5 nápadů pro využití neodymových magnetů v koupelně

Neodymové magnety mají široké uplatnění v průmyslu, výrobě, skladování, automobilismu, v dílně, garáži, ale také doma, třeba v koupelně. Jsou dnes nejsilnějšími magnety, které běžně seženete. K čemu se vám do koupelny hodí?

1) Pro přicvaknutí ručníků, utěrek

Máte už plné všechny věšáčky na ručníky? Vytvořte si další. Zvládnete to snadno pomocí magnetických háčků, které jednoduše nacvaknete třeba na radiátor nebo jinou ocelovou konstrukci. Magnetické háčky seženete i ve výhodné sadě.

Neodymové magnety

2) Magnetický držák na mýdlo

Rozmáčené mýdlo na okraji umyvadla – to není hezký pohled. Navíc pak mýdlo rychle ubývá. Vytvořte si magnetický držák mýdla. Natlačte na mýdlo ocelový kotouč a mýdlo přicvakněte k magnetickému držáku. Až mýdlo spotřebujete, kotouček pak vtlačíte do nového mýdla. Mýdlo bude hezky v suchu a hned k použití.

3) Magnetické zavírání dvířek koupelnových skříněk

Jestliže máte v koupelně starší nábytek, je možné, že se vám dvířka pořád otevírají. Když k nim zevnitř nalepíte neodymový magnet a jako protikus kousek plechu, budou už držet zavřená jako nová. Magnety se dají ke dvířkům buď přilepit nebo přišroubovat magnety s otvorem na šroub.

4) Otravuje vás hmyz při sprchování

Komár bzučící u hlavy ve sprše, to asi není, po čem během hygieny toužíte. Připevněte do oken magnetické sítě proti hmyzu. Dají se vyrobit docela snadno, napněte do dřevěného rámu síťovinu. Rám do oken s kovovou zárubní pak přicvakněte pomocí silných magnetů. Výhoda: Kdykoliv je můžete z oken zase rychle vyjmout, což moc nejde v případě, když máte sítě do oken napevno přimontované.

5) Magnetický držák lahviček i manikúry

Dámy, kam s výbavičkou na manikúru? Jak mít rychle po ruce 30 lahviček laků na nehty? Vytvořte si magnetický držák do koupelny. Poproste partnera, ať vám ke stěně v koupelně přišroubuje kus pozinkového plechu, třeba natřený na bílo. K lahvičkám pak stačí přilepit malé neodymové magnety a přicvaknout je ke stěně na plech. Budete to mít pak v koupelně jako v salónu.

Neodymové magnety

Jak neodymové magnety ještě použít?

Neodymy se hodí také v kuchyni:

  • pro výrobu držáku nožů, nůžek a náčiní,
  • jako magnetky na ledničku pro vzkazy, recepty, návody,
  • k výrobě zavírání dárkových boxů, dóz,
  • na všití do kuchyňské chňapky,
  • k upevnění bytové galanterie, dekorací, sepnutí závěsů,
  • na výrobu magnetických kořenek,
  • pro připevnění utěrek, hadříků,…
  • …i pro další způsoby, které najdete na blogu Unimagnet.cz

Ať vám neodymy dobře slouží!

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *