Zoo hry, jako nestárnoucí klasika, pro malé děti i dospělé!

Nejlepší zoo hry (nebo chcete-li budovatelské hry), se hledají velice těžko. Některé z nich mají sice grafiku na vysoké úrovni, ale zato se sekají. Jiné nemají zase příliš propracovaný příběh. Nežli se podíváme na přesný seznam těch nejlepších, pojďme se podívat, jak to celé začalo.

Fenomén budovatelských her odstartoval v roce 2001 Zoo Tycoon. Jednalo se o naprostý herní hit. Mnohé další PC hry se jej snažili napodobit, nicméně klasickou hru, kde za pomocí jednoduché grafiky a pravidle bylo možné vybudovat celou zoo, nic nepředčilo.

V následujících letech byla vydána řada novějších verzí. Navzájem se od sebe lišili propracovaností grafiky a herního příběhu. Velký rozdíl byl také ve zvířatech, které jste si mohli chovat. V některých bylo možné vybudovat zoo plnou dinosaurů, v jiné plnou ryb nebo třeba bájných stvoření. To, jaká verze s jakou grafikou byla nejlepší lze jen těžko říct. Asi každý má svoji oblíbenou, na kterou nedá za žádnou cenu dopustit.

Top 3 nejlepší zoo hry

Zoo Tycoon

Ať už si každý říká, co chce, Zoo Tycoon na první příčku zkrátka patří. Jedná se o nestárnoucí klasiku, ke které se nespočet hráčů velice rádo vrací i po letech zpět. Velkou výhodou je i to, že hru rozjedete téměř na každém dnešním počítači.

slov v zoo hře, budovatelské strategii

Planet Zoo

Na druhém místě se umístila novinka roku 2019. Jedná se o zoo budovatelskou hru, která nadchne všechny hráče svoji propracovanou grafikou a typickým příběhem. Jak už to u těchto her bývá, to zda chcete hrát volnou hru, či kampaň, je jen a jen na vás. Malou nevýhodou jsou trochu větší nároky na parametry vašeho počítače, radši si tedy před koupí ověřte, zda hru rozjedete i bez sekání.

My Free Zoo

Bezpochyby nejroztomilejší hrou, ve které budujete zoo je My Free Zoo. Všechny zvířátka jsou roztomilá a vytvořená přímo pro malé hráče. Vzhledem i k jednoduchým pravidlům, není problém, aby hru hráli děti již od útlého věku.

To jakou hru zvolíte, necháme jen na vás. Každopádně vám přejeme spoustu zábavy a mnoho hráčských úspěchů!

Další zoo hry

 • Kdy zavolat elektro pohotovost?
  Ne nadarmo se říká, že s vodou a elektřinou by se nemělo zahrávat a u elektřiny, to platí dvojnásob. Víte, kdy je potřeba zavolat profesionály a kdy nikoliv?
 • Co jsou kalibry a jaké mají využití?
  Víte, co jsou to kalibrační zařízení, jaké mají základní druhy, jaký je jejich výrobní materiál a jak se s nimi zachází? Rádi vám poradíme.
 • Výhody výkupu starých aut
  Už dlouho máte na svém pozemku zaparkovaný starý vůz a chcete se ho nyní zbavit? Pokud ano, tak zvolte výkup aut za hotové, rozhodně se vyplatí.
 • Dárek k narození miminka, víte jaký vybrat?
  Co dát mamince k narození dítěte? Poradíme vám nejlepší dárek! Jsou to šperky, pamětní mince, nebo něco jiného?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

4 komentáře: „Zoo hry, jako nestárnoucí klasika, pro malé děti i dospělé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *