Jablečný crumble? Rychlá a zdravá přesnídávka!

Vymyslet zdravou, hravou a rychlou snídani, svačinku nebo oběd pro děti není vůbec jednoduché! Málo které dítě si dobrovolně vezme nějaký kus ovoce a sní ho. A co takhle jít na děti mazaně a dobroty jim podstrkovat v hravé a chutné stravě? Jablečný crumble je perfektní recept, který musí umět všechny moderní ženy!

Jablečný crumble je hravý a jednoduchý recept, který zvládnete během chvilky. Na přípravu potřebujete cca 10 minut a na samotné pečení 35-40. Pokud crumble rozdělíte do několika malých mističek, které mohou i do trouby, můžete jim tuhle zdravou pochoutku přibalit rovnou i do školy! A proč také ne? Zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Suroviny (5 porcí) nebo jedna velká:

Ovocná náplň

 • jablka 5 ks (podle velikosti)
 • hruška 1 ks
 • cukr 2 lžíce
 • mletá skořice 1 lžička
 • máslo 1 lžíce

Pokud chcete mít jídlo dietní, je možné vynechat přidaný cukr.

Krusta

 • ovesné vločky 120 g
 • polohrubá mouka 120 g
 • máslo 100 g
 • cukr 100 g

Postup

 1. jablka a hrušku nakrájejte na malé kousky (neloupejte) a smíchejte s cukrem, skořicí a máslem
 2. vymažte si máslem formičky
 3. v druhé misce smíchejte všechny suroviny na posyp
 4. do micek vložte ovocnou směs a posypte krustou
 5. dejte do trouby vyhřáté cca na 200 stupňů a pečte 35-40 minut, dle potřeby

Veganský crumble

Pokud jste veganem, nebo jste zkrátka jen alergičtí na mléko, můžete si recept snadno upravit! Jablečný crumble vhodný i pro ABKM alergiky, alergiky na laktózu a vegany připravíte jednoduše tak, že místo klasického másla použijete máslo rostlinné – např. Alsan.

jablečný crumble

Tip: Jedná se o opravdu jednoduchý recept, který lze obměňovat dle ročního období. Crumble totiž výborně chutná jak s jablky a hruškami, tak se švestkami, meruňkami, nebo jakýmkoliv jiným ovocem. Ozvláštnit celou chuť můžete například i mletými vlašskými ořechy a mandlemi (nebo jinými oříšky, které máte po ruce). Velice dobře chutnají i různé ovocné kombinace. Zkrátka fantazii se meze nekladou!

 • Jak zefektivnit práci sociálních pracovníků? Nechte je absolvovat kurz
  Sociální pracovníci vykonávají náročnou práci, což vyžaduje od institucí, pod jejichž záštitou tito lidé působí, adekvátní podporu. Jak by měla vypadat?
 • Duševní zdraví dětí musí být prioritou. Jak k němu přispějí pedagogové?
  Děti a mladiství se během svého dospívání mohou potýkats mnoha náročnýmisituacemi, s nimiž se nedokáží vypořádat tak jednoduše jako dospělí. Chybí-li jim adekvátní podpora, mohou mít tyto problémy negativní vliv na jejich duševní zdraví. Bojovat mohou s depresemi a úzkostmi, panickými atakami nebo dokonce se sebepoškozováním a sebevražednými myšlenkami. O jejich potížích přitom nemusí mít tušení ani jejich nejbližší.
 • Kdy zvolit pronájem dodávky?
  Pronájem dodávky se dá využít na nejrůznější příležitosti, a to pro úsporu času a také práce. Víte, kdy se pronájem opravu vyplatí a proč?
 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
Sdílejte nás!
fb-share-icon

4 komentáře: „Jablečný crumble? Rychlá a zdravá přesnídávka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *