COVID-19, jako spouštěč průmyslové revoluce

COVID-19 mění životy lidí, zdravotnictví, ekonomiku i průmysl. Jedná se o celosvětovou nemoc, která se zapíše do historie. Jaké přinese průmyslové změny?

COVID-19, nebo chcete-li koronavirus, řádí po celém světě. Naprostá většina států byla nucena zavést opatření, které v novodobé historii nemají obdoby. Uzavírají se hranice, obchodní střediska a lidé jsou nuceni být neustále doma. To, že všechny tyto opatření budou mít obrovský dopad na ekonomiku, je již teď jasné.

COVID-19 modernizuje podniky

Přitom všechny dopady nemoci COVID-19 na světový průmysl nemusí být špatné. Mnoho firem po celém světě muselo s nástupem nemoci upravit směny zaměstnancům, modernizovat systémy a vytvořit novodobé pracovní prostředí. V lékárnách jsou instalovány proti bakteriální zástěny a bezpečnostní plexiskla. Restaurace začali podstatně více nabízet rozvoz jídel a umělci začali své vystoupení vysílat online.

Koronavirus mění restaurace

Se všemi těmito opatřeními se vlastně zjistilo, že řada služeb jde dělat jednodušeji, rychleji, efektivněji a lépe. Například nyní řada restaurací zjistí, že zajistit rozvoz jídel není zas tak těžké a dají se tímto způsobem vydělat nemalé peníze. Poté, co takto krize odezní je tak velice pravděpodobné, že řada podniků u tohoto rozšíření zůstane a služba bude nabízena i nadále.

Firmy umožňují Home Office

Kromě restaurací byly i jiné podniky nuceny modernizovat své pracovní pozice. Například řada firem zjistila, že mnoho zaměstnanců do podniku vlastně nemusí docházet a mohou pracovat z pohodlí domova. Jedná se především o účetní, manažery, nákupčí, programátory a mnoho dalších pracovních pozic. A není se čemu divit. Tito pracovníci k výkonu své práce potřebují povětšinou jen počítač a popřípadě i nějaké firemní podklady. Přitom všechny potřebné dokumenty jim mohou být skenovány a rozesílány domů.

COVID-19 průmyslová revoluce

Home Office, je výhodný jak pro firmy, tak jejich zaměstnance

Ačkoliv se to nezdá, má tento model jak pro firmy, tak pro zaměstnance řadu výhod. Zaměstnavatel nemusí nabízet benefity jako je například proplácení pohonných hmot, či kafeterie. Také odpadá povinnost pronájmu nějaké kanceláře, nebo například vytápění jednotlivých prostor. Zaměstnanci pak jistě ocení volnější pracovní dobu, ušetřený čas na cestách nebo například pohodovou atmosféru domova.

Nicméně to, do jaké míry COVID-19 ovlivní ekonomiku a průmysl je zatím záhadou. Vše jsou zatím jen domněnky a nepotvrzené informace. Zkrátka se musíme nechat překvapit, jak se situace bude dál vyvíjet.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *