Philadelphia Flyers útočí na vrchol tabulky

Philadelphia Flyers v posledních zápasech dokazuje svoji neuvěřitelnou sílu a potenciál jít po vítězství. Tým si drží úžasnou bilanci, kterou jim může závidět, pomalu každý tým v NHL a tím je krásných 7 vyhraných zápasů v řadě. Pokud nebudeme počítat jednu výhru v prodloužením na ledě Columbusu (3:4), vše vyhráli v čisté základní době a momentálně jsou na 4 příčce ve východní konferenci, kterou vede Boston s 96 body a náskokem 9 bodů od Tampy.

Tým s Jakubem Voráčkem si v poslední době vede náramně, momentálně má jejich tým krásných 85 bodů a schází jim pouhý bod na Washington, který drží 3 příčku s Alexandrem Ovechkinem a Jakubem Vránou. Jakub Voráček se po ne moc vydařeným začátku soutěže vrací do svých kolejí a v posledních třech zápasech dokázal nasbírat neuvěřitelných 7 kanadských bodů.

Momentálně v letošní sezoně nasbíral, Jakub Voráček 53 kanadských bodů s toho střelil 12 branek a asistoval u 41 zásahů. V Philadelphii se poprvé ukázal v roce 2011/2012, kdy se s nimi však ještě na krátký čas rozloučil a přestoupil do KHL pod kluk Lev Praha (zanikl v roce 2014), kde odehrál pouhých 23 zápasů a vrátil se pod Philadelphii, kde působí od roku 2012 až do současnosti.

Vrcholový výkon odehrál v sezóně 2017/2018 kdy dokázal nasbírat neuvěřitelných 88 kanadských bodů, v této sezóně vstřelil 20 branek a u 68 asistoval. Snad se tento český rodák bude motivovat z jeho nejlepší sezóny u Flyers a pokoří jeho životní skóre.

Philadelphia Flyers

Nezbývá, nic jiného, než držet palce našemu rodákovi, ať pokračuje se svým týmem v dalších výhrách a dokáže se prosadit i v samotném závěru NHL a poprat se o vysněný Stanley Cup, na který Tým Philadelphia Flyers už čeká desítky let. Ten vyhráli naposledy v roce 1973-1975, kdy se jim tento triumf podařilo získat dvakrát po sobě, což už jenom horko těžko někdy v téhle prestižní soutěži zlomí.

Další zdroje

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *