Řecko v krizi, aneb když má celá Evropa zavřené oči

Svět je nyní zaplavený zprávami o korona viru a skoro nikde se nepíšeš o jiných zprávách, je však za dveřmi ještě větší hrozba než samotný vir. Řecko v krizi už neví kudy kam…

Celý svět je pohlcen zprávami o korona viru a nikdo se nezajímá o nic jiného. Není ani divu, přece jenom jde o celosvětovou krizi. Představte si však, když čelíte viru COVID – 19 a k tomu musíte bránit hranice před desítkami tisíc uprchlíků a jste na to skoro sami, tak právě toto teď zažívá Řecko!

Turecko napomáhá migrantům

Ostré střety, které se dějí na Řecko-tureckých hranicích, se neustále stupňují. Tlak imigrantů je stále větší a to díky neustálému příchodů nových migrantů k hranicím. Největší úlohu však nehrají samotní imigranti ale Turecko, jako takové. To poskytuje migrantům nejrůznější nářadí na překonání bariér a plotů a nebojí se je vyzbrojit plynovými masky a ochrannými pomůckami. To nahání řecké policii strach z možného použití chemikálií, které jsou zakázány díky „úmluvě o chemických zbraní“. Není tedy ani divu, že všechny posbírané vzorky odchází na rozbor k identifikaci látky.

Teď nastává otázka, jak dobře funguje NATO, když jedna země bojuje proti druhé. To poukazuje na to, že spolek úplně nefunguje, jak by měl a rozhodně neslouží k obraně jakéhokoliv člena, když jeden napadá druhého.

Většina států Řecko v krizi vojensky zatím nepodpořila

Zbývá se tedy pozastavit v této nepříjemné situaci nad otázkou, proč jedinou vojenskou podporu Řecku poslalo pouze Polsko, Kypr a Rakousko. Proč věčně EU ustupuje Turecku a proč veškerá média o této situaci mlčí. Možná je to proto, že Turci stále věří ve vysněnou, velkou Osmanskou říši.

Řecko v krizi

Všichni bychom se v této nelehké době měli zamyslet nad tím, že COVID – 19 je sice obrovskou hrozbou, ta však jednoho dne pomine, jako ptačí chřipka a další, ale pokud zaplaví Řecko deseti tisíce migrantů, jen těžko je budeme vyhánět. Nezbude nám než se dívat, jak se pustoší naše domy, vesnice, města a v nejhorším případě to odnesou naše děti a budoucnost klidného života.

Všichni proto držme Řecku palce a snad se celá Evropa semkne a zapojí se do této nemilé situace, ke které se všichni obrací zády.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

4 komentáře: „Řecko v krizi, aneb když má celá Evropa zavřené oči

 • 27 března, 2020 (2:20 pm)
  Permalink

  Už se začalo dovážet přímo loděmi na pobřeží itálie!!

 • 28 března, 2020 (10:57 pm)
  Permalink

  Že budeme držet Řecku palce, mu bude platný jak zuby u zadku. Je potřeba tam poslat vojáky ze všech zemí NATO, Turecko z tohodle paktu okamžitě vyrazit a nebude-li zbytí, přestat střílet do vzduchu, ale správně mířit. Jinak jsem v hajzlu a ten muslimskej mor nás sežere zaživa.

 • 2 dubna, 2020 (5:59 am)
  Permalink

  Určitě není správné dělat že uprchlicka situace se nás netýká. Jak nepodnikneme nějaké kroky, draze za to zaplatíme, my všichni. Nechat Řeky aby bránili hranice před invazí vetrelcu sami bez podpory Nata, nechápu! Jsem znechucen politickým laxnim přístupem, další nemoc v našich životech!

 • 2 dubna, 2020 (5:48 pm)
  Permalink

  Žiju v Řecku, minulý týden nás dost poplašila zpráva o těhotné ženě, která byla přivezena do nemocnice manželem, který má coronavirus, jestli se virus rozšíří mezi uprchlíky, pak máme v Evropě dost velký problém, protože tady ti uprchlíci zůstat nechtějí..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *