Nuda v karanténě? Zabavte sebe i celou rodinu!

Karanténa v České republice už nějakou dobu trvá a zabavit sebe i celou rodinu není nic snadného. Nicméně nuda v karanténě může způsobit řadu rodinných hádek a následný krach i řady vztahů. Zabraňte tomu!

Současná situace není lehká. Mimo nutné případy je zakázáno vycházet z domu, lidé mají povinnost nosit roušky a nuda v karanténě sužuje nejen celou Českou republiku, ale i značnou část okolního světa. Častokrát tak dochází k rodinnému napětí a zbytečným hádkám. Co proti této situaci dělat, jak se zabavit a vyhnout ponorce v rodině?

Hrajte hry

Hraní her je prostě nestárnoucí klasika. Hry hrají malé děti, teenageři i dospělí. Pokud tedy sedíte doma, není nic lepšího a zábavnějšího než zapnout nějakou počítačovou hru. Navíc pokud rozjedete nějakou online hru, můžete ji hrát například se ženou nebo dětmi společně. Pokud by vás nebavily přímo online hry, můžete zkusit ty, které běží po LAN síti (propojení dvou počítačů v místnosti). Patří-li mezi vaše největší výmluvy, proč nemůžete hrát hry to, že nemáte dobrý počítač, přinášíme vám pár tipů na hry, které zvládne jakýkoliv počítač:

  • Warcraft 3
  • Heroes 3
  • Counter Strike

Navíc hraní her je skvělým způsobem, jak prohloubit vztah s vašimi dospívajícími dětmi. Sedněte si spolu, nechte děti ať, vás neučí pravidla a užijte si skvělé odpoledne. Pokud nejste příznivcem počítačových her, jistě vyzkoušejte stolní hry. V současné době jsou moderní, dobře propracované a věřte, že se u nich zabaví celá rodina.

Učte se

Pokud máte hodně času a nevíte jak s ním naložit, určitě je vhodným způsobem jak si zkrátit čas i rozšiřování si slovní zásoby, nebo učení se zcela nového cizího jazyka. Na internetu naleznete spoustu výukových webu, či aplikací, které vám mohou studium značně ulehčit. Jedním z nejoblíbenějších programů je Doulingo. Kromě cizích jazyků se můžete zdokonalovat například i v programování, či v práci s grafickými programy. Zkrátka oborů, ve kterých se můžete zlepšovat je nespočet!

Malujte, rekonstruujte, pracujte

Prokrastinace je královna v každé domácnosti. Zkrátka každý má ve svém bytě, či domě nespočet restů, co odkládal na „někdy později“ a právě teď je vhodná doba, kdy všechny tyto drobnosti dotáhnout do konce. Slíbili jste manželce, že přimontujete poličku, vymalujete, opravíte umyvadlo či přinesete štafle a ometete pavučiny i z těch nejvyšších zákoutí vašeho domova? Přestaňte to odkládat a využijte přebytečný čas efektivně!

Čtěte

Letos je opravdu krásné, slunečné jaro a je opravdu škoda, že nikdo z nás nemůže trávit čas venku. Nicméně posezení na balkoně vám nikdo zakázat nemůže! Zkrátka vezměte do ruky tu knihu, co máte již řadu měsíců doma, ale na její přečtení nebyl čas, uvařte si kafe, sedněte si na balkon a relaxujte!

Koukejte se seriály

Již dlouhou dobu vaše děti či manželka mluví o seriálu, který rozhodně musíte vidět? Přestaňte to odkládat! Udělejte si popcorn a klidně s celou rodinou rozkoukejte nový seriál. Zabavíte se tak na hodně dlouhou dobu a ještě k tomu budete mít pocit, že vaše rodinné vztahy se prohlubují. Nejde ani tak o to, aby vás tento pořad bavil, ale o to že po zhlédnutí budete mít spoustu nových témat ke konverzaci jak s dětmi, tak se ženou – a to se vyplatí!

nuda v karanténě
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *