Zmrzlina bez vajíček, mléka a lepku? Jde to!

Lidí s potravinovými alergiemi přibývá a ani tak není snadné v obchodě sehnat zmrzlinu bez vajíček, mléka a lepku. Poradíme vám, jak na to snadno, rychle a levně!

Léto se blíží kvapným krokem a společně s ním i parné dny. Obvyklým způsobem jak si tyto dny zpříjemnit je koupit si zmrzlinu a lehnout si k vodě. Nicméně ti z vás, kteří mají nějaké potravinové alergie, jisté ví, že sehnat zmrzlinu, která je bez vajíček, mléka a lepku je opravdu těžké – ne-li nemožné. My vám dnes přinášíme recept na chutnou zmrzlinu bez veškerých alergenů!

Vyrobte si zmrzlinu bez vajíček, mléka a lepku doma! Je velmi jednoduchá a má mnoho variací:

Základ většiny zmrzlin tohoto typu, jsou zmrzlé banány. V ideálním případě ty přezrálé. Pokud se vám tedy během roku nashromáždí v domácnosti několik banánů, které jsou už skoro černé, nevyhazujte je, protože právě tento stav je pro základ zmrzliny nejlepší. Pokud si nechcete odvařit mixér, vždy banány před vložením do mrazáku nakrájejte na kolečka.

Jestliže se vám nechce tímto způsobem celoročně banány shromažďovat, postačí vám, pokud budou v mrazáku 3 – 4 hodiny před samotnou tvorbou zmrzliny.

Čokoládová zmrzlina

 • 3 banány
 • Kakao (bez mléka)

Do misky vložte kolečka banánů a tyčovým mixerem je pořádně rozmixujte. Jakmile se vám utvoří jednolitá hmota, posypte směs kakaem a znovu promíchejte. Kakao můžeme dle chuti nahradit i například rozpuštěnou bezmléčnou hořkou čokoládou.

Tip: Zmrzlina chutná výborně i ze samotných banánů. Do této banánové zmrzliny můžete přidat i kapku vanilkového extraktu nebo rumu.

zmrzlina bez mléka

Ovocná zmrzlina s tofu

 • Ovoce dle chuti – maliny, jahody, borůvky…
 • 1 balení tofu natural
 • Cukr dle chuti

Tofu rozdrtíme na malé kousky a vložíme do misky společně s ovocem a cukrem. Ponorným mixerem opět rozmixujeme na hladkou hmotu. Pokud máte rádi v zmrzlině kousky ovoce, můžete si je přisypat. Takto namíchanou směs vložte do mrazáku a nechte ztuhnout.

zmrzlina bez vajíček

Ovocná zmrzlina s jogurtem

 • Maliny
 • Jahody
 • Banán
 • Borůvky
 • Bílý sójový jogurt
 • Cukr
 • Forma na ledňáčky + špejle

Jednotlivé druhy ovoce s jednou polévkou lžicí jogurtu a cukrem rozmixujte (každý druh ovoce zvlášť). Následně postupně vrstvěte do ledňákových formiček a dejte do mrazáku.

Tip: Počet a druhy ovoce můžete libovolně kombinovat. Můžete si tak udělat zmrzlinu dvou, ale i třeba tří nebo čtyř chutí.

zmrzlina bez vajíček
 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Zmrzlina bez vajíček, mléka a lepku? Jde to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *