Nejlevnější dovolená v Evropě – cestujte od 700 Kč za den!

Mnoho lidí má za to, že na cestování je potřeba mnoho finančních prostředků. Opak je ale pravdou. Po Evropě můžete cestovat klidně i autem, nebo vlakem a pobyt v samotné zemi vás může přijít dokonce levněji než v České republice. Řekneme vám pár tipů na tu nejlevnější dovolenou!

Ukrajina

Nejlevnější zemí v Evropě, kam se můžete vydat je Ukrajina. Pokud se vám to nezdá jako lukrativní destinace, určitě byste měli změnit názor. Jeden den zde strávený včetně jídla, pití a ubytování vás může vyjít jen na 700 Kč. Přitom se jedná o krajinu, kde naleznete i několik světových památek zapsaných na seznam UNESCO. Za návštěvu určitě stojí Kyjev, Struveho geodetický oblouk, Tauric Chersonese nebo například historické centrum Lvova. Z přírodních inscenací určitě musíte navštívit například původní bukové lesy a pralesy.

nejlevnější dovolená na Ukrajině

Bosna a Hercegovina

Na další levnou dovolenou můžete vyrazit do Bosny a Hercegoviny. I přesto, že se nejedná o příliš „profláklou“ destinaci, věřte, že zklamaní nebudete. Vzhledem k tomu, že sem neproudí davy turistů, můžete se tak kochat přírodními inscenacemi i architektonickými památkami v poklidu a soukromí. Pokud zavítáte do této lokality, určitě byste měli navštívit Starý most a staré město v Mostaru, Most Mehmeda Sokoloviće ve Višegradě a středověké náhrobní kameny stećci. Za návštěvu určitě stojí i nespočet přístupných vodopádů a jezer, které tato krajina nabízí. Pokud si zde zapůjčíte auto a krajinu projedete na vlastní pěst, určitě neprohloupíte!

nejlevnější dovolená v Bosně

Rumunsko

Rumunsko je sice jednou z nejlevnějších zemí v Evropě a je přímo stvořené pro levnou dovolenou, ale měli byste si s návštěvou této krajiny pospíšit. V poslední době se země dostává do kurzu a s největší pravděpodobností se z této země stane během následujících let velký hit. Naleznete zde, jak řadu nádherných přírodních inscenací, tak těch architektonických. Nejoblíbenější je oblast Transylvánie a hrad Hraběte Drákuly. V divoké přírodě naleznete i malou „českou vesnici“, kde obyvatelstvo mluví plynule česky. Zkrátka, lepší lokalitu pro turistickou dovolenou nenaleznete!

nejlevnější dovolená v Rumunsku

Všechny tyto destinace jsou jako stvořené pro tu nejlevnější dovolenou, nicméně věřte, že zde strávíte krásné chvíle. Jedná se totiž o nedoceněné destinace s překrásnou krajinou i architektonickými památkami. Věřte, že dovolená právě zde se vyplatí opravdu každému.

Další nejlevnější země

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *