Levná dovolená? Právě nyní je na ni vhodný čas!

Levná dovolená? Právě nyní je na ni vhodný čas! V současné době téměř po celém světe řádí koronavirusu. Nicméně tato (snad) dočasná krize zapříčinila i prudký pokles cen letenek a hotelů. Pokud se tedy nebojíte a nejste v karanténě, jedná se o ideální čas na levnou dovolenou!

Buďte zodpovědní a nenakažte se koronavirusem!

V první řadě je nutné říct, že pokud se rozhodnete cestovat právě v této době, měli byste dbát nejen na bezpečnost svoji, ale i ostatních. Vyhnout byste se tak měli všem nakaženým oblastem a samozřejmostí by mělo být i přísné dodržování hygienických pravidel. Musíte si totiž uvědomit, že nedáváte v sázku pouze svůj život, ale i životy druhých. Cestujte tak s nejlepším vědomím a svědomím.

Levné letenky

Nicméně pokud se rozhodnete i přes rizika cestovat, pravděpodobně se bude jednat o jednu z nejlevnějších cest ve vašem životě. Zadáte-li si do vyhledávače letenek měsíc duben, budete zcela určitě překvapeni. Mnohé lety klesly cenově tak nízko, že není problém sehnat letenku i pod 1 000 Kč. Podobně je tomu i v měsíci květen a červen.

Zkrátka cestovat levně je snadné. Pokud by vám nevyhovovalo letadlo, můžete využít hromadnou dopravu a přepravovat se například vlaky či autobusy. Nicméně v každém hromadném prostředku (a je jedno zda zvolíte letadlo, vlak, autobus či loď) nezapomeňte dodržovat všechny správné hygienické zásady.

A vzhledem k tomu, že mnoho turistů svoji dovolenou právě nyní ruší, jsou prázdné i hotely. Celá dovolená tak může vyjít jen na pár Korun. Není problém sehnat levné ubytování v Ženevě, Záhřebu, Sarajevu, ale třeba ani v Portu, Madridu, nebo Amsterdamu.

Kam vyrazit?

Levná dovolená může být výjimečně uskutečněna i v exotických destinacích. Spoustu zvýhodněných cen poskytují i hotely na exotických ostrovech jako jsou například Maledivy, Srí Lanka, Mauricius, Kuba nebo třeba Dominikánská republika či Zanzibar.

A vzhledem k tomu, že nejnovější zprávy ukázaly, že koronavirus nepřežije v teplotách vyšších, než 37 °C, jsou právě tyto destinace více než vhodné pro každého, kdo se obává nákazy tímto virem.

levná dovolená

Cena v hotelech na jednu noc na jednu osobu se může pohybovat již od 200 Kč! Pokud se tedy nebojíte a jste si jisti, že dokážete udržet hygienické návyky, cestujte! Lepší dobu na levnou dovolenou nenaleznete již dlouho.

Další zdroje

Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Levná dovolená? Právě nyní je na ni vhodný čas!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *