Magnetky na tabuli nejen na tabuli vám usnadní den

Magnetky na tabuli slouží hlavně k přicvaknutí na tabuli. To je jasné. Ale hodí se i k dalším účelům. I na ledničku se dají magnety přicvaknout, na kovovou zárubeň, také třeba k radiátoru. Podívejte se v článku, jak sílu magnetismu využít i mimo kancelář.

Dříve ferity, dnes neodymy

Starší typy magnetů na tabuli byly feritové neboli keramické. Neměly moc velkou magnetickou sílu. Nahradily je kancelářské magnetky neodymové. Těmi můžete k magnetické tabuli přicvaknout i třeba 10 papírů A4, aniž by sklouzly. Záleží na typu a magnetické síle.

Kovové magnetické figurky nebo barevné magnetky?

Na trhu je dnes k dispozici mnoho typů magnetů na tabuli. Pořídit můžete barevné magnetické figurky, kovové elegantní magnety nebo moderní silné poplastované magnetky.

K přicvaknutí listin, grafů, plánů, návodů se dají použít také jiné neodymové magnetky – kostky, tyčky.

magnety

Kam magnety a magnetky přicvaknout?

Jako nosný podklad pro magnetky na tabuli může posloužit plechová deska, ale také samolepicí pokovená fólie – magnetická nástěnka, která je zároveň popisovatelná fixy na whiteboardy.

Dále je pro magnety vhodná černá nalepovací tabule, na kterou se dá malovat křídami. Magnetky na tabuli ale dobře drží na všem, co je vyrobené ze silnějšího feromagnetického kovu – železa, oceli, niklu.

Můžete je přicvaknout na dvířka a bok ledničky, pračky, myčky, ke kovové zárubni dveří, oken i na radiátor, pokud v něm moc netopíte.

Magnetická síla magnetky udrží rovněž na pozinkovém plechu, ocelové traverze, sloupech, konstrukcích regálů, na plechové skříni i třeba na karoserii uvnitř obytného vozu.

Vyrobte si vlastní magnetky na tabuli

Víte, že si můžete docela hezké magnetky na tabuli i vyrobit? Inspirovali jsme se na blogu Magnetik.cz. Použít se dají například korkové špunty od vína, pivní zátky, malé kamínky.

Jednoduše k nim pomocí univerzálního lepidla UHU Max Repair nalepte kotoučový magnet, například typ KT-10-02-N o průměru 10 milimetrů a výšce 2 mm. Má magnetickou sílu 1,3 kg, což pro běžné použití stačí.

Z čeho si magnetky vyrobíte vy?

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *