Extraliga – fraška, nebo promyšlené tahy (podplácení)

Česká hokejová extraliga se pomalu ale jistě chýlí ke konci a největší rozruch je okolo posledních týmů v tabulce, které mohou tento rok sestoupit.

Pomalu se blíží konec základní části a s tím spojené sestupy do nižší ligy. Zatím co o výherci základní části se nikde napíše ani čárka (Liberec 99 bodů) a většina lidí ani neví kdo na vrcholu tabulky je, se spíše lidi zajímají o to, kdo letos sestoupí a co o tom rozhodne.

Poslední v tabulce se momentálně nachází tým Jaromíra Jágra s 60 body, společně s týmem Litvínova, který má stejný počet bodů. Třetí od konce se nachází tým Pardubic s 61 body a nad nimi Vítkovice s 63 body.

Nůž do zad

Největší překvapení však došlo v předchozím 51. kole, kdy se muselo tvrdě bít Kladno s Mladou Boleslaví, aby udřelo výhru na domácím ledě 3:2 a získalo vydřené 3 body. Litvínov podlehl v tomto kole Olomouci 3:1 a Pardubice po prodloužení podlehli Spartě 1:2. Největší šok však přišel pro tyto tři poslední kádry v tabulce, až když se dozvěděli, že Karlovy Vary dojedou na Vítkovice, s juniorským týmem.

Naprostá fraška a zneuctění extraligy

V tu dobu měli Vítkovice 60 bodů, a pokud by podlehli Karlovým Varům, měli by všichni 4 celky krom Pardubic (61 bodů) stejně. To se samozřejmě nestalo a Karlovarští junioři dostali výprask 8:2, přičemž si Vítkovice vzali body úplně zadarmo. Vyjádření kouče Karlových Varů bylo jednostranné a to připravit se na nadcházející Play Off. Teď je však otázka, zda by se takto důležité zápasy měli „prodávat – nechávat zadarmo“, když ví, o co se hraje.

česká extraliga

Zneuctění extraligy je určitě na místě, přijet s juniorkou a s výmluvou, že se hráči se připravují na Play Off, je naprosto zcestné. Týmy a jejich hráči by se měli postavit k zápasům čelem a za ty peníze, co se ročně otáčí, mezi hráči, by se každý měl chytnout za hlavu a i kdyby měl jakoukoliv výmluvu, tak na ten led za 300 000 Kč měsíčně nastoupím a nepustím naprosto důležité body Vítkovicím. Zda za to může trenér, nebo hráči samotní je však ve hvězdách, kdo však má srdce pro sport, nikdy něco takového nepochopí.

Nezbývá, než důvěřovat, že se celá věc ještě projedná a budou s takového „cirkusu“ vyvozeny následky.

Česká extraliga – další zdroje

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *