidávat, sdílet tak hodnotit. Síť je oblíbená především mezi mladými lidmi. Každý vytvořený profil je veřejný a lze jej libovolně procházet a prohlížet.

Video síť Stream

Odkaz: www.stream.cz
Typ: video síť
Charakteristika: Stream je česká síť přinášející řadu českých videí. Videa jsou rozčleněna do několika základních kategorií. Naleznete zde videa pro děti, pohádky, vzdělávání, historické, cizojazyčné a mnohé další pořady.

Hudební síť Spotify

Odkaz: www.spotify.com
Typ: hudební síť
Charakteristika:  Hudební síť Spotify přináší mnoho písniček, které uživatelé mohou poslouchat. Písničky jsou rozčleněny do několika kategorií, lze tak snadno objevovat nové písničky dle vkusu uživatele. Aplikace sama předvídá hudební vkus a nabízí písničky, které se budou posluchači s největší pravděpodobností líbit.

sociální sítě
 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Sociální sítě: velký přehled těch nejznámějších

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *