Uprchlíci ve Francii rabují obchody

Uprchlíci v Řecku se stahují zpět do vnitrozemí Turecka. Nicméně nový problém se objevil ve Francii. Uprchlíci ve Francii rabují obchody a nedodržují karanténu!

Uprchlíci jsou již dlouhotrvající problém. Polovina planety se jim snaží pomoci, zatímco druhá polovina se snaží zabránit jim ve vstupu do jejich vlasti. Jedná se o celosvětovou krizi, se kterou se potýkají téměř všechny státy Evropy.

Uprchlíci v Řecku se stahují zpět do Turecka

V poslední době jsme vás informovali o střetech mezi Řeky a uprchlíky na hranicích. Nastávaly střety, kdy se řecká armáda snažila zabránit průchodu ilegálním uprchlíkům do Evropy. Nicméně v posledních dnech tlak uprchlíků polevil a postupně se vracejí do vnitrozemí Turecka.

Turci poslali řadu autobusů a investovali finanční prostředky do přemístění migrantů zpět do vnitrozemí. Pro tyto občany, kteří v Evropě hledali nový domov, celá akce dopadla fiaskem. Zjistili, že Řecké hranice jsou hlídány velice tvrdě (Česká republika poslala na pomoc osm policistů) a prorazit přes ně se jim zkrátka nepodaří. Své v polevení útoku hraje i koronavirová krize. Zkrátka uprchlíci zjistili, že na probourávání hranic a vyjednávání opravdu není vhodná doba. Navíc se ukázalo, že ani oni se této nemoci nevyhnou. Navíc v uprchlických táborech hrozní nekontrolovatelné šíření nemoci.

uprchlíci ve Francii

Uprchlíci ve Francii rabují obchody a napadají policisty

Tak jako všichni ostatní lidi, kteří se dostali s koronavirem do kontaktu, mají i uprchlíci povinnost držet karanténu. Zároveň mají taktéž povinnost dodržovat nařízení vlády (jako všichni ostatní občané) a dodržovat základní hygienická pravidla, nevycházet z domu a zdržet se zbytečného kontaktu s lidmi. Nicméně právě karanténa a dodržování pořádku je problém uprchlíků ve Francii. Právě odtud se v poslední době vynořily videa, na kterých jsou vidět migranti, kteří rabují obchody, napadají policisty a nedodržují karanténu.

Odkaz na videa a vyjádření francouzské vlády naleznete zde:

Pokud by se tyto informace ukázaly jako pravdivé, mohlo by se jedna o velký problém. Pokud chceme pandemii koronaviru zastavit, potřebujeme se všichni chovat zodpovědně a nebrat doporučení vlády na lehkou váhu.

Další dostupné informace o této problematice naleznete například zde:

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *