Deskové hry, které nezklamou děti ani dospělé!


Již dávno deskové hry nejsou nudnou hrací deskou s pár obyčejnými figurkami. V současné době jsou stolní hry velmi dobře propracované a s neotřelým dějem. Jsou čím dál oblíbenější nejen u rodin s malými dětmi, ale například i u hráčů PC her. Přinášíme vám pár typů na ty nejlepší hry, které zcela určitě nikoho nezklamou.

Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu jsou strategickou hrou, kterou mohou hrát jak děti tak dospělí. Hráči mají za úkol vybudovat si své cesty, vesnice a následně i města. Tomu, komu se to povede v nejkratším čase, vyhrává. Procvičíte si logické myšlení a ještě se skvěle zabavíte!

Hlavní myšlenka Osadníků z Katanu: nasbírat daný počet bodů, které dostanete za postavení vesnic, měst, cest nebo za koupi speciálních karet
Herní čas: 30 – 60 minut (dle počtu hráčů)
Doporučený věk: od 10 let
Typ: strategie

osadníci z katanu

Desítka

Desítka je novodobou vzdělávací hrou. Jedná se o malý box, ve kterém jsou ukryté otázky. Hráči v každém kole odpovídají na otázky a snaží se nahrát co nejvíce bodů. Celá hra je malá a kompaktní. Jedná se tak o ideální variantu hry do auta.

Hlavní myšlenka Desítky: nasbírat daný počet bodů, které dostanete za správně zodpovězené otázky
Herní čas: 30 minut
Doporučený věk: od 10 let
Typ: vědomostní

desítka desková hra

Krycí jména

Myslíte si, že znáte své kamarády dobře a zcela určitě víte, jak uvažují? Omyl! Krycí jména jsou perfektní party hrou, která vás přesvědčí o tom, že naladit se na stejné myšlenkové vlny není vůbec nic jednoduchého.

Hlavní myšlenka Krycích jmen: odhalit všechny „agenty“ vašeho týmu dřív než soupeř
Herní čas: 15 minut
Doporučený věk: od 14 let
Typ: vědomostní, postřehový

krycí jména

Party Alias

Deskové hry Party Alias mají mnoho podob a variant. Jedná se o týmové hry, které mohou bez problémů hrát jak děti tak dospělí. Během celé hry se hráči střídají v hádání postav, slov pantomimě a dalších zábavných úkolech. Cílem hry je naladit se na stejnou vlnu jako spoluhráči a nasbírat co nejvíce bodů. Pokud budete tuhle deskovou hru hrát na nějaké party či narozeninové oslavě s kapkou alkoholu, věřte, že zábava pro celou partu je zaručena!

Hlavní myšlenka Party Alias: splnit zadané úkoly co nejlépe, aby se figurka co nejrychleji dostala k cíli
Herní čas: 60 minut
Doporučený věk: od 10 let
Typ: party hra

party alias

Telepatie

Jste si jistí, že svého spoluhráče znáte jako své boty a přesně víte na co právě myslí? Zahrajte si telepatii a ověřte si to! Na kartičkách jsou nakresleny různé objekty a vašim úkolem je napsat pět stejných slov. Pokud se vám to zdá jako brnkačka, budete na omylu.

Hlavní myšlenka Telepatie: shodnout se spoluhráčem na co nejvíce slovech tak, aby se figurka dostala co nejrychleji k cíli
Herní čas: 60 minut
Doporučený věk: od 10 let
Typ: party hra

telepatie

Albi Kostka

Kolik věcí si dokážete zapamatovat za 10 sekund? Myslíte si, že máte krátkodobou paměti lepší než čtyřleté dítě? Ověřte si to! Kostky od Albi mou hrát jak děti školkového věku, tak senioři. Hra je zkrátka pro každého a spočívá v zapamatování si co nejvíce věcí během krátké časové doby. Nejen že se skvěle zabavíte, ale můžete se toho i hodně dozvědět – a navíc zábavnou formou můžete děti naučit počítat, barvy, něco abecedu nebo třeba něco z historie!

Hlavní myšlenka Albi Kostky: zapamatovat si za deset vteřin co nejvíce věcí a nasbírat co nejvíce správných odpovědí
Herní čas: 5 – 30 minut
Doporučený věk: od 4 let
Typ: postřehová hra

albi kostka

Quoridor

Quoridor je vcelku nová logická desková hra. Nadchne především hráče šachů a nadšence ostatních logických her. Základní myšlenkou je dostat svoji figurku na druhou stranu hracího pole. Nicméně má to jeden hráček – v jednom tahu můžete buď jen pohnout figurkou, nebo jen postavit překážku soupeřově figurce. Půjdete do útoku a budete stavět překážky, nebo zůstanete v obraně? Jakou taktiku zvolíte je jen na vás, nicméně jisté je jediné – nudit se nebudete!

Hlavní myšlenka hry Quoridor: dostat svoji figurku na opačnou stranu hrací desky
Herní čas: 15 – 30 minut
Doporučený věk: od 8 let
Typ: logická hra

Quoridor

Stolní hry můžete koupit například zde:

deskové hry, s řadou interaktivních prvků
Moderní desková hra
Sdílejte nás!
fb-share-icon

5 komentářů: „Deskové hry, které nezklamou děti ani dospělé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *