COVID-19, jako spouštěč průmyslové revoluce

COVID-19 mění životy lidí, zdravotnictví, ekonomiku i průmysl. Jedná se o celosvětovou nemoc, která se zapíše do historie. Jaké přinese průmyslové změny?

COVID-19, nebo chcete-li koronavirus, řádí po celém světě. Naprostá většina států byla nucena zavést opatření, které v novodobé historii nemají obdoby. Uzavírají se hranice, obchodní střediska a lidé jsou nuceni být neustále doma. To, že všechny tyto opatření budou mít obrovský dopad na ekonomiku, je již teď jasné.

COVID-19 modernizuje podniky

Přitom všechny dopady nemoci COVID-19 na světový průmysl nemusí být špatné. Mnoho firem po celém světě muselo s nástupem nemoci upravit směny zaměstnancům, modernizovat systémy a vytvořit novodobé pracovní prostředí. V lékárnách jsou instalovány proti bakteriální zástěny a bezpečnostní plexiskla. Restaurace začali podstatně více nabízet rozvoz jídel a umělci začali své vystoupení vysílat online.

Koronavirus mění restaurace

Se všemi těmito opatřeními se vlastně zjistilo, že řada služeb jde dělat jednodušeji, rychleji, efektivněji a lépe. Například nyní řada restaurací zjistí, že zajistit rozvoz jídel není zas tak těžké a dají se tímto způsobem vydělat nemalé peníze. Poté, co takto krize odezní je tak velice pravděpodobné, že řada podniků u tohoto rozšíření zůstane a služba bude nabízena i nadále.

Firmy umožňují Home Office

Kromě restaurací byly i jiné podniky nuceny modernizovat své pracovní pozice. Například řada firem zjistila, že mnoho zaměstnanců do podniku vlastně nemusí docházet a mohou pracovat z pohodlí domova. Jedná se především o účetní, manažery, nákupčí, programátory a mnoho dalších pracovních pozic. A není se čemu divit. Tito pracovníci k výkonu své práce potřebují povětšinou jen počítač a popřípadě i nějaké firemní podklady. Přitom všechny potřebné dokumenty jim mohou být skenovány a rozesílány domů.

COVID-19 průmyslová revoluce

Home Office, je výhodný jak pro firmy, tak jejich zaměstnance

Ačkoliv se to nezdá, má tento model jak pro firmy, tak pro zaměstnance řadu výhod. Zaměstnavatel nemusí nabízet benefity jako je například proplácení pohonných hmot, či kafeterie. Také odpadá povinnost pronájmu nějaké kanceláře, nebo například vytápění jednotlivých prostor. Zaměstnanci pak jistě ocení volnější pracovní dobu, ušetřený čas na cestách nebo například pohodovou atmosféru domova.

Nicméně to, do jaké míry COVID-19 ovlivní ekonomiku a průmysl je zatím záhadou. Vše jsou zatím jen domněnky a nepotvrzené informace. Zkrátka se musíme nechat překvapit, jak se situace bude dál vyvíjet.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *