Elektrické cigarety, víte jak správně vybrat?

Elektrické cigarety ve velké míře nahrazují ty klasické. Pokud se také chystáte do této investice, poradíme vám jak na to!

Elektrické cigarety jsou fenomén, který hýbe dnešním světem – a není se čemu divit. Ve většině případů se jedná o zdravější variantu kouření. Mnoho uživatelů k přechodu na vapo cigarety vede i fakt, že náplně do elektro cigaret jsou levnější. Dalším pozitivem je výběr z mnoha příchutí a tvrdosti tabáku. Víte ale, jak správně takovouto cigaretu vybrat?

Baterie

Jedním z nejhlavnějších faktorů, podle kterého byste měli vybírat elektrické cigarety je baterie. Neboť právě ona má přímí vliv na výkon cigarety a fakt, kolik toho budete moci denně vykouřit. V následujícím přehledu se můžete ujistit, jakou minimální kapacitu by měla mít baterie právě vaší vapo cigarety.

 • příležitostný kuřák – do 5 klasických cigaret denně – kapacita baterie do 650 mAh
 • slabý kuřák – od 5 do 10 klasických cigaret denně – kapacita baterie mezi 1 100 a 1 500 mAh
 • silný kuřák – od 10 do 20 klasických cigaret denně – kapacita baterie od 1 500 do 2000 mAh
 • velmi silný kuřák – denně 20 a více cigaret – kapacita baterie od 5 000 mAh a více

Baterie se dají nejčastěji dobíjet pomocí micro USB, nicméně na trhu naleznete i takové, které jsou pouze na jedno použití (baterii nelze vyměnit). Dále máte na výběr z automatických a ručních baterií. Jak již název sám napovídá, automatické baterie fungují automaticky. Při začátku používání se cigareta sama zapne a následně i vypne. Ruční zapínání a vypínání vapolizeru funguje povětšinou pomocí nějakého tlačítka, které je nutné během kouření držet. Nelze říct, který typ by byl lepší. Záleží na individuálních požadavcích každého kuřáka.

elektrické cigarety

Způsob kouření

Druhým hlavním faktorem, který by při výběru elektrické cigarety měl hrát roli, je způsob potahování. Některé vapolizery umožňují potáhnutí plynu prvně do úst a pak do plic (Mouth to Lung zkratka MTL), jiné naopak přímo do plic (Direct Lung zkratka DL). MTL mají menší odpor a produkují méně páry. Taktéž mají výraznější chuť. Díky tomu také spotřebovávají méně energie. DL jsou přesný opak. Mají větší odpor a množství vyprodukovaného plynu je podstatně větší. Některé elektrické cigarety umožňují kombinaci obou druhů kouření. Pokud tedy elektrickou cigaretu vybíráte jako dárek a nevíte, jaký druh potahování obdarovaný preferuje, vyberte raději univerzální vapolizer.

Pro kuřáky, kteří právě přechází z klasické cigarety na e-cigarety, se spíše hodí MTL, neboť způsob kouření je více podobný tomu klasickému.

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Elektrické cigarety, víte jak správně vybrat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *