Extraliga – fraška, nebo promyšlené tahy (podplácení)

Česká hokejová extraliga se pomalu ale jistě chýlí ke konci a největší rozruch je okolo posledních týmů v tabulce, které mohou tento rok sestoupit.

Pomalu se blíží konec základní části a s tím spojené sestupy do nižší ligy. Zatím co o výherci základní části se nikde napíše ani čárka (Liberec 99 bodů) a většina lidí ani neví kdo na vrcholu tabulky je, se spíše lidi zajímají o to, kdo letos sestoupí a co o tom rozhodne.

Poslední v tabulce se momentálně nachází tým Jaromíra Jágra s 60 body, společně s týmem Litvínova, který má stejný počet bodů. Třetí od konce se nachází tým Pardubic s 61 body a nad nimi Vítkovice s 63 body.

Nůž do zad

Největší překvapení však došlo v předchozím 51. kole, kdy se muselo tvrdě bít Kladno s Mladou Boleslaví, aby udřelo výhru na domácím ledě 3:2 a získalo vydřené 3 body. Litvínov podlehl v tomto kole Olomouci 3:1 a Pardubice po prodloužení podlehli Spartě 1:2. Největší šok však přišel pro tyto tři poslední kádry v tabulce, až když se dozvěděli, že Karlovy Vary dojedou na Vítkovice, s juniorským týmem.

Naprostá fraška a zneuctění extraligy

V tu dobu měli Vítkovice 60 bodů, a pokud by podlehli Karlovým Varům, měli by všichni 4 celky krom Pardubic (61 bodů) stejně. To se samozřejmě nestalo a Karlovarští junioři dostali výprask 8:2, přičemž si Vítkovice vzali body úplně zadarmo. Vyjádření kouče Karlových Varů bylo jednostranné a to připravit se na nadcházející Play Off. Teď je však otázka, zda by se takto důležité zápasy měli „prodávat – nechávat zadarmo“, když ví, o co se hraje.

česká extraliga

Zneuctění extraligy je určitě na místě, přijet s juniorkou a s výmluvou, že se hráči se připravují na Play Off, je naprosto zcestné. Týmy a jejich hráči by se měli postavit k zápasům čelem a za ty peníze, co se ročně otáčí, mezi hráči, by se každý měl chytnout za hlavu a i kdyby měl jakoukoliv výmluvu, tak na ten led za 300 000 Kč měsíčně nastoupím a nepustím naprosto důležité body Vítkovicím. Zda za to může trenér, nebo hráči samotní je však ve hvězdách, kdo však má srdce pro sport, nikdy něco takového nepochopí.

Nezbývá, než důvěřovat, že se celá věc ještě projedná a budou s takového „cirkusu“ vyvozeny následky.

Česká extraliga – další zdroje

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *