Tomáš Satoranský – Chicago Bulls a NBA

Tomáš Satoranský je jeden z mála, kdo se dostal do nejprestižnější ligy světa v basketbalu a hraje v ní i současně. Tento 28 let starý mladík se narodil v Praze 30. října 1991 a basketbal ho zaujal už v útlém dětství, není ani divu, protože jeho aktuální výška je pěkných 201 cm a váha 95 kg, což mu dělá ideální proporce na hraní basketbalu.

Tento český borec získal ocenění, které dostal v roce 2013 a 2014, jako nejlepší basketbalista roku pro Českou republiku.

Kariéra

Tomáš začal původně hrát ve svém rodném městě a to v Praze, kde se však dlouho nezdržel. Díky svému velkému talentu a naprostému přehledu ve hře na postu rozehrávače, se mu neuvěřitelně dařilo a začali se o něho zajímat zahraniční týmy. Není teda ani divu, že se od svého rodného klubu propracoval do dalších životních příležitostí a z klubu přestoupil.

2006 – 2009 – USK Praha

2009 – 2014 – CB Sevilla

2014 – 2016 – FC Barcelona

2016 – 2019 – Washington Wizards (NBA)

2019 – současnost – Chicago Bulls (NBA)

Současný stav Chicaga Bulls

Současný stav klubu je velice nepříjemný, neboť klub je aktuálně na 11 příčce tabulky Východní konference. Bulls se od 30.1.2020 potýká s jednou prohrou za druhou, v tento datum bojovali v prodloužení proti Indiana Pacers a smolně prohráli 115:106. Když nebudeme počítat prodloužení, které nakonec prohráli proti Indianě, je klub v naprosté krizi. Za devět zápasů se jim podařilo vyhrát pouze jednou a to proti bývalému týmu Tomáše, Washingtonu, který nakonec zdolali skórem 126:117 na body, kde se Tomáš Satoranský blýsknul pěknými 15 body.

Nezbývá, než držet našemu borcovi co nejvíce palce a přát mu mnoho střelených košů i do budoucích zápasů. Snad se jeho tým zmátoří a začne sbírat cenné body, které jim chybí na lepší pozice v tabulce. To samozřejmě mohou dokázat už 29.2.2020 ve 23:00, kdy hrají venku proti New Yorku, který je aktuálně za nimi na 13 pozici.

NBA Tomáš Satoranský český hráč

Další zdroje

 • Jak zefektivnit práci sociálních pracovníků? Nechte je absolvovat kurz
  Sociální pracovníci vykonávají náročnou práci, což vyžaduje od institucí, pod jejichž záštitou tito lidé působí, adekvátní podporu. Jak by měla vypadat?
 • Duševní zdraví dětí musí být prioritou. Jak k němu přispějí pedagogové?
  Děti a mladiství se během svého dospívání mohou potýkats mnoha náročnýmisituacemi, s nimiž se nedokáží vypořádat tak jednoduše jako dospělí. Chybí-li jim adekvátní podpora, mohou mít tyto problémy negativní vliv na jejich duševní zdraví. Bojovat mohou s depresemi a úzkostmi, panickými atakami nebo dokonce se sebepoškozováním a sebevražednými myšlenkami. O jejich potížích přitom nemusí mít tušení ani jejich nejbližší.
 • Kdy zvolit pronájem dodávky?
  Pronájem dodávky se dá využít na nejrůznější příležitosti, a to pro úsporu času a také práce. Víte, kdy se pronájem opravu vyplatí a proč?
 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *