Anglická slanina jako lék na řadu neduh!

Pokud máte na svém jídelníčku mastnou pochoutku, zvanou anglická slanina, vůbec neděláte špatně. Proč je dobré jíst právě ji?

Jestliže jste si doteď mysleli, že anglická slanina na vašem talíři je zlo, tak jste na omylu. Tuto pochoutku si dopřávali už generace před námi a jen tak z našeho talíře nezmizí. Je nenahraditelnou surovinou v gastronomii, a jestliže jí nebudete jíst od rána do večera, může být i prospěšná.

Pryč s vysokým cholesterolem

Slanina je sice dost mastná, ale i tak může pozitivně ovlivnit Váš vysoký cholesterol. Pokud budete jíst slaninu pravidelně ráno, nebo večer po 25 gramech, může na vaše tělo působit prospěšně. Tato dávka dává stav cholesterolu do normy, pomáhá neukládat tuk na stěnách žil a vylučuje se přirozeně pomocí stolice.

Dost tvrdé kůže na patách a jejich prasklin

Velmi zajímavou metodou je účinek anglické slaniny na chodidla a jejich praskliny na patách. Stačí pouze lžičkou vydlabat dužinu citronu a nanést jí na slaninu. Poté jí vložíme do ponožky a nasadíme si je na nohy před spaním. I když může znít tato praktika, jako ošemetná, mnoho lidí jí používá častěji, než drhnutí nohou škrabkou. Jedná se o velmi účinnou a bezbolestnou metodu.

Zábal ze slaniny na klouby

Asi každý ví, že zábaly pomáhají na mnoho onemocnění a výjimkou nejsou ani klouby. Slaninovými plátky obalte bolestivé klouby a omotejte obvazem. Nechávejte vždy působit přes noc a zábaly opakujte po dobu sedmi dnů. Mělo by dojít k odbourání bolesti a kompletní úlevě.

Mozek a srdce především

Anglická slanina i mnoho dalšího jídla obsahuje složku omega – 3 mastných kyselin. Jestliže budete anglickou slaninu jíst s mírou, bude také prospěšná pro Váš mozek. Slanina obsahuje cholin, který chrání mozek před chorobami a poškozením. Je však potřeba, ji konzumovat v malých dávkách.

Překvapivé účinky na vrásky a pleť

Jednoduše přikládejte plátky slaniny na pleť, kde jsou vrásky. Jemným kroužením podobu dvou minut dělejte nátlak na pleť s výskytem vrásek, poté ještě nechte působit 20-30 minut. Vrásky budou vyhlazené díky kyselině hyaluronové a vaše pleť bude hebčí.

Významný zdroj vitamínů

Ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat, opak je pravdou. Anglická slanina je velmi bohatá na vitamín B, který má velmi pozitivní vliv na imunitní systém. Slanina má dokonce 65% doporučené denní dávky vitamínu B1. Taktéž jsou významnou měrou zastoupeny vitamíny B3, B12 a zinek.

anglická slanina

Hodnotný zdroj bílkovin

Bílkoviny jsou velmi důležité pro správné fungování lidského těla. Pomáhají při růstu svalů a udržují zdravé a fungující klouby. Taktéž budete mít silnější vlasy, nehty a zdravější pokožku. Anglická slanina je bílkovin doslova a do písmena plná, mluvíme tak o velmi chutném a významném zdroji bílkovin, který si může dovolit konzumovat každý.

Každý kdo anglickou slaninu ochutnal, ví, že je nepostradatelnou pochoutkou na talíři a to hlavně u snídaně. Je však dobré dodržovat určité dávkování a zbytečně se s ní nepřejídat. Proto vždy dbejte na vaše zdraví, přece jenom zdraví máme jenom jedno.

Další zdroje:

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *