Jak vybrat dětské kolo?

Máte doma dítko, které by si zasloužilo nové kolo? Výborně, jste tu na správném místě! Poradíme vám, jak vybrat dětské kolo, jaké rozměry by správně kolo pro dítě mělo mít a na co si při výběru dát pozor.

Typ kola

V první řadě, je nutné si rozmyslet, jak staré dítě máte a jaké kolo je pro něj vhodné. U malých dětí je volba jasná – ideální je klasické kolo s pevným rámem a pomocnými kolečky (u těch nejmenších odrážedlo). U starších dětí je volba už trochu složitější. Na výběr máte BMX, silniční, nebo horské kolo. Výběr vhodného typu prodiskutujte s dítětem samotným a ověřte si, v jakém terénu chce nejčastěji na kole jezdit.

Velikost kol

Kromě typu samotného, je velmi důležité správně zvolit velikost kol. Ke správnému určení sloučí následující tabulka. Myslete však na to, že je pouze orientační. Každé dítě je jiné a může mít v určitém věku jinou výšku, nežli je v tabulce uvedené.

velikost dětského kola

Brzdy na dětských kolech

Brzdy jsou základním bezpečnostním prvkem na dětském kole, určitě tak stojí zaměřit pozornost i na ně. V zásadě platí, že na dětských kolech můžete naleznout dva typy brzd. Prvním typem je protišlapací brzda. Ta je typická svým snadným ovládáním a hodí se pro malé děti, které s jízdou na kole teprve začínají. Jsou spolehlivé a princip fungování se děti velmi rychle naučí. Kolo začne brzdit v momentě, kdy dítě změní směr šlapání (šlápne dozadu). Druhým typem brzd jsou klasické ruční brzdy, které se hodí hlavně pro starší děti, které už mají něco naježděno a zvládnou je používat.

Přehazovačka na kola pro děti

Zvolit kolo pro děti s přehazovačkou, nebo bez? Těžká otázka. Některá dětská kola ji mají, jiná ne. Rozhodujte se individuálně především podle schopností dítěte. K tomu, aby se dítě s přehazovačkou naučilo pracovat je potřeba mít již nějaké zkušenosti. Obecně tak platí, že pro malé děti je přehazovačka zbytečná a plně ji nevyužijí (ba naopak je v některých případech mate a rozptyluje).

Další doplňky

Přemýšlíte, jestli ke kolu samotnému zakoupit i další bezpečnostní prvky, jako je například helma na kolo, chrániče, odrazky, zvonek a světla? Odpověď je jasná – ano. Zejména malé děti často padají a mohlo by při pádu z kola dojít k ošklivému zranění. Myslete na bezpečnost vašeho dítka dopředu a předejděte zraněním s těmito bezpečnostními prvky, určitě se to vyplatí.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *