Chřipka či koronavirus? Se zdravou imunitou vám nic nehrozí!

Zdravý imunitní systém je základ. Pokud jej nemáte a poctivě si jej nebudujete, škodíte jen sami sobě. Mnohem častěji vás sužují nemoci a v době, kdy řádí po celé Evropě koronavirus, či chřipka je dobré vědět, jak se proti těmto nemocem chránit.

Chraňte se proti nemoci preventivně

Každý, kdo chce být zdraví, by měl o svůj zdravotní stav dbát uceleně, soustředěně a dlouhodobě. V momentě, kdy už jste nemocní, je pozdě. Je nutné problémům předcházet. Z dlouhodobého hlediska si svoji imunitu můžete zvyšovat následovně:

 • Stýkejte se s lidmi – mnoho lidí, mnoho bacilů. Čím častěji vaše tělo bude nuceno bojovat s viry, tím vůči nim bude odolnější.
 • Nepřehánějte hygienu – pokud žijete ve sterilním prostředí, je to špatně. Imunitní systém se musí neustále procvičovat, aby nezakrněl. Pokud máte malé dítě, nebraňte mu v olizování a strkání věcí do pusy. Dospělému zas naopak ve zdravé míře neuškodí, pokud občas sní neumyté jablko.
 • Otužujte se – neuďte příliš háklivý. Zdravý organizmus se musí umět vypořádat i s nižší teplotou. Proto jakmile půjdete ven, zbytečně se nenabalujte. To, že vám občas bude zima, vůbec nevadí.
 • Vitamíny – strava je jednou z nejdůležitějších aspektů zdravého imunitního systému. Pokud máte vitamínů ze stravy málo, můžete si dopomoci nějakými koupenými výrobky. Nejideálnější je kombinace vitamínů B komplex, C, D a E.
koronavirus zdravá imunita

Co pokud imunitní systém byl už napaden?

Pokud se již necítíte dobře, pravděpodobně váš imunitní systém byl již napaden a v zásadě je jedno, zda se jedná o koronavirus, obyčejnou chřipku, nebo cokoliv jiného. V takovém případě je zapotřebí nasadit na opětovné nastartování imunitního systému jiný kalibr. Pokud potřebujete podpořit imunitní systém během krátké doby, máte několik možností:

 • Léky – jestliže váš imunitní systém byl napaden, asi nejúčinnější taktikou s boji proti viry jsou léky. V zásadě máte Dvě možnosti. Buď můžete zajít za doktorem a zahájit léčbu pomocí farmaceutických léků, nebo můžete v první řadě zvolit léčbu pomocí přírodních antibiotik – například cibule, česnek, heřmánek… O vhodnosti léčby je vždy nutné se poradit s lékařem.
 • Spánek – je známo, že během spánku se tělo regeneruje. Dopřejte si proto klid na lůžku, nikam nespěchejte a poctivě klidně i několik dní odpočívejte.
 • Mentální podpora – jak je známo, ve dvou se to lépe táhne. Pokud tedy ve své blízkosti máte někoho, kdo nějaké nemoci podlehl, věnujte se mu, povídejte si a podporujte jej. Již dávno je prokázáno, že psychická pohoda dokáže zázraky.

Další zdroje

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Chřipka či koronavirus? Se zdravou imunitou vám nic nehrozí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *