Pop-overs, takzvané palačinky ve formě na muffiny

Pop-overs, nebo česky palačinky ve formě na muffiny, jsou ideální varianta rychlé a zdravé snídaně jak pro děti, tak pro manžela! Naplňte je sýrem a slaninou, nebo klidně šlehačkou – zkrátka fantazii a chutím se meze nekladou!

Každý kdo má doma děti, nebo rozmlsaného manžela, se snaží vymyslet nové a nové nápady na chutnou večeři nebo svačinku. Nicméně právě vymýšlení těchto inovací může být časově velice náročné a samotná příprava pokrmů následně ještě horší. Hoďte za hlavu zdlouhavé recepty a udělejte raději chutné pop-overs. Že nevíte co to je? Čtěte dál!

Pop-overs nebo také popovers jsou košíčky z těsta, které můžete naplnit na sladko, nebo i na slano. Těsto je podobné tomu na palačinky akorát s tím rozdílem, že se nesmaží na pánvičce, ale na plechu na muffiny (zejména proto jsou popovers někdy nazývány jako palačinky ve formě na muffiny). Do formičky nalijete těsto, které vám krásně nabobtná a samovolně vytvoří košíček s otvorem uvnitř. V půlce pečení jej tak klidně můžete naplnit sýrem a slaninou, špenátem a nivou nebo čímkoliv jiným vás napadne. Pokud se rozhodnete košíčky neplnit, můžete je sníst i jen tak. Popřípadě se dá těsně před konzumací košíček naplnit horkými malinami, rybízem, šlehačkou nebo třeba marmeládou – zkrátka jak čímkoliv, na co budete mít momentálně chuť.

Na těsto budete potřebovat:

(na 12 košíčků – tzn. na jeden muffinový plech):

 • cca 5 gramů rozpuštěného másla (pokud se rozhodnete vymazávat plech máslem, tak bude potřeba více)
 • 4 velká vejce v pokojové teplotě
 • 160 ml vlažného mléka
 • 100 g hladké mouky
 • 1 lžíce cukru (pokud se chystáte udělat variantu na slano, vynechejte)
 • 1 lžička vanilkového extraktu (pokud se chystáte udělat variantu na slano, vynechejte)
 • špetka soli
 • 1/2 lžičky prášku do pečiva nebo jedlé sody (můžete ale vynechat)
 • Máslo, olej, či sádlo na vymazání plechu

Postup:

 1. Zapněte troubu na 230°C a vložte do ní dobře očištěný plech.
 2. Rozpusťte si máslo.
 3. Do nádoby dejte celá vejce a cukr (při slané variantě cukr vynechejte) a ručním mixérem chvíli šlehejte.
 4. Smíchejte mléko s vanilkovým extraktem (opět při slané variantě vynechejte) a máslem.
 5. Takto namíchané mléko za stálého míchání postupně vlévejte do ušlehaných vajíček.
 6. Smíchejte mouku se sodou nebo práškem do pečiva.
 7. Po malých dávkách vmíchávejte mouku do vajíček. Opět velmi dobře promíchejte. Mixér odstavte, ale ještě jej zcela nesklízejte, budete jej ještě potřebovat.
 8. Jakmile máte takto nachystané těsto a trouba vám hlásí, že je připravena, vytáhněte plech z trouby.
 9. Vezměte mašlovačku a pečlivě s ní a s použitým tukem promažte všechny jamky na muffiny.
 10. Odložte si plech ještě na chvíli do trouby, ať se tuk ještě trochu rozpálí.
 11. V mezičase se vraťte k těstu a mixéru. Párkrát těsto ještě trochu promixujte a ujistěte se, že v něm nejsou žádné hrudky.
 12. Opět vytáhněte plech z trouby (stačí, když se tuk nahřívá jednu minutu). Do každé jamky nalijte těsto tak, aby bylo zhruba do 2/3. Tohle množství nepřesáhněte, těsto hodně nabude.
 13. Vložte do trouby a dělejte 15-20 minut dle výkonu.
palačinky ve formě na muffiny

Tip: Pokud děláte Pop-overs na slano, cca po 10 minutách plech vytáhněte z trouby. Již v této době by se vám z těsta měly vytvořit takové mističky. Můžete je tak naplnit libovolnou náplní – nastrouhaný sýr se slaninou, špenát s nivou, houby a podobně. Poté, co košíček naplníte, vraťte plech ještě na chvíli do trouby, aby se těsto řádně propeklo a přidané ingredience se pořádně spojily.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Pop-overs, takzvané palačinky ve formě na muffiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *