Jak vybrat záclony?

Zabydlujete se v novém bytě, nebo domě? Potom jste už určitě zjistili, že záclony poskytují nejen soukromí, ale zároveň dotváří i celý interiér. Domov díky nim působí podstatně více útulný a moderní. Sama se tak nabízí otázka, jak vybrat závěsy na okna a na co si během výběru dát pozor? Máme pro vás malého rádce.

Jak vybrat správné rozměry záclony?

První problém většinou nastává hned u výběru správných rozměrů. Výběr vhodné délky je jednoduchý – měří se od garnýže. Po zavěšení se délka závěsů nikterak nemění. Trochu složitější je to se šířkou. Pokud chcete, aby záclony byly krásně nařasené, změřte šířku okna a vynásobte ji dvěma.

Kde koupit záclony?

V současné době koupíte hotové záclony téměř v kterémkoliv obchodu s nábytkem, nebo látkami. Nicméně pokud máte nějaké specifické požadavky ohledně rozměrů, tvaru, nebo použitých materiálů, můžete si závěsy nechat ušít na míru. Existuje celá řada specializovaných firem, které vám dle vašich požadavků ušijí jakýkoliv bytový textil. Ovšem v takovém případě musíte počítat s vyšší pořizovací cenou, nežli jakou mají například hotové voálové záclony.

Jak vybrat záclony?

Jaký zvolit materiál záclon?

V obchodech naleznete závěsy na okna z nespočtu materiálů. Jaký materiál zvolíte, je zcela na vás a na vašich potřebách. Některé materiály jsou vzdušné, lehké, ale průhledné. Jiné jsou plně neprůhledné, nicméně musíte počítat s vyšší hmotností a vyšší náročností na údržbu (snadno nasávají pachy a je zapotřebí je pravidelně prát). Jiný materiál se vám bude hodit do obývacího pokoje s oknem do zahrady a jiný do ložnice s oknem do ulice.

Jak zavěsit záclony?

Možností pověšení záclon je hned několik. Téměř klasickým způsobem jsou žabky, které rovnoměrně připnete k zácloně. Ovšem ačkoliv se jedná o tradiční způsob zavěšení, v současné době se používají více pohodlnější a modernější způsoby – jako například zavěšení díky poutkům, či kruhům na záclonovou tyč, japonské posuvné stěny, nebo lankový systém.

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *