Jak efektivně učit děti cizímu jazyku?

Dětský mozek pracuje na zcela jiném principu než ten dospělácký. Hlavně proto je k malým dětem, zejména v otázce výuky cizích jazyků, nutné přistupovat naprosto specificky. Víte, jaké chyby nejčastěji dělají rodiče při výuce? Jaké aktivity jsou pro výuku cizích jazyků u dětí vhodné a jak často je zapotřebí slovíčka opakovat? Pokud nevíte, čtěte dál, poradíme vám!

Nejčastější chyby při výuce cizích jazyků u dětí

Chyb, kterých se může dopustit učitel nebo rodič je celá řada a kdybychom měli popsat všechny, nestačila by nám na to ani celá kniha. My se společně budeme zabývat tou největší chybou – biflováním. Děti zpravidla nesnáší, pokud se musí učit něco nazpaměť. Celý proces výuky jim tím leda zprotivíte. Jedno je tak více než jasné – angličtina pro nejmenší  musí být hra a musí malé dítě především bavit. Perfektní výukovou metodou je například to, pokud si při vaření budete prozpěvovat jednotlivá anglická slovíčka, nebo pokud hrajete na schovávanou, nepočítejte do deseti česky, ale anglicky – zkrátka bavte se!

Nejvhodnější výukové aktivity pro děti

Jak již bylo výše nastíněno, výuka děti musí především bavit a musí jim být předkládána hravou formou. Pro výuku angličtiny u dětí je tak nejlepší využít nějaké písničky, básničky, říkadla nebo hry. Kromě jiného velmi dobře zabírají i klasické hry na mobilu nebo počítači. Výbornou variantou je i online výuka angličtiny pro děti. Především díky online výuce a mobilním hrám zabijete dvě mouchy jednou ranou – dítě se zabaví samo a ještě se u toho bude učit! No nezní to zkrátka pohádkově?

online výuka angličtiny

Jak často je nutné nová slovíčka opakovat?

Na otázku, jak často je nutné již naučená slovíčka procvičovat, je odpověď jasná – každý den. Výborně si veškerá slovíčka vaše dítě procvičí tak, že ze sebe budete dělat hloupého. Nechte si všechno vysvětlovat. Zkrátka nechte dítě být aktivní!

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *