Pop-overs, takzvané palačinky ve formě na muffiny

Pop-overs, nebo česky palačinky ve formě na muffiny, jsou ideální varianta rychlé a zdravé snídaně jak pro děti, tak pro manžela! Naplňte je sýrem a slaninou, nebo klidně šlehačkou – zkrátka fantazii a chutím se meze nekladou!

Každý kdo má doma děti, nebo rozmlsaného manžela, se snaží vymyslet nové a nové nápady na chutnou večeři nebo svačinku. Nicméně právě vymýšlení těchto inovací může být časově velice náročné a samotná příprava pokrmů následně ještě horší. Hoďte za hlavu zdlouhavé recepty a udělejte raději chutné pop-overs. Že nevíte co to je? Čtěte dál!

Pop-overs nebo také popovers jsou košíčky z těsta, které můžete naplnit na sladko, nebo i na slano. Těsto je podobné tomu na palačinky akorát s tím rozdílem, že se nesmaží na pánvičce, ale na plechu na muffiny (zejména proto jsou popovers někdy nazývány jako palačinky ve formě na muffiny). Do formičky nalijete těsto, které vám krásně nabobtná a samovolně vytvoří košíček s otvorem uvnitř. V půlce pečení jej tak klidně můžete naplnit sýrem a slaninou, špenátem a nivou nebo čímkoliv jiným vás napadne. Pokud se rozhodnete košíčky neplnit, můžete je sníst i jen tak. Popřípadě se dá těsně před konzumací košíček naplnit horkými malinami, rybízem, šlehačkou nebo třeba marmeládou – zkrátka jak čímkoliv, na co budete mít momentálně chuť.

Na těsto budete potřebovat:

(na 12 košíčků – tzn. na jeden muffinový plech):

 • cca 5 gramů rozpuštěného másla (pokud se rozhodnete vymazávat plech máslem, tak bude potřeba více)
 • 4 velká vejce v pokojové teplotě
 • 160 ml vlažného mléka
 • 100 g hladké mouky
 • 1 lžíce cukru (pokud se chystáte udělat variantu na slano, vynechejte)
 • 1 lžička vanilkového extraktu (pokud se chystáte udělat variantu na slano, vynechejte)
 • špetka soli
 • 1/2 lžičky prášku do pečiva nebo jedlé sody (můžete ale vynechat)
 • Máslo, olej, či sádlo na vymazání plechu

Postup:

 1. Zapněte troubu na 230°C a vložte do ní dobře očištěný plech.
 2. Rozpusťte si máslo.
 3. Do nádoby dejte celá vejce a cukr (při slané variantě cukr vynechejte) a ručním mixérem chvíli šlehejte.
 4. Smíchejte mléko s vanilkovým extraktem (opět při slané variantě vynechejte) a máslem.
 5. Takto namíchané mléko za stálého míchání postupně vlévejte do ušlehaných vajíček.
 6. Smíchejte mouku se sodou nebo práškem do pečiva.
 7. Po malých dávkách vmíchávejte mouku do vajíček. Opět velmi dobře promíchejte. Mixér odstavte, ale ještě jej zcela nesklízejte, budete jej ještě potřebovat.
 8. Jakmile máte takto nachystané těsto a trouba vám hlásí, že je připravena, vytáhněte plech z trouby.
 9. Vezměte mašlovačku a pečlivě s ní a s použitým tukem promažte všechny jamky na muffiny.
 10. Odložte si plech ještě na chvíli do trouby, ať se tuk ještě trochu rozpálí.
 11. V mezičase se vraťte k těstu a mixéru. Párkrát těsto ještě trochu promixujte a ujistěte se, že v něm nejsou žádné hrudky.
 12. Opět vytáhněte plech z trouby (stačí, když se tuk nahřívá jednu minutu). Do každé jamky nalijte těsto tak, aby bylo zhruba do 2/3. Tohle množství nepřesáhněte, těsto hodně nabude.
 13. Vložte do trouby a dělejte 15-20 minut dle výkonu.
palačinky ve formě na muffiny

Tip: Pokud děláte Pop-overs na slano, cca po 10 minutách plech vytáhněte z trouby. Již v této době by se vám z těsta měly vytvořit takové mističky. Můžete je tak naplnit libovolnou náplní – nastrouhaný sýr se slaninou, špenát s nivou, houby a podobně. Poté, co košíček naplníte, vraťte plech ještě na chvíli do trouby, aby se těsto řádně propeklo a přidané ingredience se pořádně spojily.

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Pop-overs, takzvané palačinky ve formě na muffiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *