Koronavirus, jako zbytečně nafouknutá bublina

Koronavirus způsobuje paniku po celém Světě a lidé jsou čím dál více ve stresu z jeho šíření. Ve skutečnosti se jedná pouze o vir, který je podobný chřipce, která má však ve skutečnosti mnohem více mrtvým a nakažených než samotný Koronavirus.

Náchylnost nemoci koronavirus podle věku

Každý občan, ať už z České republiky nebo jakéhokoliv jiného státu by si měl uvědomit, že vir je sice přenosný na jiné lidi, ale pro mnoho z nás je pouze minimálním nebezpečím a to i v případě nakažení. Samozřejmostí je, být proti této nákaze obezřetný, proto bychom měli více dbát na svojí hygienu a vyhýbat se státům, kde je virus rozšířený. Viz. níže si ukážeme, jaká je úmrtnost lidí v určité věkové skupině.

Věk Procentuální šance na úmrtí
80 +14,8 %
70 – 798 %
60 – 693,6 %
50 – 591,3 %
40 – 490,4 %
10 – 390,2 %
0 – 90 %

Když se na porovnání úmrtnosti ve věkové kategorii podíváme, jde zkrátka o běžnou virózu, která postihuje slabou imunitu starších lidí. Ve směs by se dalo říct, že vir si vybírá slabé jedince a proto jde spíše po starší generaci. Úmrtnost lidí do 39 let je skoro nulová, proto by se hodně lidí z nám mělo zamyslet nad svým až chaotickým chováním. Ve směs se sice jedná o virus, který se rychle šíří, ale není na tom tolik pravdy, co média zmiňují a zbytečně nafukují. Ve skutečnosti se pak tento vir rozplyne, jak pára nad hrncem, coby „ptačí chřipka“.

Zásobování se na aspokalypsu

Nebudeme si mazat med kolem huby a na rovinu si řekneme, že v posledních dnech se obchody načisto vyčistili od trvanlivého zboží. Lidé se zásobují potravinami, vlhčenými ubrousky, toaletním papírem a dalšími věci, jak kdyby začínala válka nebo apokalypsa. Ve skutečnosti si však budete moci jít nakoupit i za další měsíc a to zatím bez omezení, proto lidi nevyšilujte a žijme dál klidné životy. Vir se do ČR ještě nedostal, tak není důvod k předčasné panice a zásobování se na rok dopředu.

koronavirus v České republice

Další zdroje

Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Koronavirus, jako zbytečně nafouknutá bublina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *