Top 3 místa v České republice, které prostě musíte navštívit

Léto se blíží velmi rychle. Přemýšlíte, kam vyrazíte na výlet? Už nemusíte. Našli jsme pro vás top 3 místa v České republice, které si zcela určitě zamilujete – a věřte, že nebudete věřit, že tyto místa vůbec existují natož, že se nachází na našem území.

Stará Plynárna, Hřensko

Stará Plynárna (jak již název sám napovídá), byla původně plynárna na acetylenový plyn. Nyní slouží jako penzion a můžete se v ní ubytovat a čerpat energii tohoto kouzelného místa po několik dní. Nachází se v Českém Švýcarsku poblíž Hřenského potoka. Tak co na tu nádheru říkáte? Nestojí opravdu za návštěvu?

GPS:50,873641 14,244032

Stará plynárna hřensko

Modlivý důl u Svojkova

Druhé místo, které bez pochyby patří do top 3 míst v České republice, které musíte vidět, je doslova a do písmene kouzelné. Jedná se totiž o tajemné poutí místo, o jehož původu se vypráví řada pověstí. Nachází se v Lužických horách a bez pochyby stojí za návštěvu.

GPS:50,726558 14,604221

Modlivý důl u Svojkova

Mohelenská hadcová step a rozhledna Babylon

Mohelenskou hadcovu step zná téměř každý – a aby také ne. Jedná se o známou přírodní rezervaci nacházející se v blízkosti Mohelna. Věděli jste však, že nedaleko ní se v krásném lesíku nachází rozhledna Babylon? Od stepy se nachází jen kousek a určitě stojí za návštěvu. Rozhledu se stepí spojuje krásná lesní cesta, která se hodí jak pro rodinný výlet, tak pro romantickou vycházku.

GPS: 49.1271978N, 16.1487567E

Mohelenská hadcová step a rozhledna Babylon

Tak co na to říkáte? Věřili jste, že tyto top 3 kouzelná místa, se nachází v ČR? Pokud máte i vy nějaký zajímavý tip na výlet v ČR nebo nějaké kouzelné místo v ČR, dejte nám vědět. Věříme, že naše země je plná takto nádherných, ale zároveň i opomíjených míst. Společně to můžeme změnit.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Top 3 místa v České republice, které prostě musíte navštívit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *