Canva, jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program

Chtěli byste umět tvořit plakáty jako profesionál? Není problém! Máme pro vás typ na jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program.

Najít jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program, není vůbec jednoduché – obzvláště pokud hledáte něco, co je online a zdarma. Jedním takovým je Canva.com. Společně si řekneme hlavní rysy tohoto programu, výhody i základní možnosti editace obrázků.

Proč používat právě tento grafický program?

Výhod je celá řada, nicméně mezi ty největší patří:

 • Uživatelská přívětivost
 • Registrace zdarma
 • Tvorba návrhů zdarma
 • Řada zdarma dostupných šablon
 • Dlouhodobé ukládání již vytvořených návrhů
 • Možný přístup odkudkoliv
 • Sdílení výtvorů se skupinou

Co pomocí Canva.com lze vytvořit?

Tento jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program umožňuje tvorbu online i off-line grafiky. Nejpoužívanější je tvorba:

 • Plakáty
 • Brožury
 • Příspěvků na FB
 • Příspěvků na Instagram
 • Loga
 • Certifikáty
 • Diplomy
 • Menu
 • A řada dalšího

Jak se zaregistrovat do Canva.com?

Pokud vás tento grafický online editor zaujal, ukážeme si, jak se přihlásit. Jakmile přejdete na stránky www.canva.com, objeví se vám úvodní strana. Zde vidíte hned několik polí. V pravém horním rohu je tlačítko „Registrovat“. Po zvolení této možnosti si projdete klasické registrační kolečko – zadávání jména, email… Nic neobvyklého.

Nicméně pokud se této zdlouhavé variantě chcete vyhnout, můžete si zvolit možnost buď „Přihlásit se pomocí Googlu“, nebo „Přihlásit se pomocí Facebooku“. Tato varianta vám celý proces výrazně zkrátí. Vaše kontaktní informace budou nakopírovány z těchto stránek a vy se tak můžete rovnou přihlásit.

Základní rozvržení programu

Jakmile se přihlásíte do svého účtu, máte hned několik možností, co dál udělat. 1. možnost (červený obdélník) je vytvořit nový návrh. Po kliknutí se vám rozbalí dlouhá nabídka již přednastavených možností. Pokud si ani z jednoho formátu nevyberete, můžete si rozměry zvolit podle sebe.

V boxu číslo 2, si pak můžete vybrat další možnosti. Pro většinu uživatelů je nejdůležitější položka „Všechny vaše návrhy“. Zde se totiž můžete podívat do historie vašeho tvoření. Tyto výtvory pak můžete nadále upravovat, stahovat…

jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program

Práce s grafickým editorem

Jakmile jste si zvolili formát (nebo nějaký starý výtvor), můžete se pustit do upravování návrhu.

Před vytvořené šablony

Každý, kdo si není jistý ve vytváření grafiky, nebo jen zkrátka nemá čas se nad tím dlouho pozastavovat, si může vybrat z řady před vytvořených šablon. Ty lze nadále editovat a upravovat podle libosti. Jedná se o velmi užitečnou a práci zjednodušující funkci.

online grafický editor zdarma

Fotky

Pokud do plakátu potřebujete vměstnat nějaké fotky, ale žádné nemáte, můžete využít ty, které vám program sám nabízí. V těchto obrázcích můžete vyhledávat podle klíčových slov a dále si je filtrovat. Všechny zde uvedené fotografie jsou převzaty z fotobank a pokud nejsou označeny v levém dolním rohu malou korunkou, jsou zcela zdarma a může je použít kdokoliv, kdykoliv a kdekoliv.

jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program

Prvky

Další zajímavou položkou, ze které můžete čerpat, jsou prvky. Jedná se především o nějaké kliparty, čáry, tvary, šmouhy… Velmi zajímavou položkou jsou mřížky. Dovolte mi se nad nimi jen v rychlosti pozastavit. Jedná se o různé tvary (čtverce, obdélníky, kruhy, …), do kterých lze vkládat fotografie. Pokud tedy chcete udělat koláž z více fotografií, lehčí variantu nenajdete. Jen si zvolíte počet a rozmístění a můžete se pustit do vkládání obrázků (do mřížek je jednoduše přetáhnete myší).

jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program

Text

Další funkcí, kterou tento jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický editor umožňuje je vkládání a úprava textu. Písmo si můžete zvolit buď podle sebe, nebo z přednastavených sad (máte tak jistotu, že písma se k sobě hodí a vypadají pospolu dobře).

jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program

Video

Záložka video je téměř totožná, jako fotky, jen s tím rozdílem, že vyhledáváte, filtrujete a vkládáte videa. Taktéž jich je řada dostupných zcela zdarma.

Pozadí

Díky funkci pozadí můžete měnit pozadí vašeho výtvoru. Pokud si nevyberete z předem definovaných, je zde možnost si nahrát svůj obrázek.

Nahrané obrázky

Velmi podstatnou funkcí je i nahrávání vlastních obrázků. Můžete si zde snadno nahrát svůj vlastní obrázek z počítače a nadále s ním pracovat a upravovat ho.

Stahování grafického návrhu

Jakmile celý grafický návrh dokončíte, můžete si jej stáhnout. Vybrat si můžete z několika formátů (jpg, png, pdf…), ve kterém si přejete návrh uložit.

zdarma a online grafický editor

Co lze pomocí Canva.com vytvořit?

Možností, které můžete vytvořit je nespočet! Nicméně vám přinášíme malou ochutnávku toho, co si můžete sami, rychle a snadno vytvořit.

online grafický editor
online grafický editor
online grafický editor
online grafický editor
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Canva, jednoduchý a uživatelsky přívětivý grafický program

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *