Nejlevnější dovolená v Evropě – cestujte od 700 Kč za den!

Mnoho lidí má za to, že na cestování je potřeba mnoho finančních prostředků. Opak je ale pravdou. Po Evropě můžete cestovat klidně i autem, nebo vlakem a pobyt v samotné zemi vás může přijít dokonce levněji než v České republice. Řekneme vám pár tipů na tu nejlevnější dovolenou!

Ukrajina

Nejlevnější zemí v Evropě, kam se můžete vydat je Ukrajina. Pokud se vám to nezdá jako lukrativní destinace, určitě byste měli změnit názor. Jeden den zde strávený včetně jídla, pití a ubytování vás může vyjít jen na 700 Kč. Přitom se jedná o krajinu, kde naleznete i několik světových památek zapsaných na seznam UNESCO. Za návštěvu určitě stojí Kyjev, Struveho geodetický oblouk, Tauric Chersonese nebo například historické centrum Lvova. Z přírodních inscenací určitě musíte navštívit například původní bukové lesy a pralesy.

nejlevnější dovolená na Ukrajině

Bosna a Hercegovina

Na další levnou dovolenou můžete vyrazit do Bosny a Hercegoviny. I přesto, že se nejedná o příliš „profláklou“ destinaci, věřte, že zklamaní nebudete. Vzhledem k tomu, že sem neproudí davy turistů, můžete se tak kochat přírodními inscenacemi i architektonickými památkami v poklidu a soukromí. Pokud zavítáte do této lokality, určitě byste měli navštívit Starý most a staré město v Mostaru, Most Mehmeda Sokoloviće ve Višegradě a středověké náhrobní kameny stećci. Za návštěvu určitě stojí i nespočet přístupných vodopádů a jezer, které tato krajina nabízí. Pokud si zde zapůjčíte auto a krajinu projedete na vlastní pěst, určitě neprohloupíte!

nejlevnější dovolená v Bosně

Rumunsko

Rumunsko je sice jednou z nejlevnějších zemí v Evropě a je přímo stvořené pro levnou dovolenou, ale měli byste si s návštěvou této krajiny pospíšit. V poslední době se země dostává do kurzu a s největší pravděpodobností se z této země stane během následujících let velký hit. Naleznete zde, jak řadu nádherných přírodních inscenací, tak těch architektonických. Nejoblíbenější je oblast Transylvánie a hrad Hraběte Drákuly. V divoké přírodě naleznete i malou „českou vesnici“, kde obyvatelstvo mluví plynule česky. Zkrátka, lepší lokalitu pro turistickou dovolenou nenaleznete!

nejlevnější dovolená v Rumunsku

Všechny tyto destinace jsou jako stvořené pro tu nejlevnější dovolenou, nicméně věřte, že zde strávíte krásné chvíle. Jedná se totiž o nedoceněné destinace s překrásnou krajinou i architektonickými památkami. Věřte, že dovolená právě zde se vyplatí opravdu každému.

Další nejlevnější země

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *