Anglická slanina jako lék na řadu neduh!

Pokud máte na svém jídelníčku mastnou pochoutku, zvanou anglická slanina, vůbec neděláte špatně. Proč je dobré jíst právě ji?

Jestliže jste si doteď mysleli, že anglická slanina na vašem talíři je zlo, tak jste na omylu. Tuto pochoutku si dopřávali už generace před námi a jen tak z našeho talíře nezmizí. Je nenahraditelnou surovinou v gastronomii, a jestliže jí nebudete jíst od rána do večera, může být i prospěšná.

Pryč s vysokým cholesterolem

Slanina je sice dost mastná, ale i tak může pozitivně ovlivnit Váš vysoký cholesterol. Pokud budete jíst slaninu pravidelně ráno, nebo večer po 25 gramech, může na vaše tělo působit prospěšně. Tato dávka dává stav cholesterolu do normy, pomáhá neukládat tuk na stěnách žil a vylučuje se přirozeně pomocí stolice.

Dost tvrdé kůže na patách a jejich prasklin

Velmi zajímavou metodou je účinek anglické slaniny na chodidla a jejich praskliny na patách. Stačí pouze lžičkou vydlabat dužinu citronu a nanést jí na slaninu. Poté jí vložíme do ponožky a nasadíme si je na nohy před spaním. I když může znít tato praktika, jako ošemetná, mnoho lidí jí používá častěji, než drhnutí nohou škrabkou. Jedná se o velmi účinnou a bezbolestnou metodu.

Zábal ze slaniny na klouby

Asi každý ví, že zábaly pomáhají na mnoho onemocnění a výjimkou nejsou ani klouby. Slaninovými plátky obalte bolestivé klouby a omotejte obvazem. Nechávejte vždy působit přes noc a zábaly opakujte po dobu sedmi dnů. Mělo by dojít k odbourání bolesti a kompletní úlevě.

Mozek a srdce především

Anglická slanina i mnoho dalšího jídla obsahuje složku omega – 3 mastných kyselin. Jestliže budete anglickou slaninu jíst s mírou, bude také prospěšná pro Váš mozek. Slanina obsahuje cholin, který chrání mozek před chorobami a poškozením. Je však potřeba, ji konzumovat v malých dávkách.

Překvapivé účinky na vrásky a pleť

Jednoduše přikládejte plátky slaniny na pleť, kde jsou vrásky. Jemným kroužením podobu dvou minut dělejte nátlak na pleť s výskytem vrásek, poté ještě nechte působit 20-30 minut. Vrásky budou vyhlazené díky kyselině hyaluronové a vaše pleť bude hebčí.

Významný zdroj vitamínů

Ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat, opak je pravdou. Anglická slanina je velmi bohatá na vitamín B, který má velmi pozitivní vliv na imunitní systém. Slanina má dokonce 65% doporučené denní dávky vitamínu B1. Taktéž jsou významnou měrou zastoupeny vitamíny B3, B12 a zinek.

anglická slanina

Hodnotný zdroj bílkovin

Bílkoviny jsou velmi důležité pro správné fungování lidského těla. Pomáhají při růstu svalů a udržují zdravé a fungující klouby. Taktéž budete mít silnější vlasy, nehty a zdravější pokožku. Anglická slanina je bílkovin doslova a do písmena plná, mluvíme tak o velmi chutném a významném zdroji bílkovin, který si může dovolit konzumovat každý.

Každý kdo anglickou slaninu ochutnal, ví, že je nepostradatelnou pochoutkou na talíři a to hlavně u snídaně. Je však dobré dodržovat určité dávkování a zbytečně se s ní nepřejídat. Proto vždy dbejte na vaše zdraví, přece jenom zdraví máme jenom jedno.

Další zdroje:

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *