Co dělat, když ztratíte zásnubní prstýnek?

Pokud ztratíte zásnubní prstýnek, bude vás to pravděpodobně mrzet po celý život. Nicméně co dělat, pokud se tak již stalo a vy čas zkrátka nevrátíte? Ačkoliv se může zdát, že se jedná o bezvýchodnou situaci, řešeních je hned několik.

Přiznání se

Ihned po ztracení máte dvě možnosti. První z nich je přiznat se snoubenci. V takovém případě vás pravděpodobně čeká smutný či zlostný pohled a malá hádka o tom jak jste nepozorná a nezodpovědná. Nicméně přiznáním můžete také hodně získat. Nejen že se vám uleví, ale i s řešením nastalé situace vám může váš nastávající pomoci – a kdo ví? Třeba vám koupí prstýnek nový a požádá vás ještě jednou. Pokud se rozhodnete zatloukat, hold budete na vše sama.

ztratíte zásnubní prstýnek

Hledejte

Poté co se smíříte s prvotním šokem a smutkem ze ztráty jediného předmětu, který vám dokonce života měl připomínat váš krásný den, nestává fáze hledání. Vzpomeňte si, kde jste se pohybovala od té doby, co jste jej viděla naposledy. Důkladně prohledejte nejen podlahy, ale i prostory pod skříněmi, či regály, kam se mohl prstýnek zakutálet. Nezapomeňte se podívat i do špinavého prádla, sáčku vysavače a pračky. Zkrátka převraťte takříkajíc celý dům naruby. Pokud jste prstýnek ztratila na nějakém veřejném prostranství, vraťte se tam a prohledejte i to, nicméně zde se již předem smiřte s velmi malou nadějí na úspěch.

Zásnubní prstýnek a jeho náhrada

Pokud jste prohledala již vše, co šlo, ale prstýnek jste stále nenašla, začněte se pomalu smiřovat s tím, že je již velmi malá šance že se znovu někde objeví. Poté co se smíříte s tím, že zásnubní prstýnek je nadobro ztracený, můžete se jej pokusit nahradit. V ideálním případě zajděte do klenotnictví, kde byl zásnubní prstýnek původně koupen, a zeptejte se, zda nemají úplně stejný. Když ztratíte zásnubní prstýnek a pořídíte si totožný, nebude vás to tolik mrzet. Pokud si koupíte jiný, budete mít sice náhradu, ale pravděpodobně jej do konce života budete porovnávat s tím původním. Pokud v původním klenotnictví nebudou mít tentýž kus a máte jej aspoň vyfocený, můžete si jej nechat znovu na zakázku vyrobit, nicméně zde počítejte s tím, že se vám náhrada pěkně prodraží.

Nicméně i když se vám podařilo ztratit zásnubní prstýnek, mějte na paměti, že stále se jedná jen o prsten a ne celosvětovou tragédii. Ačkoliv vám to je hodně líto, myslete na to, že celá vaše láska (a celý váš vztah) nestojí pouze na prstenu a žádosti o ruku. Jistě máte celou řadu jiných, velmi krásných společných vzpomínek a kdo ví? Třeba se historka jak ztratíte zásnubní prstýnek stane vtipnou příhodou na svatbě. 🙂

No a na kolik vás celá svatba vyjde? Věřte, že to není jen o prstýnku. Pokud byste chtěli, existuje svatební kalkulačka. Během pár kliknutí budete vědět, na kolik korun, vás vyjde svatba. Jednoduché ne?

Ztráta snubního prstenu: Co s tím? In: Rýdl [online]. [cit. 2020-09-20]. Dostupné z: https://m.prsteny.cz/blog/ztrata-snubniho-prstenu-co-s-tim

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *