Strach z budoucnosti? Nenechte se pohltit!

Strach z budoucnosti – současná situace mu nahrává, ale myslete pozitivně a věřte, že líp určitě ještě bude – a kdo ví, možná bude ještě líp než bývávalo.

V posledních dnech se z médií linou neustálé špatné zprávy. Koronavirus zaplavil svět a všude se můžeme dočíst jen to, kolik je nakažených, kolik lidí již zemřelo a jaký je předpokládaný vývoj této nemoci. Pokud se vám podaří přeci jen vyhnout novinkám o koronaviru, pravděpodobně narazíte na články o finanční recesi a nadcházející krizi. Pokud se do toho všeho přimíchají i další špatné zprávy, může to vést k tomu, že se člověk začne cítit obavy z nadcházející budoucnosti – a není se čemu divit, strach z budoucnosti je přirozená věc.

Velice často lidi napadají myšlenky typu „Co když už líp nebude?“, „Jak v krizi zvládnu zabezpečit rodinu?“, nebo „Snad budou všichni mně blízcí zdraví a nic se jim nestane.“. Pokud i vy patříte k těm, kteří se těmto myšlenkám nedokážou ubránit, máme tu pro vás pár zajímavých tipů, jak se opět začít dívat na svět pozitivně a jak se nenechat pohltit strachem z budoucnosti.

Myslete pozitivně

Jak již bylo zmíněno, strach z budoucnosti je naprosto běžná věc, hlavně máte-li doma rodinu, o kterou jste povinni se postarat, ale věřte, že neustálím stresem, nic nevyřešíte. Prostě si řekněte, že nějak bylo, nějak bude a pokud jste všichni zdraví a máte se rádi, to nejcennější už máte. Lidé žili v mnoha těžkých dobách a nikdo neříká, že nemůže nějaká těžká situace přijít znovu, ale věřte nebo ne, ale opravdu nemá cenu se trápit předem. Člověk je tvor přizpůsobivý a velice rychle se adaptuje na novou situaci.

Nečtěte zprávy

Nikdo neříká, že zavírat oči před novinkami je řešením, ale pokud vám nové zprávy opravdu nedělají dobře, prostě si dejte od veškerých novinek alespoň dva dny pauzu. Získáte odstup a bude se vám najednou podstatně lépe dýchat.

Relaxujte

V momentě, kdy se rozhodnete pro informační detox a pár dní vynecháte sledování zpráv v televizi a čtení článků na internetu, věnujte se oblíbeným činnostem. Sice žijeme v době karantény a je zakázáno chodit ven, ale relaxovat můžete třeba i na balkoně nebo na vaší zahradě. Pokud rádi hrajte na kytaru, sedněte si na balkon, uvařte si šálek dobrého čaje a jen tak si brnkejte. Hrajete rádi počítačové hry? Vezměte si notebook a na zahradě pod pergolou začněte hrát třeba nějakou hru, kterou jste hráli v dětství. Zkrátka dělejte cokoliv, co vás naplňuje.

strach z budoucnosti

Nepřivolávejte si sami depresi

Pokud se dobrovolně díváte na smutná filmy a posloucháte depresivní písničky, nedivte se, že máte náladu pod psa. Písničky a filmy mají přímý vliv na psychiku člověka. Určitě tak na nějakou dobu tento žánr vynechejte a raději si pusťte nějakou komedii nebo písničku, která vás donutí k tanci a zpěvu. Pokud budete mít takové nutkání, určitě se mu nebraňte. Zpěv a tanec je jedním z nejlepších způsobů, jak zahnat stres a uvolnit se.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, mějte na paměti, že přidělávání si starostí ještě nikdy nikomu nepomohlo. Myslete pozitivně a věřte nebo ne, líp určitě ještě bude – a kdo ví, možná bude ještě líp, než bývávalo.

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *