Uprchlíci ve Francii rabují obchody

Uprchlíci v Řecku se stahují zpět do vnitrozemí Turecka. Nicméně nový problém se objevil ve Francii. Uprchlíci ve Francii rabují obchody a nedodržují karanténu!

Uprchlíci jsou již dlouhotrvající problém. Polovina planety se jim snaží pomoci, zatímco druhá polovina se snaží zabránit jim ve vstupu do jejich vlasti. Jedná se o celosvětovou krizi, se kterou se potýkají téměř všechny státy Evropy.

Uprchlíci v Řecku se stahují zpět do Turecka

V poslední době jsme vás informovali o střetech mezi Řeky a uprchlíky na hranicích. Nastávaly střety, kdy se řecká armáda snažila zabránit průchodu ilegálním uprchlíkům do Evropy. Nicméně v posledních dnech tlak uprchlíků polevil a postupně se vracejí do vnitrozemí Turecka.

Turci poslali řadu autobusů a investovali finanční prostředky do přemístění migrantů zpět do vnitrozemí. Pro tyto občany, kteří v Evropě hledali nový domov, celá akce dopadla fiaskem. Zjistili, že Řecké hranice jsou hlídány velice tvrdě (Česká republika poslala na pomoc osm policistů) a prorazit přes ně se jim zkrátka nepodaří. Své v polevení útoku hraje i koronavirová krize. Zkrátka uprchlíci zjistili, že na probourávání hranic a vyjednávání opravdu není vhodná doba. Navíc se ukázalo, že ani oni se této nemoci nevyhnou. Navíc v uprchlických táborech hrozní nekontrolovatelné šíření nemoci.

uprchlíci ve Francii

Uprchlíci ve Francii rabují obchody a napadají policisty

Tak jako všichni ostatní lidi, kteří se dostali s koronavirem do kontaktu, mají i uprchlíci povinnost držet karanténu. Zároveň mají taktéž povinnost dodržovat nařízení vlády (jako všichni ostatní občané) a dodržovat základní hygienická pravidla, nevycházet z domu a zdržet se zbytečného kontaktu s lidmi. Nicméně právě karanténa a dodržování pořádku je problém uprchlíků ve Francii. Právě odtud se v poslední době vynořily videa, na kterých jsou vidět migranti, kteří rabují obchody, napadají policisty a nedodržují karanténu.

Odkaz na videa a vyjádření francouzské vlády naleznete zde:

Pokud by se tyto informace ukázaly jako pravdivé, mohlo by se jedna o velký problém. Pokud chceme pandemii koronaviru zastavit, potřebujeme se všichni chovat zodpovědně a nebrat doporučení vlády na lehkou váhu.

Další dostupné informace o této problematice naleznete například zde:

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *