Jak vybrat záclony?

Zabydlujete se v novém bytě, nebo domě? Potom jste už určitě zjistili, že záclony poskytují nejen soukromí, ale zároveň dotváří i celý interiér. Domov díky nim působí podstatně více útulný a moderní. Sama se tak nabízí otázka, jak vybrat závěsy na okna a na co si během výběru dát pozor? Máme pro vás malého rádce.

Jak vybrat správné rozměry záclony?

První problém většinou nastává hned u výběru správných rozměrů. Výběr vhodné délky je jednoduchý – měří se od garnýže. Po zavěšení se délka závěsů nikterak nemění. Trochu složitější je to se šířkou. Pokud chcete, aby záclony byly krásně nařasené, změřte šířku okna a vynásobte ji dvěma.

Kde koupit záclony?

V současné době koupíte hotové záclony téměř v kterémkoliv obchodu s nábytkem, nebo látkami. Nicméně pokud máte nějaké specifické požadavky ohledně rozměrů, tvaru, nebo použitých materiálů, můžete si závěsy nechat ušít na míru. Existuje celá řada specializovaných firem, které vám dle vašich požadavků ušijí jakýkoliv bytový textil. Ovšem v takovém případě musíte počítat s vyšší pořizovací cenou, nežli jakou mají například hotové voálové záclony.

Jak vybrat záclony?

Jaký zvolit materiál záclon?

V obchodech naleznete závěsy na okna z nespočtu materiálů. Jaký materiál zvolíte, je zcela na vás a na vašich potřebách. Některé materiály jsou vzdušné, lehké, ale průhledné. Jiné jsou plně neprůhledné, nicméně musíte počítat s vyšší hmotností a vyšší náročností na údržbu (snadno nasávají pachy a je zapotřebí je pravidelně prát). Jiný materiál se vám bude hodit do obývacího pokoje s oknem do zahrady a jiný do ložnice s oknem do ulice.

Jak zavěsit záclony?

Možností pověšení záclon je hned několik. Téměř klasickým způsobem jsou žabky, které rovnoměrně připnete k zácloně. Ovšem ačkoliv se jedná o tradiční způsob zavěšení, v současné době se používají více pohodlnější a modernější způsoby – jako například zavěšení díky poutkům, či kruhům na záclonovou tyč, japonské posuvné stěny, nebo lankový systém.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *