Chřipka či koronavirus? Se zdravou imunitou vám nic nehrozí!

Zdravý imunitní systém je základ. Pokud jej nemáte a poctivě si jej nebudujete, škodíte jen sami sobě. Mnohem častěji vás sužují nemoci a v době, kdy řádí po celé Evropě koronavirus, či chřipka je dobré vědět, jak se proti těmto nemocem chránit.

Chraňte se proti nemoci preventivně

Každý, kdo chce být zdraví, by měl o svůj zdravotní stav dbát uceleně, soustředěně a dlouhodobě. V momentě, kdy už jste nemocní, je pozdě. Je nutné problémům předcházet. Z dlouhodobého hlediska si svoji imunitu můžete zvyšovat následovně:

  • Stýkejte se s lidmi – mnoho lidí, mnoho bacilů. Čím častěji vaše tělo bude nuceno bojovat s viry, tím vůči nim bude odolnější.
  • Nepřehánějte hygienu – pokud žijete ve sterilním prostředí, je to špatně. Imunitní systém se musí neustále procvičovat, aby nezakrněl. Pokud máte malé dítě, nebraňte mu v olizování a strkání věcí do pusy. Dospělému zas naopak ve zdravé míře neuškodí, pokud občas sní neumyté jablko.
  • Otužujte se – neuďte příliš háklivý. Zdravý organizmus se musí umět vypořádat i s nižší teplotou. Proto jakmile půjdete ven, zbytečně se nenabalujte. To, že vám občas bude zima, vůbec nevadí.
  • Vitamíny – strava je jednou z nejdůležitějších aspektů zdravého imunitního systému. Pokud máte vitamínů ze stravy málo, můžete si dopomoci nějakými koupenými výrobky. Nejideálnější je kombinace vitamínů B komplex, C, D a E.
koronavirus zdravá imunita

Co pokud imunitní systém byl už napaden?

Pokud se již necítíte dobře, pravděpodobně váš imunitní systém byl již napaden a v zásadě je jedno, zda se jedná o koronavirus, obyčejnou chřipku, nebo cokoliv jiného. V takovém případě je zapotřebí nasadit na opětovné nastartování imunitního systému jiný kalibr. Pokud potřebujete podpořit imunitní systém během krátké doby, máte několik možností:

  • Léky – jestliže váš imunitní systém byl napaden, asi nejúčinnější taktikou s boji proti viry jsou léky. V zásadě máte Dvě možnosti. Buď můžete zajít za doktorem a zahájit léčbu pomocí farmaceutických léků, nebo můžete v první řadě zvolit léčbu pomocí přírodních antibiotik – například cibule, česnek, heřmánek… O vhodnosti léčby je vždy nutné se poradit s lékařem.
  • Spánek – je známo, že během spánku se tělo regeneruje. Dopřejte si proto klid na lůžku, nikam nespěchejte a poctivě klidně i několik dní odpočívejte.
  • Mentální podpora – jak je známo, ve dvou se to lépe táhne. Pokud tedy ve své blízkosti máte někoho, kdo nějaké nemoci podlehl, věnujte se mu, povídejte si a podporujte jej. Již dávno je prokázáno, že psychická pohoda dokáže zázraky.

Další zdroje

Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Chřipka či koronavirus? Se zdravou imunitou vám nic nehrozí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *