Hlídání dětí je stále populárnější!

Současná doba je opravdu složitá – světem zamávala koronakrize. Konkrétně v České republice to mimo jiné znamenalo i uzavření škol a školských zařízení. Rodiče tak byli nuceni jít na opatrovné, nebo začít pracovat z domova – a je to právě velké časové vytížení obyvatel, která z běžného hlídání dětí, udělala opravdu záslužnou a přitom velmi výdělečnou činnost!

Kde se nejčastěji uplatní hlídání dětí?

Již dávno není hlídání dětí výsadou pouze dětských koutků v nákupních centrech. Hlídání svých potomků stále více vyhledávají rodiče na rodičovské dovolené, lidé na home office nebo i firmy pro své zaměstnance.

Jak již bylo zmíněno, současná situace není jednoduchá a pokud děti nemohou chodit pravidelně do školy, nastává otázka hlídání. Babičky, které kdysi velmi rády a pravidelně hlídaly svá vnoučata, stále chodí do práce a možnost nějakého jiného hlídání má jen málo kdo.

hlídání dětí

Stále více rodin se tak začalo poohlížet po vlastní chůvě nebo opatrovnici. Co bude náplní práce této osoby, je jen čistě na domluvě. Některé rodiny po chůvách vyžadují pouze pasivní hlídání dětí v místě bydliště. Jiné rodiny si přejí aktivnější náplň pro své děti a vyžadují, aby je chůvy braly často na vycházky, nebo na dětská hřiště. V některých rodinách je pak péče o děti spojená i s péčí o domácnost.

Ovšem nejen ženy poznaly, že bez nějaké další pomocné ruky to nepůjde. Dokonce i řada firem přistoupila k tomuto kroku a najmula pro své zaměstnance paní na hlídání. Její náplní práce je především suplovat zavřená školská zařízení, nebo hlídat děti během toho, co jejich rodiče pracují.

Cena hlídání dětí

Ceny za hlídání dětí se liší dle lokality a počtu hlídaných dětí. Zpravidla platí, že ve velkých městech jsou tyto služby dražší. Nicméně pokud si nemůžete dovolit profesionální chůvu, jsou stále oblíbenější i sousedské výpomoci. Především v této době je každý rád, když si může vydělat pár korun navíc. Hlídání dětí tak po celé republice velmi často nabízí i důchodci, nebo studenti.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *