Karlovarský knedlík, základ každé domácí kuchyně
Domácí karlovarský knedlík je klasika, kterou by měla znát každá dobrá kuchařka. Přitom se jedná o recept již našich babiček a je velmi jednoduchý a rychlý. Umíte jej také uvařit?
Suroviny na 1 větší nebo 2 malé karlovarské knedlíky
- 7 rohlíků (ideálně jeden den staré, ale knedlíky chutná skvěle i z čerstvých housek)
- 2 hrsti nasekané plocholisté petrželové natě (lze nahradit pažitkou či jinou zelení)
- 100 g hrubé mouky (pro bezlepkovou variantu použijte bezlepkovou mouku)
- 200 ml mléka (pro bezlaktozovou variantu použijte bezlaktozové mléko)
- špetka strouhaného muškátového oříšku
- 2 vejce
- špetka soli
Postup přípravy karlovarského knedlíku
- Rohlíky nakrájíme na malé kostičky (čím menší, tím lepší), nasypeme na plech a necháme oschnout klidně do druhého dne (pokud nemáte čas, tento krok můžete přeskočit a pokračovat krokem číslo 2).
- Petrželovou nať nasekáme a přisypeme k pečivu do společné mísy.
- Do jiné misky nalijeme mléko, přidáme žloutky, rozšleháme a přisypeme hrubou mouku. Vyšlehání těstíčka nepodceňte. Čím více bude těstíčko nadýchané, tím bude konečný výsledek lepší.
- Vytvoříme hladké těstíčko, které lehce osolíme a přidáme strouhaný muškátový oříšek. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Správně vyšlehaný sníh musí být pevný a tuhý. Pokud mísu otočíte vzhůru dnem, pěna by se neměla ani pohnout. Následně všechny suroviny spojíme a promísíme.
- Do velkého hrnce dáme vodu a přivedeme ji k varu.
- Vezmeme silný igelitový sáček na tlačenku a jeden konec zavážeme. Plníme směsí a postupně utlačujeme. Pokud nemáte sáček, můžete jej nahradit například potravinářskou folií. Z těstíčka můžete vytvarovat buď obvyklý „válec“, nebo malé kuličky. Dejte si pozor, aby sáček ani folie nebyly příliš upnuté. Knedlík během vaření mírně zvětší svůj objem a je potřeba, aby měl kam „růst“. Pokud nemáte sáček ani folii, můžete knedlík vařit i bez něj, nicméně si musíte poctivě pohlídat, aby se karlovarský knedlík nerozvařil a nerozpadl se.
- Takto naplněné sáčky vložíme do vroucí vody. Vaříme 20 minut a poté vyndáme, propícháme sáček, a necháme chvilku odpočinout.
- Následně odstraníme fólii a krájíme na plátky.
Karlovarský knedlík je zkrátka klasika, která nezklame nikdy žádného strávníka a buďte si jistí, že s nimi zabodujete v každé příležitosti
- Doprava stavebního materiálu: Výzvy a možnosti pro efektivní dodávky na stavbyDoprava stavebního materiálu je jedním z klíčových článků stavebního průmyslu. Bez rychlých a spolehlivých dodávek se stavby zpožďují, což má dopad nejen na ekonomiku projektu, ale také na spokojenost klientů a finální kvalitu provedené práce. V posledních letech, s rostoucími požadavky na udržitelnost, rychlost a efektivitu, se výrazně mění nejen technologie a metody používané při dopravě, ale také pohled na samotný logistický proces. Jaké jsou současné trendy a výzvy v dopravě materiálu na stavby?
- Vše, co potřebujete vědět o party stanech, reklamních a prodejních stáncíchParty stany, reklamní a prodejní stánky jsou ideálním řešením pro různé venkovní akce, trhy, festivaly nebo firemní prezentace.
- Jak vytvořit marketingovou strategii propagace instagramového profilu?Vytvoření marketingové strategie pro propagaci Instagramového profilu vyžaduje promyšlený přístup, který zahrnuje několik klíčových kroků. Zde je postup, jak vytvořit efektivní strategii.
- Zoologické zahrady v České republice: Historie, význam a budoucnostZoologické zahrady mají v České republice dlouhou a bohatou historii, která se úzce váže nejen na vědu, ale také na kulturní a vzdělávací rozvoj společnosti. Zoologické zahrady slouží nejen jako místo, kde mohou návštěvníci obdivovat exotická zvířata, ale i jako centra ochrany přírody a druhové rozmanitosti. V tomto článku se podíváme na historii, význam a současný stav zoologických zahrad v Česku, stejně jako na jejich roli v ochraně ohrožených druhů.
Sdílejte nás!
Pingback:Kosmatice - pochoutka našich babiček, kterou lze ochutnat pouze v květnu | Kartmen