Panická porucha, anorexie, či deprese? Tyto nemoci se mohou týkat i někoho ve vašem okolí!

Životní tempo se stále zvyšuje a na každého z nás jsou kladeny čím dál vyšší nároky. Žákům na základní škole se vkládá brouk do hlavy, že pokud nebudou mít samé jedničky, nedostanou se na dobrou střední školu s maturitou. Následně se studentům středních škol našeptává, že pokud nebudou dostatečně dobří, žádná firma je nezaměstná. No a na ty, kteří už pracují, je pak vyvíjen nátlak od nadřízených, kteří po svých zaměstnancích chtějí co nejvíce práce za co nejméně peněz. Na psychice lidem nepřidává ani nutnosti vydělávat co nejvíce peněz, aby bylo možné uživit rodinu a platit hypotéku.

Zkrátka, naprostá většina z nás je v neustálém stresu. A je to právě stres společně se špatnou stravou, nedostatkem pohybu a spánku, co způsobilo vznik řady civilizačních chorob. Mezi nejrozšířenější patří infarkty, obezita, diabetes, deprese, nebo další psychické nemoci.

Nemoc duše je závažná, přitom velmi špatně rozpoznatelná…

Přitom psychické onemocnění bývají zpravidla velmi zákeřné. Naprostá většina lidí má v sobě zakódováno, že fyzická nemoc je normální a nemusí se za ni stydět – což se ale nedá říct o nemoci psychické. Mnoho lidí trápí panická porucha, porucha příjmu potravy, nebo třeba deprese, avšak tento problém před světem velmi dobře skrývají a bojí se jej přiznat.

civilizační choroby, panická porucha

Tohle neustálé popírání závažných duševních onemocnění může vést až k balancování mezi životem a smrtí. Pokud se na tyto nemoci nepřijde včas, mohou vyústit až v naprosté zhroucení a vyčerpání organismu, nebo dokonce v pokus o sebevraždu. Přitom někdy stačí málo. Jenou z nejúčinnějších léčebných metod je podpůrná psychoterapie. Díky odbornému zákroku se ze všech těchto problémů můžete dostat.

Nebojte se o problému mluvit!

Nicméně krok číslo jedna je přiznat si onemocnění sami sobě a nebát se, říct si o pomoc – věřte, že opravdu není za co se stydět. Obzvláště v tomto světě, kde propadnout nějakému psychickému onemocnění je tak snadné…

A hlavní myšlenka tohoto článku? Řada lidí vysílá nenápadné volání o pomoc. Všímejte si svého okolí, nebuďte k němu lhostejní a možná dokážete někomu opravdu pomoci. Mějme také na paměti, že propadnout nějaké psychické nemoci je v současné době snazší, než kdy dřív bylo a není se za co stydět.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *