STALO SE: Moje snaha pomoci druhým, mě stála manželství

Vždy jsem měla sklon proto, abych nenechávala kamarády ve štychu. Neustálá snaha pomoci druhým, byla chyba. Od teď si budu určitě pamatovat, že ne každá podaná pomocná ruka je vyvážená zlatem – aneb za dobrotu, na žebrotu.

„Jak už to tak bývá, každý nějakým způsobem chce, aby i jeho kamarádi byli šťastní. Ovšem to co se stalo, jsem tedy nečekala.

Nevinný začátek

Začalo to celkem nevině. Žili jsme s přítelem Pavlem v jeho menším baráčku na okraji města. Měli jsme vcelku spokojený život. V tu dobu však procházela moje nejlepší kamarádka Vlaďka krizí. Rozešel se s ní její přítel Tomáš, se kterým byla 6 let. Shodou nešťastných okolností však přišla i o práci. Zkrátka přišla o střechu nad hlavou i o práci a já jí zkrátka chtěla pomoct postavit se na vlastní nohy a tak jsem jí nabídla bydlení u nás v pokoji pro hosty.

Návrat do běžného života

S Vlaďkou jsme byly nejlepší kamarádky už od základní školy, takže jsme o sobě věděly snad všechno. Můj Pavel znal Vlaďku od našeho seznámení, takže ho dočasné bydlení mojí kamarádky u nás nějak nerozrušovalo. Když se nastěhovala, snažili jsme se jí těžký rozchod a ztrátu práce nějak zpříjemnit i když to bylo těžké. Vlaďka však byla vždycky průbojná. Začala si hned hledat práci a rychle se z krize dostávala. Vzhledem k tomu, že jsme já i Pavel pracovali v dobré firmě, nabídli jsme se, že se poptáme po nějaké pozici u nás. Shodou náhod se konal nábor na administrativní pracovnici. Podařilo se a ředitel firmy zvolil právě jí a tak se mohla znovu postavit na své nohy.

Život Vlaďky se vracel do normálu a já měla velkou radost

Od toho, co se k nám Vlaďka nastěhovala, už pomalu uběhl měsíc a já s Pavlem už jsme si na ní zcela zvykly. Vše probíhalo v naprostém pořádku, dokud u nás ve firmě, kde jsme všichni tři pracovali, neotevřeli nové oddělení, které dostal na starosti můj přítel Pavel. V tu dobu se změnily směny mého přítele a i Vlaďky, která byla přidělena pod Pavla spolu s dalšími zaměstnanci. Měla jsem radost, že se Pavel konečně posunul, protože si to už dlouhou dobu zasloužil. Zároveň mě však vadilo to, že úsek měl jinou pracovní dobu a začínali až odpoledne, čímž jsme se s manželem viděli až večer. Zároveň jsem si však říkala, že pokud budeme mít děti, bude je mít kdo hlídat a nebudeme muset zbytečně najímat nějakou chůvu.

Vlaďka se stěhuje

Po dalším měsíci bydlení u nás si Vlaďka našla vlastní pronájem, že příští měsíc se může nastěhovat. Byla jsem strašně ráda, že se Vlaďka ve firmě chytla a že už pomalu zapomíná na rozchod s Tomášem.

Byla jsem naprosto naivní

I když se vše tvářilo skvěle, pravda to nebyla. Jednoho dne jsem totiž odcházela z práce dřív díky nadělaným přesčasům. Nicméně po příchodu domů mě čekal šok. Po otevření dveří bylo vše v normálu, pak jsem ale došla do ložnice. Málem mi vypadli oči. V posteli jsem uviděla mého přítele s Vlaďkou v tom nejlepším. Začala jsem na ně křičet a v breku utekla z domu k matce.

snaha pomoci druhým

Naprostý převrat v mém životě

I když se mi snažil Pavel i Vlaďka dovolat, nebrala jsem jim to. Měla jsem neuvěřitelnou zlost. Byla jsem rozhodnutá nad oběma zanevřít a ukončit s nimi veškerý kontakt. Po nějaké době depresí jsem si řekla, že se nemůžu užírat a že v práci budu myslet na něco jiného. Potkat jsem se s nimi díky směnám naštěstí nemusela. Velmi mě překvapilo i to, že se spousta spolupracovníků postavilo na mou stranu a podpořili mne. Zkrátka snaha pomoci druhým je moc hezká, ale už nikdy u sebe doma nenechám bydlet hezkou, mladou kamarádku… Poučila jsem se dost.“

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *