Nejlevnější dovolená v Evropě – cestujte od 700 Kč za den!

Mnoho lidí má za to, že na cestování je potřeba mnoho finančních prostředků. Opak je ale pravdou. Po Evropě můžete cestovat klidně i autem, nebo vlakem a pobyt v samotné zemi vás může přijít dokonce levněji než v České republice. Řekneme vám pár tipů na tu nejlevnější dovolenou!

Ukrajina

Nejlevnější zemí v Evropě, kam se můžete vydat je Ukrajina. Pokud se vám to nezdá jako lukrativní destinace, určitě byste měli změnit názor. Jeden den zde strávený včetně jídla, pití a ubytování vás může vyjít jen na 700 Kč. Přitom se jedná o krajinu, kde naleznete i několik světových památek zapsaných na seznam UNESCO. Za návštěvu určitě stojí Kyjev, Struveho geodetický oblouk, Tauric Chersonese nebo například historické centrum Lvova. Z přírodních inscenací určitě musíte navštívit například původní bukové lesy a pralesy.

nejlevnější dovolená na Ukrajině

Bosna a Hercegovina

Na další levnou dovolenou můžete vyrazit do Bosny a Hercegoviny. I přesto, že se nejedná o příliš „profláklou“ destinaci, věřte, že zklamaní nebudete. Vzhledem k tomu, že sem neproudí davy turistů, můžete se tak kochat přírodními inscenacemi i architektonickými památkami v poklidu a soukromí. Pokud zavítáte do této lokality, určitě byste měli navštívit Starý most a staré město v Mostaru, Most Mehmeda Sokoloviće ve Višegradě a středověké náhrobní kameny stećci. Za návštěvu určitě stojí i nespočet přístupných vodopádů a jezer, které tato krajina nabízí. Pokud si zde zapůjčíte auto a krajinu projedete na vlastní pěst, určitě neprohloupíte!

nejlevnější dovolená v Bosně

Rumunsko

Rumunsko je sice jednou z nejlevnějších zemí v Evropě a je přímo stvořené pro levnou dovolenou, ale měli byste si s návštěvou této krajiny pospíšit. V poslední době se země dostává do kurzu a s největší pravděpodobností se z této země stane během následujících let velký hit. Naleznete zde, jak řadu nádherných přírodních inscenací, tak těch architektonických. Nejoblíbenější je oblast Transylvánie a hrad Hraběte Drákuly. V divoké přírodě naleznete i malou „českou vesnici“, kde obyvatelstvo mluví plynule česky. Zkrátka, lepší lokalitu pro turistickou dovolenou nenaleznete!

nejlevnější dovolená v Rumunsku

Všechny tyto destinace jsou jako stvořené pro tu nejlevnější dovolenou, nicméně věřte, že zde strávíte krásné chvíle. Jedná se totiž o nedoceněné destinace s překrásnou krajinou i architektonickými památkami. Věřte, že dovolená právě zde se vyplatí opravdu každému.

Další nejlevnější země

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *